جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

 جدیدترین چیدمان و دکوراسیون منزل به سبک ایرانی در سایت تالاب…


1. مبلمان فضاهای بیرونی در داخل خانه

صندلی‌ها و مبل‌های موجود در ایوان خانه خود را درست در اتاق نشیمن قرار دهید. شوخی نمی‌كنم این یكی از گرایش‌های جدید در انتخاب مبلمان است. سعی كنید از این مبلمان به گونه‌ای استفاده كنید كه كسی خیال نكند كه عقلتان را از دست داده‌اید و یا فقط برای مدت محدودی از آن‌ها می‌خواهید استفاده كنید. فلز، شیشه‌، چوب طبیعی، و چوب تركه‌ای انتخاب‌های پرطرف‌دار هستند.

 

ما شاهد استفاده زیادی از مبلمان مخصوص فضاهای بیرونی در درون خانه در طراحی‌ها و نمایشگاه‌ها هستیم، به طوری كه پیش‌بینی می‌كنیم این گرایش در سال 2014 رشد بیش‌تری خواهد كرد. عكس زیر نمونه جذابی از استفاده از مبلمان چوبی مخصوص فضای بیرونی در اتاق نشیمن است.

 

2. زرق و برق

همه ما وجود كمی زرق و برق در خانه را دوست داریم و این همان چیزی است كه در چند سال آینده بیش‌تر و بیش‌تر در گرایش‌های موجود در مبلمان وجود خواهد داشت. مبلمانی انتخاب كنید كه كمی زرق و برق در خود داشته باشد و اتاق نشیمن شما را برای مهمانان جذاب و دیدنی كند.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

3. مبلمان سفارشی

فردیت چیز مهمی است و به نظر می‌رسد خیلی از مواقع ما دوست داریم فردیت و هویت‌مان در وسایل خانه‌یمان نمایان باشد. مبلمان سفارشی معمولا گران است اما می‌توان نمونه‌های مناسب‌تر را نیز سفارش داد. مبل سفارشی به این معنی نیست كه حتما چیزی كه سفارش می‌دهیم گران خواهد بود بلكه به این معنی است كه سلیقه شما در در فرایند ساخت آن دخیل است و محصول نهایی چیزی از وجود شما را در خود دارد.

افراد اكنون بیش‌تر و بیش‌تر شخصیت خود را از طریق مبلمان خانه خود بیان می‌كنند.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

4. مبلمان فرهنگی

این گرایش در واقع به معنی آوردن المان های دکوراتیو سنت و فرهنگ های دیگر به درون خانه است. به نظر من عكس زیر بهترین نمونه از استفاده از مبلمانی الهام‌گرفته از فرهنگ آفریقایی به شیوه‌ای جذاب و منظم است. هم‌چنین استفاده از پارچه‌های خزدار در مبلمان هم بیش‌تر شده است (مانند عكس زیر). به شكل مبلمان و طرح‌های پارچه‌ها در عكس زیر توجه كنید.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

5. چرم متالیك

با استفاده از مبلمانی از چرم متالیك جذابیت و گیرایی خاصی وارد خانه شما خواهد شد. اگرچه می‌توان این كار را از طریق قرار دادن مبلمان در پس‌زمینه‌ای طلایی یا نقره‌ای انجام داد اما استفاده از چرم متالیك این كار را به تنهایی انجام می‌دهد و هر كس به محض ورود به خانه شما توجه‌اش به مبلمان جلب خواهد شد.

اگر خانه شما مانند عكس زیر، كاناپه و دو مبل براق، طراحی شده باشد زیبایی و صمیمت وارد خانه شما خواهد شد و قطعا تاثیر خوبی هم بر مهمانان خواهد گذاشت.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

6. میز غذاخوری خودنما

لذت بردن از یك وعده غذایی در كنار خانواده و دوستان بسیار خوب است اما بهتر است با استفاده از یك میز غذاخوری منحصربه‌فرد تاثیر خوبی هم بر روی آن‌ها بگذارید. استفاده از یك میز غذاخوری نامتعارف و خاص گرایشی است كه اخیرا در نمایشگاه‌های مبلمان شاهد آن بوده‌ایم.

این میز غذاخوری چوبی برجسته به نظر می‌رسد درست از سالن ضیافت شوالیه‌ها وارد این خانه شده است اما وجود رنگ‌مایه‌های روشن و صندلی‌های سفید رنگ این مجموعه را تبدیل به عنصری مدرن و شیك كرده است كه به مهمانان شما اهمیت استفاده از مواد طبیعی را نشان می‌دهد.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

7. مبلمان دوستدار محیط زیست

جان اف كندی می‌گوید: «حقیقت تلخ زمان ما آسیب‌پذیری سیاره‌مان است.» نوع مبلمانی كه انتخاب می‌كنید معمولا نشان‌دهنده میزان اهمیتی است كه شما به محیط زندگی‌تان می‌دهید و بیان‌كننده اعتقادات شما در مورد آینده محیط زیست است.

به همین دلیل هنگام انتخاب مبلمان مورد نظر سعی كنید محصولی را انتخاب كنید كه از مواد قابل بازیافت و یا از منابع مطمئن تهیه شده است تا از این‌كه مبلمان شما دوستدار محیط زیست است اطمینان حاصل كنید.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

8. مبلمان كوچك

اتاق‌های منظم و فضای باز تم امسال هستند. همان‌طور كه می‌دانید با افزایش جمعیت خانه‌ها و آپارتمان‌ها كوچك‌تر می‌شوند و به همین دلیل مبلمان خانه‌ها هم به همان نسبت كوچك‌تر می‌شوند. مبلمان كوچك هم باعث ایجاد فضای باز در خانه و نیز اتاقی منظم می‌شود. به دنبال مبلمان كوچك و در عین حال شیك باشید كه مناسب ابعاد خانه شما باشد.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

9. مبلمان تكنولوژیكی

گوشی‌های هوشمند به سرعت تبدیل به وسیله‌ای جدایی‌ناپذیر در زندگی ما شده‌اند و مبلمان هم از این روال پیروی می‌كند. از آن‌جایی كه استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها در سال 2014 بیش‌تر شده و طرف‌داران زیادی پیدا خواهد كرد مبلمان هم از این گرایش پیروی كرده و به سمت محصولاتی حركت خواهد كرد كه منطبق با نیازهای روز باشد.

اگر به پایه‌های شارژ بی‌سیم كه در میزهای كناری پنهان شده‌اند، یا پورت‌های USB موجود در میز غذاخوری، و یا سیم‌های رابط صوتی و تصویری موجود در تلویزیون‌ها و سیستم‌های صوتی توجه كنید متوجه این گرایش خواهید شد. این گرایش حتی به سالن‌های استخر نیز وارد شده است.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

10. مبلمان دسته دوم

شاید بهترین راه برای حفظ محیط زیست استفاده از مبلمان دسته دوم باشد. استفاده از مبلمان دسته دوم گرایشی است كه هم‌چنان پرطرف‌دار است و شیوه بسیار خوبی برای تضمین این مسئله است كه مبلمان در همان سال‌های اولیه عمر خود سر از سایت‌های جمع‌آوری زباله درنمی‌آورد. علاوه‌بر این مسئله معمولا مبلمان قدیمی در مقایسه با مبلمان جدید خوش‌ساخت‌تر و بادوام‌تر هستند.

استفاده از میز و كتاب‌خانه دسته دوم خانه شما را منحصربه‌فرد و یكپارچه می‌سازد و باعث كاهش میزان قطع درختان می‌شود.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

11. مبلمان چین‌دار

همان‌طور كه درعكس می‌بینید مبلمان و پرده پشت سر آن چین‌دار است و احتمالا شما هم با من موافق هستید كه اگر از این روش به درستی استفاده شود جلوه اتاق خانه ما زیبا و شیك خواهد شد.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

12. مبلمان چندمنظوره

استفاده از مبلمان چندمنظوره در سال 2014 بسیار بیش‌تر شده است. آیا این مبلمان یك میز پذیرایی، یك قفسه، و یا یك صندلی است؟ جواب هر سه مورد است. این نوع مبلمان با سلیقه همه جور درنمی‌آید اما بسیار مناسب ساختمان‌های مدرن نقلی است و كارایی زیادی در این نوع خانه‌ها دارد.

نوع دیگری از مبلمان چندمنظوره تخت‌خوابی است كه تبدیل به میز كار یا صندلی‌هایی می‌شود كه در درون خود چند قفسه دارد. این همان مبلمانی است كه باید در خانه‌های كوچك به آن توجه شود.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

13. چوب‌های روشن

اگر به عكس‌های مبلمان‌های جدید در مجلات نگاه كرده باشید متوجه محبوبیت مبل‌های چوبی روشن در سال 2014 شده‌اید، بنابراین تعجبی ندارد كه این نوع مبل‌ها در بازار مبل حضور چشم‌گیری داشته باشند. استفاده از مبل‌های چوبی روشن كه بادوام و باكیفیت هستند (مانند چوب درخت بلوط) جلوه زیبا و قدرتمندی در خانه ایجاد خواهد كرد. نكته مهم در مورد این گرایش این است كه استفاده از این مبلمان و تركیب آن با وسایل دیگر به دلیل داشتن رنگ روشن و زیبا ساده است.

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)

 

جدیدترین چیدمان منزل به سبک ایرانی (عکس)
 
جدیدترین مطالب سایت