'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

دکوراسیون داخلی زیبا به رنگ سیز

 
نکاتی برای زیباتر کردن منزل با دکوراسیون داخلی به رنگ سبز.
 
سبز متمایل به طوسی، سبز زیتونی، سبز متمایل به زرد، سبز یشمی و بسیاری دیگر در كنار هزاران سایه مختلف این رنگِ جذاب نشان‌دهنده گستره بی‌مرز این رنگ هستند و بی‌دلیل نیست كه رنگ سبز بعد از رنگ آبی به عنوان محبوب‌ترین رنگ دنیا شناخته میشود.

 

مجله تالاب : مدیر اجرایی موسسه رنگ پانتون می گوید كه «رنگ سبز فراوان‌ترین رنگ در طبیعت است و چشم انسان از هر رنگ دیگری در بین طیف‌های رنگی، بیش‌تر رنگ سبز را در طبیعت می‌بیند.»

 

این مسئله باعث میشود كه كار كردن با رنگ سبز در منزل دشوار شود، چرا كه چشم ما به این رنگ در طبیعت عادت كرده و در نتیجه گزینه بین طیف‌های مختلف رنگ سبز كار سختی میشود.دکوراسیون

 

رنگ سبز آنقدر محبوب است كه در كل سال ۲۰۱۳ به عنوان فراگیرترین و محبوب‌ترین رنگ سال شناخته شد. با تمام این اوصاف، در این مطلب چیدانه می‌خواهد در مورد رنگ سبز و استفاده از آن در فضای داخلی منزل با شما صحبت كنید.

 

این مطلب را بخوانید و از ایده‌های موجود در آن در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده كنید. اكنون كه به پیشواز روزهای بهاریمی رویم، این رنگ می‌تواند به منزل شما حال و هوایی بهاری بدهد.

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

رنگ سبز در مركز چرخه رنگ قرار دارد و زرد گرم را با آبی خنك متعادل می‌كند. رنگ سبز معمولا تداعی‌كننده جوانی، تولد دوباره، توازن، و آرامش است. با این حال، در برخی از فرهنگ‌های آسیایی، رنگ سبز نماد بیماری است، به همین دلیل به كار بردن رنگ‌مایه‌های قرمز در كنار این رنگ میتواند حس و حال بیمارگونه آن را از بین ببرد.

 

همان‌طور كه در عكس بالا دیدن می‌كنید، این اتاق دارای یك رنگ سبز بهاری در كنار رنگ صورتی است. این دو رنگ دارای میزان اشباع و ته‌رنگ یكسانی هستند و به همین دلیل حس و حالی جوانانه و شاداب را در فضا ایجاد كرده‌اند.

 

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

در فرهنگ آزتک ها «یك تمدن سرخ‌پوستی در آمریكای مركزی و كشور مكزیک» رنگ سبز به عنوان رنگ وفاداری شناخته میشود، چراكه پرهای كوئتزل «quetzal: نوعی پرنده» به رنگ سبز است و این پرنده در بین این قبایل و به ویژه رئیس قبیله جایگاه ویژه‌ای دارد. در فرهنگ هندو از رنگ سبز زمردی برای تنظیم كردن چاكرای قلب یا نقطه انرژی به منظور رها شدن آزادانه عشق از درون فرد استفاده میشود.

 

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

یك تیم پژوهشی كه توسط روانشناس دانشگاه مونیخ با نام استفان لیچتنفلد «Stephanie Lichtenfeld» هدایت می‌شد در سال ۲۰۱۱ پژوهشی انجام داد و طی آن گزارش كرد كه فقط مقادیر اندكی رنگ سبز «نوعی از پردازش باز «ذهنی» و خالص كه برای انجام كارهای خلاقانه به آن نیاز است» در انسان تحریك میشود و در نتیجه این نوع فعالیت بهتر انجام میشود… رنگ سبز در فعالیت‌های نوآورانه تاثیرگذار است، اما هیچ اثری در فرایندهای تحلیلی ندارد.»

 

بنابراین اگر می خواهید پرنده خلاقیت در شما به پرواز دربیاید، باید مقداری رنگ سبز را به فضای زندگی و یا اتاق كار خود اضافه كنید.

 

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

متخصص می گوید: «رنگ سبز چشم انسان را به‌گونه‌ای تحت تاثیر قرار می‌‌دهد كه او بدون آن‌كه متوجه شود آرام میشود. رنگ سبز در مركز چرخه رنگ قرار گرفته و به همین دلیل رنگ توازن و تعادل است. اگر به دنیا پیرامون خود توجه كنیم و در طبیعت نگاه كنیم، متوجه حضور فراوان رنگ سبز می شویم و این خود نشانه‌ای بر اهمیت این رنگ است.»

 

این كه رنگ سبز تداعی كننده رشد و تازگی است و قدرت آن در ایجاد خلاقیت، این رنگ را بسیار مناسب فضای آشپزخانه می‌كند؛ فضایی كه قرار است در آن وعده‌های غذایی خوشمزه و جذاب پخته شود.

 

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

یکی از این روانشناسان گفته است: «من به طرز عجیبی عاشق رنگ سبز هستم. رنگی كه در انسان‌ها همه وقت نشانه‌ای از فطرت هنرمندانه دارد و در ملل مختلف نشانه‌ای از آسان‌گیری است، آسان‌گیری كه ممكن است گاهی تبدیل به سقوط اخلاق شود.»

 

اگر مطالعه تفریح اصلی شماست، یك اتاق سبزرنگ میتواند فضای بسیاری خوبی برای این كار باشد. به عكس بالا توجه كنید و دیدن نمایید كه چقدر این كتابخانه سبز رنگ با كاناپه‌ای كه به رنگ سبز متمایل به طوسی است، تركیب زیبایی ایجاد كرده است.

 

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

در فنگ شویی رنگ سبز بیان‌كننده عنصر چوب است و گزینش بسیار خوبی برای تقویت سلامتی و توازن زندگی خانوادگی است. طبق پژوهشی كه توسط یکی از روانشناس رنگ، انجام شده، این رنگ هم چنین میتواند به ما نیرویی دوباره ببخشید و خستگی را كاهش دهد.

 

رنگ سبز ملایمی كه در عكس بالا از آن استفاده شده است، بسیار مناسب روزهای تعطیلی است كه می‌خواهیم برای زمانی طولانی در درون وان فرو برویم. تنالیته‌های خنثی در كنار مقادیر اندكی رنگ قرمز كه در چرخه رنگ رنگ مكمل سبز است، تركیب فوق‌العاده زیبایی ایجاد كرده است.

 

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

در دوربین‌های مكان‌یاب مخصوص شب از رنگ سبز استفاده میشود و این موضوع دلیل بسیار خوبی دارد: رنگ سبز رنگی است كه چشم انسان بسیار به آن حساس است.

 

همان‌طور كه در عكس بالا دیدن می‌كنید، از رنگ سبز در طراحی داخلی این منزل استفاده شده تا همچون پلی باشد بین فضای بیرون منزل و فضای درون. فضا سبز بیرون پنجره تركیب پیوند خوبی با رنگ‌های سبز موجود در اتاق ایجاد كرده‌اند و باعث به وجود آمدن یك ارتباط بصری موثر بین درون و بیرون منزل شده‌اند.

 

مدل دکوراسیون داخلی به رنگ سبز

البته رنگ سبز با اكولوژی «بوم شناسی» مترادف است، بنابراین اگر خیلی دوست ندارید از رنگ سبز در طراحی داخلی منزل خود استفاده كنید، گل‌ها و گیاهان را جایگزین كنید. با ایجاد یك دیوار زنده «دیوار گیاهی» یا هر نوع گل و گیاه سبز رنگ، طبیعت را وارد فضای زندگی خود كرده و از این طریق هم به طبیعت نزدیك شوید و هم در زندگی خود توازن ایجاد كنید.

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

منبع : chidaneh.com


دکوراسیون و چیدمان

بیشتر بخوانید
یک سوییت کوچک زیبا بسازید دکوراسیون جالب خانه های کوچک را در اینجا ببینید. به گزارش تالاب طراح این خانه می‌گوید: «او این سوئیت را اشغال كرده بود بدون این‌كه واقعا در آن زندگی كند؛ هیچ ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

این خانم 100 کیلویی یک مانکن مشهور است + عکس
مشاهده بیشتر