بیوگرافی جلال الدین ماشاریپوف بازیکن ازبکی تیم استقلال

مجموعه : اخبار ورزشی
بیوگرافی جلال الدین ماشاریپوف بازیکن ازبکی تیم استقلال

جلال الدین ماشاریپوف یک بازیکن فوتبال ازبکستانی اسـت کـه در حال حاضر برای باشگاه استقلال ایران و تیم ملی ازبکستان بازی میکند. او در پست وینگر فعالیت می کند و بـه عنوان یکی از بهترین بازیکنان ازبکستان شناخته میشود. او در طی این چند سال برای چندین باشگاه مختلف ازبکستان، عربستان و یونان بازی کرده اسـت. او همچنین کاپیتان تیم ملی ازبکستان اسـت.

 

بیوگرافی جلال الدین ماشاریپوف

بیوگرافی جلال الدین ماشاریپوف

جلال الدین ماشاریپوف در ۱ سپتامبر ۱۹۹۳ در شهر گرگانج استان خوارزم ازبکستان بـه دنیا آمد. او از کودکی علاقه زیادی بـه فوتبال داشت ودر خیابان‌ها و مدارس با دوستانش بازی می کرد. او با پدر و مادرش کـه در ازبکستان هستند ارتباط نزدیکی دارد و حتی با آن ها بـه سفر حج رفته اسـت.

 

تحصیلات جلال الدین ماشاریپوف

تحصیلات جلال الدین ماشاریپوف

جلال الدین ماشاریپوف تحصیلات رسمی خودرا در مدرسه شماره ۱۲ شهر گرگانج ازبکستان بـه اتمام رساند. او همچنین در دوران کودکی و نوجوانی در آکادمی فوتبال پاختاکور تاشکند آموزش دید و مدرک فوتبال حرفه‌اي خودرا از آنجا گرفت. او درسال ۲۰۱۹ در دانشگاه تاشکند در رشته مدیریت ورزشی ثبت‌نام کرد ودر حال ادامه تحصیل اسـت.

 


مطالب مشابه: عکس های شخصی مهدی طارمی «ملی پوش فوتبال»


 

جلال الدین ماشاریپوف چگونه فوتبال را شروع کرد

جلال الدین ماشاریپوف چگونه فوتبال را شروع کرد

جلال الدین ماشاریپوف از کودکی علاقه زیادی بـه فوتبال داشت ودر خیابان‌ها و مدارس با دوستانش بازی می کرد. او در سن ۱۶ سالگی توسط مربیان آکادمی پاختاکور تاشکند کشف شد و بـه این باشگاه پیوست. او در آنجا تحت آموزش قرار گرفت و توانایی‌هاي‌ خودرا التیام بخشید. او درسال ۲۰۱۳ بـه تیم اصلی پاختاکور منتقل شد و شروع بـه نمایش بازی‌هاي‌ خوبی کرد.

 

جلال الدین ماشاریپوف چگونه در فوتبال به شهرت رسید

جلال الدین ماشاریپوف چگونه در فوتبال به شهرت رسید

جلال الدین ماشاریپوف در تیم پاختاکور ازبکستان بازی‌هاي‌ خوبی انجام داد و قهرمانی‌هاي‌ ملی و منطقه‌اي را کسب کرد. او همچنین در تیم ملی ازبکستان بـه عنوان کاپیتان حضور داشت ودر رقابت‌هاي‌ آسیایی و جهانی گل‌هاي‌ مهمی زد.

 

او درسال ۲۰۲۰ بـه تیم النصر عربستان پیوست ودر لیگ قطر و لیگ قهرمانان آسیا نمایش‌هاي‌ برجسته‌اي داشت. او پس از رفتن رونالدو بـه النصر، شماره ۷ خودرا بـه او داد و با شماره ۷۷ بازی کرد. او درسال ۲۰۲۴ بـه تیم استقلال ایران منتقل شد ودر نخستین بازی خود برای این تیم گلزنی کرد.

 

جلال الدین ماشاریپوف در چه تیم هایی بازی کرده است

جلال الدین ماشاریپوف در چه تیم هایی بازی کرده است

جلال الدین ماشاریپوف در طول کاری خود برای چندین تیم مختلف در ازبکستان، عربستان، یونان و ایران بازی کرده اسـت. این تیم‌ها عبارتند از:

 • پاختاکور تاشکند «۲۰۱۳-۲۰۲۱»
 • لوکوموتیو تاشکند «۲۰۱۷» «قرضی»
 • النصر عربستان «۲۰۲۱-۲۰۲۳»
 • شباب الاهلی دبی «۲۰۲۱» «قرضی»
 • پانسرایکوش یونان «۲۰۲۳-۲۰۲۴»
 • استقلال تهران «۲۰۲۴-تا کنون»

 

جلال الدین ماشاریپوف چگونه وارد تیم استقلال شد

جلال الدین ماشاریپوف چگونه وارد تیم استقلال شد

جلال الدین ماشاریپوف پس از فسخ قرارداد با پانسرایکوش یونان، در ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ با قراردادی یک و نیم ساله بـه استقلال پیوست. او پس از پشت سر گذاشتن تست دکتری و دریافت مجوزهای لازم، قراردادش رابا علی خطیر، مدیرعامل باشگاه استقلال امضا کرد. او در نخستین بازی خود برای استقلال مقابل ملوان گلزنی کرد

 

افتخارات جلال الدین ماشاریپوف

افتخارات جلال الدین ماشاریپوف

او در طول کاری خود افتخارات زیر را کسب کرده اسـت:

 • قهرمانی لیگ برتر فوتبال ازبکستان چهار بار با پاختاکور «۲۰۱۴؛ ۲۰۱۵؛ ۲۰۱۹؛ ۲۰۲۰»
 • قهرمانی جام حذفی فوتبال ازبکستان دو بار با پاختاکور «۲۰۱۹؛ ۲۰۲۰»
 • قهرمانی تورنمنت کافا یک‌بار با تیم ملی ازبکستان «۲۰۲۳»
 • گلزن برتر لیگ برتر فوتبال ازبکستان یکبار با پاختاکور «۲۰۱۹»
 • بازیکن برتر لیگ برتر فوتبال ازبکستان یک‌بار با پاختاکور «۲۰۱۹»
 • بازیکن برتر تورنمنت کافا یک‌بار با تیم ملی ازبکستان «۲۰۲۳»

 

شغل دیگر جلال الدین ماشاریپوف

شغل دیگر جلال الدین ماشاریپوف

بـه نظر میرسد جلال الدین ماشاریپوف فقط شغل فوتبالیستی دارد و شغل دیگری را انجام نمیدهد. او در حال حاضر در حال تحصیل در دانشگاه تاشکند در رشته مدیریت ورزشی اسـت و همچنین کاپیتان تیم ملی فوتبال ازبکستان اسـت.

 

حواشی زندگی جلال الدین ماشاریپوف

حواشی زندگی جلال الدین ماشاریپوف

 

از حواشی زندگی جلال الدین ماشاریپوف می توان بـه موارد زیر اشاره کرد:

1. او درسال ۲۰۱۵ در بازی مقابل تایلند یک ضربه پرنده بـه سینه کانگ سانگ وو، بازیکن کره جنوبی زد و کارت قرمز دریافت کرد

2. او درسال ۲۰۲۰ بـه النصر عربستان پیوست و پیراهن شماره ۷ را بر تن کرد. اما پس از پیوستن کریستیانو رونالدو بـه این تیم، او این شماره را بـه او داد و خودش پیراهن شماره ۷۷ تن کرد

3. او درسال ۲۰۲۴ بـه تیم استقلال ایران منتقل شد ودر نخستین بازی خود برای این تیم گلزنی کرد. او همچنین در بازی مقابل پرسپولیس یک پاس گل داد و توجه‌ها را بـه خود جلب کرد

 

علایق جلال الدین ماشاریپوف

علایق جلال الدین ماشاریپوف

جلال الدین ماشاریپوف علاوه بر فوتبال، علایق دیگری هم دارد. او بـه گفته خودش عاشق موسیقی اسـت و گیتار می نوازد. او همچنین بـه مطالعه کتاب‌هاي‌ تاریخی و رمان‌هاي‌ مشهور علاقه‌مند اسـت. او در زمان فراغت خود با دوستان و خانواده‌اش می‌گذراند و گاهی بـه سفر می رود. او از طرفداران تیم بارسلونا و بازیکن لیونل مسی اسـت

 

ازدواج جلال الدین ماشاریپوف

ازدواج جلال الدین ماشاریپوف

جلال الدین ماشاریپوف درسال ۲۰۱۵ با دختر عموی خود ازدواج کرد. نام همسر وی را افشا نکرده اسـت و فقط میگوید کـه او یک دختر ازبکستانی اسـت. او دو فرزند پسر دارد کـه نام‌هاي‌ آن ها را هم نمی دانیم. او با خانواده‌اش در تهران زندگی می کند و بـه شدت بـه انها پایبند اسـت.

 

در پایان

جلال الدین ماشاریپوف در حال حاضر برای تیم استقلال در لیگ برتر فوتبال ایران بازی می کند. او در ۱۵ بهمن ۱۴۰۲ با قراردادی یک و نیم ساله بـه این تیم پیوست و تا کنون دو بازی برای آن ها انجام داده و یک گل زده اسـت. او همچنین کاپیتان تیم ملی فوتبال ازبکستان اسـت ودر جام ملت‌هاي‌ آسیا ۲۰۲۳ بـه عنوان گلزن و بازیکن برتر تورنمنت شناخته شد

جدیدترین مطالب سایت