عکس چیدمان باغچه های کوچک و جالب

عکس چیدمان باغچه های کوچک و جالب

داشتن یک باغچه زیبا و آرامش بخش بسیار برای کسانی که خانه های ویلایی دارند لازم است.

 

طراحی باغچه های کوچک و جالب:

 

گلدان‌های بالانشین

گلدان‌ها و گیاهانی که بیشتر دوست دارید را بالاتر از دیگر گلدان‌ها قرار دهید. برای این منظور می‌توانید از بلوک‌های سیمانی ساده استفاده کنید. به هر تعداد که دوست دارید، از این بلوک‌ها بگذارید و سپس گلدان‌های عزیز خود همچون بونسای را روی آنها قرار دهید تا جلوه بیشتری داشته باشند. با بلوک‌ها دو یا سه پایه بسازید، روی سطح آنها یک ورقه فلزی مقاوم بگذارید تا چیزی شبیه میز ضدآب ایجاد شود. این کار به آبیاری راحت‌تر این گیاهان نیز کمک می‌کند.

 


دنیای رنگی‌مَنگی

گوشه‌ای از باغچه کوچک خود را به فضای شاد و رنگارنگی تبدیل کنید که به بیننده و ساکنین طراوت و شادابی را منتقل کند. میز و صندلی، نیمکت یا تختی در گوشه حیاط بگذارید و به جای اینکه از قالی و پتوهای تیره برای روی آنها استفاده کنید، انواع پارچه‌ها، بالشت‌ها و پتوهای رنگی و شاد انتخاب کنید. این فضای شاد، موجب شادی بیشتر عصرهای شما می‌شود.

 


عکس چیدمان باغچه های کوچک و جالب
 
آلاچیق چهارفصل

اگر بتوانید در باغچه خود یک آلاچیق ساده بسازید، در روزهای گرم تابستان از گرما و تیغ آفتاب و در روزهای پاییز و زمستان از خیس شدن زیر بارش باران و برف در امان خواهید بود. در ضمن، خیالتان راحت است که می‌توانید اسباب و مبلمان دلخواه خود را در این آلاچیق بچینید و هر ساعت از شبانه روز که دوست دارید، با خانواده یا تنها در این نشیمن باز و خنک استراحت کنید.

 
 
عکس چیدمان باغچه های کوچک و جالب
 

استفاده از ماسه و سنگ

برای اینکه گوشه ای از حیاط را بتوانید به یک منظره زیبا و درخور توجه تبدیل کنید، می‌توانید از زیبایی سنگریزه‌های رنگی و ماسه استفاده کنید. برای اینکه از لابه‌لای این سنگریزه ها علف‌های هرز رشد نکنند و بالا نیایند، یک لایه پارچه مخصوص باغچه در زیر پهن کنید و روی آن را با انواع سنگ و ماسه پر کنید. هزینه این ایده از آجرهای تزئینی کمتر است.
 


عکس چیدمان باغچه های کوچک و جالب
 

بهره بردن از سایه درختان

اگر درختان کهنسال و بزرگی دارید که شاخ‌وبرگ بسیاری دارند و روی زمین زیر پای خود سایه می‌افکنند، می‌توانید از این امکان استفاده کنید و میز ناهارخوری کوچکی زیر آن قرار دهید و آن را به فضای نشیمن عصرگاهی تبدیل کنید.

 


عکس چیدمان باغچه های کوچک و جالب
 

برکه در حیاط

برای اینکه برکه یا حوضچه‌ طبیعی و زیبا در گوشه حیاط داشته باشید، لازم نیست باغ یا باغچه بزرگ داشته باشید. برای این منظور فقط کافی است قسمت موردنظر حیاط را حفر کنید، حاشیه آن را مشخص کنید و پمپی در آن قرار دهید که همیشه آب در آن جریان داشته باشد. این برکه کوچک، موجب جذب پروانه‌ها و پرنده‌های زیبا می‌شود و باغچه کوچک شما به چشم‌اندازی عالی تبدیل خواهد شد.

 

عکس چیدمان باغچه های کوچک و جالب
 

دوبرابر کردن زیبایی

برای اینکه به حیاط و باغچه خود نمای بهتری ببخشید و موجب زیبایی بیشتر آن بشوید، می‌توانید از فنس یا داربست‌های عمودی کمک بگیرید. در پای این داربست‌ها گیاهان بالارونده و پیچک بکارید تا از داربست بالا بروند و نمای عمودی باغچه را نیز سرسبز و زیبا کنند. حتی برای اینکه کمی خلاقیت به خرج داده باشید، می‌توانید از داربست یا نردبان‌های چوبی هم کمک بگیرید.

 

عکس چیدمان باغچه های کوچک و جالب
 

استفاده از زیبایی طبیعت

حتی باغچه‌های ساده و کوچک هم می‌توانند محل اجتماع پرنده‌ها و پروانه‌های زیبا باشند. برای این منظور فقط باید بستر مناسب برای جذب آنها را فراهم کنید. یکی از کارهای مناسب برای این منظور، کاشت گل و گیاهانی است که آنها دوست دارند. به طور مثال، می‌توان به سوسن یا فلوکس اشاره کرد. یا قرار دادن لانه برای پرندگان یا ظرفی که بتوانند در آن غذا و آب بخورند نیز به جذب بیشتر آنها کمک می‌کند.

 

عکس چیدمان باغچه های کوچک و جالب
 
 
 
 
جدیدترین مطالب سایت