طراحی دکوراسیون با چمدان

طراحی دکوراسیون با چمدان

آیا تا به حال به چمدان‌های قدیمی كه به عنوان پس‌زمینه عكس‌های موجود در مجله‌های مد و یا پشت ویترین مغازه‌ها استفاده می‌شوند دقت كرده‌اید؟ استفاده از چمدان‌های قدیمی به عنوان یك شی تزئینی ایده بسیار خوبی است، چراكه هم یك جذابیت خاص به خانه شما اضافه می‌كند و هم هزینه زیادی در برندارد.

از آن‌جایی كه ایده استفاده از چمدان‌های قدیمی هنوز ایده‌ای تازه و نو است و بسیاری از افراد از آن آگاهی ندارند، هم‌چنان می‌توان از دسته‌دوم‌فروشی‌ها و سمساری‌ها این چمدان‌ها را به قیمت ارزانی خریداری كرد.

اگر سمساری‌ها را خوب بگردید همه آن‌ها در گوشه‌ای چمدان‌های قدیمی زیادی دارند كه می‌توانید آن‌ها را به قیمت مناسبی خریداری كرده و از آن‌ها به عنوان میزهای كناری یا فضایی برای نمایش یا نگهداری از وسایل خود استفاده كنید. البته اگر كمی با دقت انباری خانه خود و یا خانه پدربزرگ‌ خود را بگردید حتما تعدادی از این چمدان‌های قدیمی را پیدا خواهید كرد.با ما همراه باشید تا با هم تعدادی از ایده ها را بررسی کنیم.

طراحی دکوراسیون با چمدان
 

كنار هم قرار گرفتن چند چمدان با شكلی مشابه می‌تواند ظاهری زیبا و جذاب در خانه شما ایجاد كند. البته پیدا كردن چند چمدان شبیه به هم كمی دشوار است مگر این‌كه انباری خانه پدربزرگ خود را حسابی بگردید.

طراحی دکوراسیون با چمدان
 

این چمدان‌ها دقیقا شبیه هم نیستند، اما دارای یك پالت رنگی یكدست و هماهنگ هستند و دستگیره‌های قلاب‌دوزی‌شده آن‌ها شبیه هم است. البته عدم شباهت این چمدان‌ها كاملا عمدی بوده و باعث شده جلوه‌ای جذاب و زیبا در فضا ایجاد شود.

طراحی دکوراسیون با چمدان
 

اگر چمدان‌های قدیمی شما شبیه هم نیستند، می‌توانید آن‌ها را به یك رنگ درآورید. چمدان‌ها در این اتاق خواب ساحلی به رنگ سفید درآمده‌اند و در كنار روتختی‌ها، مبلمان، و تخته‌های چوبی سفید رنگ تركیب بسیار زیبایی ایجاد كرده‌اند. این اتاق خواب حس و حالی قدیمی و آرامش‌بخش دارد.

نكته: وقتی می‌خواهید چرم را رنگ بزنید، پیش از آغاز به كار، با الكل آن را تمیز كنید و با یك سنباده نرم آن را سنباده بزنید تا كثیفی‌های موجود روی سطح چرم از بین بروند. هم‌چنین برای براق شدن چرم می‌توانید به آن واكس بزنید. در انتها از رنگ آكریلیك استفاده كرده و چند لایه رنگ روی آن بزنید.

طراحی دکوراسیون با چمدان
 

علاوه بر رنگ كردن چمدان، ایده جذاب و مفید دیگر این است كه برای چمدان یك پایه بسازید. با این كار در زمان خود صرفه‌جویی می‌كنید. چراكه در حالات قبلی مجبور هستید چند چمدان با طرح‌های مشابه و ارتفاع‌های مناسب پیدا كنید و آن‌ها را روی هم بگذارید، اما در این حالت می‌توانید یك چهارپایه را زیر چمدان گذاشته و به ارتفاع میز مورد نظر خود برسید. این شیوه علاوه بر این‌كه زمان كمی از شما می‌گیرد هزینه چندانی هم در برندارد.

طراحی دکوراسیون با چمدان
 

چمدان زمختی و قدیمی كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید به صورت تك به كار رفته و حس و حالی كاملا روستیك در فضا ایجاد كرده است.

طراحی دکوراسیون با چمدان
 

یك میز كناری جذاب و ارزان‌قیمت در اتاق نشیمنی كه به دقت طراحی و چیده شده است.

طراحی دکوراسیون با چمدان
 

با وجود این نیمكت نامتعارف و عیجب و ‌غریب، این دو چمدان ما را به یاد دنیای سفر و سیاحت می‌اندازند و نشانه‌ای از علاقه مالك آن به سفر و گردش هستند. این چمدان‌ها از علائق و تجربیات صاحب خود حكایت می‌كنند.

طراحی دکوراسیون با چمدان
 

این چمدان‌های قدیمی كه به رنگ قهوه‌ای تیره هستند لایه‌ای دیگر به این فضای ورودی مردانه و تاریخی اضافه كرده‌اند.

طراحی دکوراسیون با چمدان
 

چمدان‌های موجود در عكس بالا نشانه‌ای از علاقه صاحب خود به سفر و سیاحت ندارند، بلكه نشانه‌ای از روحیه متفاوت و خاص مالك این خانه هستند. علاوه بر چمدان‌ها، نقشه روی دیوار و آلات موسیقی بر این روحیه خاص تاكید می‌كنند.

تهیه و تنظیم : دکوراسیون تالاب

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت