مجموعه : سلامت پوست
بروزرسانی : 12 اردیبهشت 1402

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

چین و چروک صورت ؛ مثل خطوط اخم،خطوط بین ابرو و پا کلاغی که خطوط گوشه چشم ایجاد می شود. حتی نور خورشید بیش از حد می تواند چین و چروک ایجاد کند. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از بهترین راه حل ها برای رفع چین و چروک را منتشر کرده ایم.

20 بهترین راه برای از بین بردن چین و چروک

سال 2017 اسـت و بـه نوعی هنوز هیچکس پاک کن واقعی چین و چروک را اختراع نکرده اسـت. «مطمئن اسـت، درست اسـت؟» هر چقدر هم که خوب باشد، در حال حاضر هنوز باید بـه روش قدیمی با انها برخورد کنید: از طریق مراقبت از پوست مناسب، یک رژیم غذایی سالم، و کلی کاهش استرس. اگر امیدوارید ظاهری جوان‌تر و بدون خطوط ریز داشته باشید، این نکات را امتحان کنید تا پوست خودرا صاف، شاداب و بـه‌طور مسخره‌اي جوان نگه دارید. 

بیشتر بخوانید: آموزش تمرین تصویری برای جلوگیری از چین و چروک صورت

1. هر روز صبح مدیتیشن کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

استرس مداوم می تواند روند پیری را تسریع کند و این چیزی اسـت که هیچکس نمیخواهد. برای خاطرجمعی از این که سطح کورتیزول خودرا بازرسی میکنید، روزانه مدیتیشن کنید، فقط باید چند دقیقه در روز را بـه تمرین خود اختصاص دهید تا استرس و اضطراب فروخورده را از بین ببرید.

2. به طور منظم تمرین کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

آیا می خواهید با این چین و چروک ها خداحافظی کنید؟ پس اکنون زمان ان اسـت که ورزشگاه را شروع کنید. دریک مطالعه درسال 2014؛ محققان دانشگاه مک مستر دریافتند که این روشی عالی برای جوان نگه داشتن پوست شـما و همچنین کمک بـه معکوس کردن عده اي از پیری پوست اسـت.

3. روزانه از ضد آفتاب استفاده کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید بدون استفاده از ضد آفتاب از شر چین و چروک خلاص شوید. پوشیدن روزانه ان – چه هوای بیرون آفتابی باشد چه ابری – نه تنها از پوست شـما در برابر اشعه ماوراء بنفش سرطان‌زا محافظت میکند، بلکه مطمئن میشود که آسیب‌هاي‌ خورشیدی باعث ایجاد چین و چروک در شـما نمی شود. 

4. سدیم را در رژیم غذایی خود محدود کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

سیب زمینی سرخ کرده خیلی شور را کنار بگذارید، خوردن غذا هاي پر سدیم می تواند عمدتاً رطوبت را از پوست شـما بمکد – و این می تواند خطوط ریز را نشان دهد. اگر می خواهید بدون چین و چروک بمانید، در طول روز آب بنوشید و حتماً نمک را در رژیم غذایی خود محدود کنید.

5. بیشتر بخواب

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

وقتی مردم از گرفتن zzz ها بـه عنوان “خواب زیبایی” یاد میکنند، دروغ نمیگویند. طبق یک مطالعه درسال 2013؛ کم خوابی در واقع علائم پیری پوست را افزایش می‌دهد. برای خاطرجمعی از این که بدون چین و چروک میمانید، مقدار توصیه شده را هر شب دریافت کنید.

6. شروع به استفاده از رتینول کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

رتینول یک ضد پیری قوی اسـت و برای چین و چروک و خطوط ریز معجزه می کند. مطالعه‌اي که درسال 2007 منتشر شد نشان داد که در التیام علائم پیری طبیعی بسیار نیرومند اسـت و میتواند تولید کلاژن را بـه میزان قابل توجهی افزایش دهد و بـه صاف شدن پوست شـما کمک کند.

7. مراقب حالات مکرر صورت باشید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

اگر متوجه شدید که حالت‌هاي‌ چهره‌تان را بارها و بارها انجام میدهید – خواه در حین نگاه کردن بـه تلفن خود چشم دوخته باشید یا بی‌وقفه لبخند بزنید – ممکن اسـت متوجه شوید که عده اي از چین و چروک‌ها ظاهر می شوند. 

ان حرکات مکرر باعث ایجاد یک شیار در زیر سطح پوست می شود ودر نهایت پوست شـما انعطاف پذیری خودرا از دست میدهد و نمیتواند بـه اسانی برگردد. بـه لبخند زدن ادامه دهید «زیرا، خوشبختی بر چین و چروک ها غلبه می کند!»؛ اما عادت هاي‌ بد و چین و چروک خودرا کنار بگذارید تا این خطوط ظریف ظاهر نشوند.

8. بیشتر آووکادو بخورید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

بله، این بهانه شـما برای سفارش guac اضافی اسـت. امگا 3 – چه آووکادو، چه آجیل یا روغن زیتون – با ساخت کلاژن و خاطرجمعی از این که با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خودرا از دست نمی‌دهد، پوست را سالم نگه می دارد. وقتی رژیم غذایی خودرا با غذا هاي نیرومند پر می‌کنید، این چین و چروک ها حتی شانسی ندارند.

9. روزانه مرطوب کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

احتمالاً یا عاشق مرطوب کننده هستید یا از ان متنفر هستید، اما در خلاص شدن از شر و جلوگیری از چین و چروک، یقیناً مهم اسـت. از آنجایی که پوست بـه طور طبیعی با افزایش سن خشک می شود، شروع بـه چین و چروک بیشتری می کند. برای مبارزه با این اثرات، با پیدا کردن لوسیون صورت مورد علاقه خود، پوست خودرا هیدراته و سالم نگه دارید. 

10. درمان های منظم صورت را انجام دهید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

اگر میخواهید چین و چروک‌هاي‌ خودرا پاک کنید، مراقبت از پوست را در اولویت خود قرار دهید: بـه طور منظم برای لایه‌برداری صورت یا لایه‌برداری شیمیایی بـه اسپا بروید، که میتواند بـه تولید کلاژن بیشتر کمک کند و پوستی جوان و سالم بدون خطوط ریز بـه شـما بدهد. ممکن اسـت کمی گران باشد – اما یقیناً نتایج مثبتی خواهید دید.

بیشتر بخوانید: ایده های کار ساز از بین بردن چروک های گردن زنان

11. ماساژ صورت را امتحان کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

مردم برای از بین بردن چین و چروک بـه ماساژ صورت قسم یاد میکنند – پس چرا انها را امتحان نکنید؟ آن ها گردش خون را در پوست شـما افزایش میدهند و همچنین تنش را از بین می‌برند و پوستی سالم و درخشان را برای شـما بـه ارمغان می آورند – همه ی این ها با استفاده از انگشتان دست و اعمال فشار کمی.

12. سیگار نکش

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

اگر سیگاری هستید، وقت ان رسیده که این عادت را کنار بگذارید. تمام کاری که انجام می‌دهد این اسـت که روند پیری پوست شـما را تسریع می کند و باعث ایجاد چین و چروک می شود. برای این که مطمئن شوید پوست شـما خشک، کدر و پر از خطوط ریز بـه نظر نمیرسد، بـه جای ان راه سالم تری برای کاهش استرس پیدا کنید – مانند ورزش کردن یا حتی پیدا کردن یک سرگرمی جدید که از ان لذت می‌برید.

13. توفو را امتحان کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

حتی اگر گیاهخوار نیستید، دلیلی برای پاک کردن چین و چروک برای اضافه کردن توفو بـه رژیم غذایی شـما وجوددارد: یک مطالعه درسال 2006 در مجله اروپایی تغذیه بالینی نشان داد که سویا بـه التیام ظاهر پوست، افزایش استحکام و التیام پوست کمک می کند.

14. آسان تا در مشروب

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

یا حداقل کمتر از ان. یک مطالعه درسال 1999 که در مجله تحقیقات و سلامت الکل منتشر شد نشان داد که نوشیدن بیش از حد می تواند منجر بـه پیری زودرس شود. از آنجایی که فوق العاده کم آب اسـت، تمام رطوبت را از پوست شـما می مکد و منجر بـه چین و چروک و خطوط ریز می شود. اما با چسبیدن بیشتر بـه آب، ان رطوبت را دوباره بـه دست خواهید آورد و پوست شـما فوراً درخشان تر و جوان تر بـه نظر میرسد.

15. بوتاکس یا فیلر را امتحان کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

طبق گفته آکادمی پوست کشور آمریکا، هم بوتاکس و هم پرکننده ها می‌توانند بـه بازگرداندن جوانی بـه صورت سریع کمک کنند – اما تفاوت هایي بین این دو وجوددارد. در حالیکه بوتاکس برای چین و چروک هاي‌ بارزتر بهترین اسـت، پرکننده ها برای خطوط لبخند و بازیابی پری صورت بهتر هستند. با پوست خود صحبت کنید تا ببینید اگر تصمیم بـه ادامه این مسیر دارید، کدام گزینه برای شـما بهترین اسـت.

16. برو برای کاکائو کووو

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

خوردن شکلات بـه از بین بردن چین و چروک کمک می کند؟ این چیزی اسـت که یک مطالعه درسال 2006 می‌گوید. محققان دریافتند مصرف منظم کاکائو باعث افزایش جریان خون در پوست می شود که نه تنها بـه مقابله با اثرات آسیب خورشید کمک می کند، بلکه باعث سلامت پوست نیز می شود. وقتی پوست خوب و مرطوب باشد، همه ی چیز بسیار صاف تر بـه نظر میرسد و چین و چروک بسیار کمتری دارد.

17. ماسک ها و لایه برداری های منظم را در خانه انجام دهید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

استفاده از لایه‌بردارهای خانگی میتواند پوستی کمتر چروک، صاف‌تر و جوان‌تر بـه شـما بدهد و حتی نیازی نیست جیب‌هایتان را خالی کنید تا نتایج را ببینید. گزینه هاي‌ زیادی برای انتخاب وجوددارد.

18. از شکر مانند طاعون اجتناب کنید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

بله، بله – شکر خوشمزه اسـت. اما آیا برای پوست شـما مفید اسـت؟ قطعا نه. خوردن مقدار زیادی شکر می تواند کلاژن را تجزیه کند و باعث ایجاد چین و چروک و خطوط ریز شود – بنابر این ان را از رژیم غذایی خود دور نگه دارید و از طریق غذا هاي سالم پوست خودرا احیا کنید. آشغالی نیست که ان را خراب کند.

19. یک رژیم غذایی مغذی داشته باشید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

اگر بدن خودرا با مواد غذایی مملو از ویتامین ها و مواد مغذی پر میکنید، روی پوست شـما نشان داده می شود: همه ی ان میوه ها و سبزیجات بـه جای خشک شدن و کم آبی، پوست شـما را سالم و شاداب نگه می دارند. بـه علاوه، جدای از کمک بـه شـما که بدون چین و چروک بمانید، در کل احساس جوانی خواهید داشت.

20. دور از آفتاب باشید

چگونه چین و چروک های خود را از بین ببریم؟

در حالیکه استفاده از کرم ضد آفتاب مهم اسـت، بـه طور کلی دوری از آفتاب نیز اهمیت دارد. هرگونه قرار گرفتن در دسترس می تواند باعث ایجاد چین و چروک شود و روند پیری را تسریع کند. بنابر این دفعه بعد که در ساحل هستید، زیر یک چتر بنشینید و روی کلاهی سرمایه گذاری کنید که ان اشعه هاي‌ مضر را از صورت شـما دور کند.

بیشتر بخوانید: معرفی 4 ماده غذایی مفید برای رفع چین و چروک گردن

در پایان

میانسالی خواه نا خواه چین و چروک رابا خود بـه زندگی شـما می آورد. چروک هاي‌ گوشه چشم ها و دهان، دستها و گردن… درست اسـت که همیشه تشویق می‌شوید باید در هر سنی که هستید از خودتان رضایت کافی داشته باشید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت