با انتخاب صحیح رنگ دکوراسیون فضای خانه تان را دگرگون کنید

با انتخاب صحیح رنگ دکوراسیون فضای خانه تان را دگرگون کنید

در اینجا نحوه زیباتر شدن خانه را با انتخاب صحیح رنگ دکوراسیون فضای خانه به شما آموزش خواهیم داد.

 

زیبای خانه با استفاده از رنگ های مناسب…

 

اتاق نشیمن و سرسرا …

رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد در کنار رنگ‌های زمینی مانند قهوه‌ای و بژ می‌توانند بهترین گزینه‌ها برای اتاق نشیمن، سرسرا و راهروی منازل باشند.

 

رنگ‌های فوق از این‌رو در چنین فضاهایی جواب می‌دهند که می‌توانند سبب محاوره و گفت‌وگو میان اعضای خانواده شوند، به‌خصوص در شرایط حاکم این روزها که معمولا تلویزیون در نقش عاملی بازدارنده مانع از برقراری دیالوگ‌های ضروری برای سلامت روحی افراد در جمع خانواده‌ها می‌شود، اما استفاده از چنین رنگ‌هایی در فضاهای مذکور می‌تواند افراد را ترغیب کند تا دور هم بنشینند و با یکدیگر گفت و گو کنند.

 

با انتخاب صحیح رنگ دکوراسیون فضای خانه تان را دگرگون کنید

 

طبیعی است وقتی شما در فضایی احساس صمیمت و گرما کنید، دوست دارید آنجا بنشینید و حرف بزنید. رنگ‌هایی که نامبرده شد دقیقا همین احساس را به شما خواهند داد.

آشپزخانه …
مشاوران رنگ بر این عقیده‌اند که اگر شما خاطرات جالب توجه و به‌یادماندنی‌اي را از دوران کودکی خود داشته باشید که اتفاقا مربوط به زمان‌هایی باشد که در آشپزخانه سپری کرده‌اید در دوران بزرگسالی به طور ناخودآگاه سراغ همان رنگی خواهید رفت که در کودکی آشپزخانه شما با آن تزئین شده بود، بنابراین اگر آشپزخانه دوران کودکی شما به عنوان مثال با رنگ آبی و سفید تزئین شده باشد

 

و دست بر قضا شما را یاد روزهای خوش کودکی‌تان بیندازد، در حال حاضر هم بهترین گزینه برای آشپزخانه شما و خانواده‌تان همان رنگ آبی و سفید خواهد بود. اما اگر تصویر دلخواه و خاطره‌انگیزی در این باره در ذهن شما وجود ندارد پس رنگ‌های قرمز و زرد همان‌طور که در اتاق‌نشیمن و راهرو‌ها کاربرد داشتند در آشپزخانه هم می‌توانند مناسب‌ترین گزینه‌ها باشند.

 

با انتخاب صحیح رنگ دکوراسیون فضای خانه تان را دگرگون کنید

 

این رنگ‌ها برقراری ارتباط کلامی را بین اعضای خانواده روان و راحت‌تر خواهند کرد هر چند در این میان «امایی» هم وجود دارد.

 

اما اگر به لحاظ شرایط سلامت جسمی در وضعیتی هستید که باید از برنامه غذایی خاصی پیروی کنید و در واقع رژیم غذایی شما بایدها و نباید‌های خاص خودش را دارد بهتر است رنگ قرمز را از آشپزخانه دور کنید چون این رنگ اشتها را تحریک می‌کند و سبب پرخوری می‌شود.

 

پس اگر از چاقی رنج می‌برید و این معضل سلامت‌تان را به مخاطره انداخته است حتما رنگ قرمز را از آشپزخانه‌تان دور کنید. در عوض می‌توانید رنگ آبی را در آشپزخانه استفاده کنید چون كه آبی رنگی ضداشتهاست.

 

اتاق خواب …
اتاق خواب فضایی است که شما برای آرام شدن و بهره‌مندی از خواب راحت به آنجا می‌روید، بنابراین بهتر است سراغ رنگ‌های به اصطلاح خنک بروید. آبی و سبز می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای اتاق خواب باشند به‌خصوص که آرامش روحی را در افراد شدت می‌بخشند.

 

 

با انتخاب صحیح رنگ دکوراسیون فضای خانه تان را دگرگون کنید

 

استفاده از رنگ قرمز در اتاق خواب توصیه نمی‌شود چون علاوه بر بالا بردن فشارخون سبب تشدید ضربان قلب هم خواهد شد که به خودی خود اضطراب را در افراد منجر می‌شود. اما در عوض رنگ آبی دقیقا برعکس عمل می‌کند و آرامش بی‌حد و حصری را به اتاق خواب می‌آورد.

 

جدیدترین مطالب سایت