گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

در اینجا 10 نمونه از گرانترین ساعت های دنیا را به شما نشان خواهیم داد. این ساعت ها معمولا از جنس های خاصی ساخته می شوند که قیمت بالا دارند. قیمت های در ادامه با دلار 3 هزار تومان محاسبه شده است.

 

10- ساعت جیبی بریژت

  کمپانی بریژت که 225 سال پیش تاسیس شد یکی از قدیمی ترین کارخانه های  ساخت ساعت در جهان است. بریژیت در حال حاضر به محصولات برند سواچ را تولید می کند. ساعت جیبی بریژیت 1907 بی ای/12 ساعتی مجلل و بسیار گران است که از 18 قیراط طلا ساخته شده است. تمام قطعات این ساعت دست ساز است. قیمت این ساعت 734 هزار دلار معادل دومیلیارد و دویست میلیون تومان است.

 

9- بلانکپاین 1735

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

 روکش ساعت بلانکپاین 1735 از پلاتین ساخته شده است. دستبند آن از پوست کروکودیل و بخشهای موتور آن نیز از 740 قطعه فلز دست ساز ساخته شده است. موتور این ساعت یکی از پیچیده ترین موتورهایی است که تاکنون در جهان ساخته شده است. قیمت این ساعت برابر با 800 هزار دلار یا دو میلیارد و 400 میلیون تومان است.

 

8- لویز موینت ماجیسترالیز

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

تنها ساعت ساخته شده از سنگ های آسمانی 200 ساله، ساعت لویز موینت ماجیسترالیز است. نایاب بودن سنگ های آسمانی و ترکیب آنها در ساخت این ساعت آن را به گرانترین در نوع خود تبدیل کرده و حتی با طلا برابری می کند. بخشهای بیرونی آن از 18 قیراط طلا ساخته شده است. قیمت این ساعت 860 هزار دلار معادل با دومیلیارد و 580 میلیون تومان است.

 

7- هابلوت خاویار سیاه

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

 پیچدیگی در ساخت مهمترین دلیل گران بودن ساعت هابلوت بلاک است. این ساعت نتیجه 200 ساعت کار دقیق و ظرافت مهندسی است. پوشش این ساعت از 18 قیراط طلای سفید با ترکیبی از 322 دانه الماس سیاه تشکیل شده است. گفتنی است که  از این ساعت فقط یک نمونه در جهان وجود دارد. قیمت این ساعت یک میلیون دلار معادل سه میلیارد تومان است.

 

6- مکعب یخی شوپارت

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

اسم مکعب یخی شوپارد از شکل این ساعت که شبیه مکعب های یخی است گرفته شده است.  وقتی که شما به این ساعت نگاه می کنید فکر می کنید که بسته ای از سنگ های الماس است.این ساعت از 66 قیراط سنگ الماس ساخته شده است. قیمت این ساعت 1.1 میلیون دلار معادل سه میلیارد و 300 میلیون تومان است.

 

5- پاتک فیلیپ اسکای موون

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

این ساعت بسیار پیچیده از 668 تکه از بخشهای بسیار کوچک و میکروسکوپی ساخته شده است. ساعت پاتک فیلیپ یک ساعت بسیار پیچیده و روکش آن از پلاتین است. هر سال دو عدد از این ساعت ساخته می شود که یکی مدل پلاتین و دیگری مدل رز گلد است. قیمت این ساعت 1.3 میلیون دلار معادل با یک میلیارد و 900 میلیون تومان است.

 

4- واشرون کنستانتین

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

 ساعت واشرون کنستانتین از 834 قطعه  مختلف طی 10 هزار ساعت کار  (برابر با یک سال) ساخته شده است. از هر دو طرف ساعت یعنی پشت و روی آن می توان  استفاده کرد زیرا هر دو، زمان را نشان می دهند.  این ساعت دارای روکش طلا بوده و گفته می شود از روی آن تنها یک عدد در دنیا ساخته شده است.  قیمت این ساعت 1.5 میلیون دلار معادل با 4 میلیارد و 500 میلیون تومان است.

 

3- ساعت جهانی پاتک فیلیپ

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

 وقتی در سال 2002 ساعت جهانی پاتک فیلیپ به مبلغ 4 میلیارد تومان به فروش رسید، این ساعت به گرانترین ساعت مچی جهان تبدیل شد. نکته جالب این است که این ساعت می توان زمان 24 نقطه از جهان را نشان دهد. قیمت این ساعت این روزها 4 میلیون دلار معادل با 12 میلیارد تومان است.

 

2- ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس

 ساعت فوق پیچیده پاتک فیلیپ دارای یک روکش از 18 قیراط طلا بوده و در سال 1932 ساخته شده است. ساخت آن 4 سال طول کشید. این ساعت متعلق به یک بانکدار نیویورکی به اسم هنری گریوز بود. این ساعت رکورد دار گرانترین ساعت جیبی جهان است. این ساعت این روزها با قیمت 11 میلیون دلار به فروش می رسد که معادل با 33 میلیارد تومان است.

 

1- ساعت 201 قیراطی شوپارت

گرانقیمت ترین ساعت های دنیا + عکس
 این ساعت در واقع گرانترین ساعت موجود در جهان است. هر چند باور آن دشوار است اما دارای سه تکه الماس درشت می باشد.  این تکه ها شامل 15 قیراط الماس صورتی، 12 قیراط الماس آبی و 11 قیراط الماس سفید است. علاوه بر آن 163 قیراط الماس سفید و آبی در اطراف آن کار شده که در مجموع به 201 قیراط الماس می رسد. قیمت این ساعت 26 میلیون دلار معادل با رقم باورنکردنی 78 میلیارد تومان است.

 

 

منبع: صبحانه آنلاین

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

 

 

جدیدترین مطالب سایت