مجموعه : سلامت پوست

پوست زیبا و بدون لک با مصرف شیر

پوست زیبا و بدون لک با مصرف شیر

برای داشتن پوستی زیبا و بدون لک می توانید از شیر استفاده کنید. شیر یکی از بهترین مواد کمک‌رسان به لطافت و زیبایی پوست است و به همین دلیل، از جمله مواد تشکیل‌دهنده بسیاری لوسیون‌ها، کرم‌ها، ترکیب‌هایی که در حمام استفاده می‌کنیم و همچنین شیرپاک‌کن‌هاست. استفاده از شیر برای لطافت بخشیدن به پوست، به دوران مصر و یونان باستان برمی‌گردد.

در این زمینه گفته شده که کلئوپاترا که مظهر زیبایی و جذابیت در سرزمین متمدن مصر بود، هر روز در شیر می‌خوابید و یونانیان باستان هم به پوست صورت و بدنشان ماست می‌زده‌اند.

شیر حاوی میزان قابل‌توجهی از ویتامین‌های A، D‌ و E است و به همین خاطر است که لبنیات، بهترین دوای التهابات و سوختگی‌هاست. همچنین شیر دارای اسید لاکتیک است که موجب لایه‌برداری پوست می‌شود.

در اینجا، دو شیوه به شما معرفی می‌کنیم که از طریق عمل به آنها می‌توانید مواد مفید شیر را به پوستتان برسانید:

حمامی رمانتیک از شیرکاکائو برای داشتن پوستی زیبا :

دو سوم وان‌تان را پر از آب گرم کنید. در یک کاسه سه فنجان شیر، 5 قاشق سوپخوری نعناع تازه خردشده، سه قاشق سوپخوری پودر کاکائو، نصف فنجان نمک فرنگی اصل (سولفات دومنیزی) و یک فنجان نشاسته ذرت را با هم مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را به آب گرم وان بیفزایید و به مدت 20 دقیقه در آن بیارامید . لطافت در انتظار پوست شماست. اگر وان ندارید همین محلول را به روی بدنتان بریزید و ماساژ دهید.

لایه‌برداری پوست با شیر و عسل

3 قاشق غذاخوری شیر، 3 قاشق غذاخوری عسل‌ و یک قاشق چایخوری آردجوی دوسر را در یک کاسه با هم ترکیب کنید تا خمیری غلیظ به‌دست آید. پوست صورتتان را بشویید و سپس، با نوک انگشتان‌تان این خمیر را بر روی پوست‌تان بمالید و کمی ماساژ دهید. چند دقیقه بعد، صورت‌تان را به آرامی بشویید و با حوله‌ای تمیز خشک کنید. حالا انگشتان‌تان را بر پوست شاداب‌تان بمالید و از لطافتش لذت ببرید.

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت