پایتخت 5 ساخته خواهد شد؟

پایتخت 5 ساخته خواهد شد؟

شاید برای طرفداران سریال محبوب پایتخت خبری خوبی باشد که سری جدید این سریال ساخته شود.

 

ما تا آخرین پلان «پایتخت» سعی کردیم کم‌فروشی نکنیم و حتی یک اِپسیلون از خواسته‌های آقای تنابنده و مقدم پایین نیاوردیم و تا آخرین لحظات هم معلوم نبود که ما به پخش قسمت آخر می‌رسیم یا خیر.

 

تالاب، سرپرست گروه کارگردانی سریال «پایتخت 4» درباره‌ی ادامه‌دار بودن قصه و ساخت سری پنجم این سریال اعلام کرد: خدا را شکر استقبال مردم از «پایتخت 4» آنقدر بی‌نظیر بود که احتمال دارد سری پنجم هم ساخته شود، اما این اتفاق بستگی به تصمیم مسئولان تلویزیون دارد و هنوز هیچ چیز رسما به ما اعلام نشده است.

 

علیرضا نجف‌زاده در گفت‌وگویی در تکمیل صحبت بالا خاطرنشان کرد: «پایتخت» یک تصمیم گروهی و جمعی است و یک تصمیم فردی نیست که ما بگوییم ادامه می‌دهیم یا ادامه نمی‌دهیم ولی وقتی مردم «پایتخت» را دوست دارند و از ما ادامه ماجرا را می‌خواهند و استقبال می‌کنند می‌تواند ادامه داشته باشد ولی در نهایت به تصمیم تلویزیون بستگی دارد؛ ضمن اینکه اگر هم قرار است «پایتخت» ادامه داشته باشد نباید مسئولان تلویزیون بگذارند دقیقه 90 بگویند «پایتخت» بسازید؛ چراکه قطعا از کیفیت کار کاسته خواهد شد. یکی از بزرگترین مشکلات ما در «پایتخت» کمبود زمان بود، قطعا اگر زمان بیشتری داشتیم کار بهتری ارائه می‌دادیم.

 

وی سپس به نقاط ضعف سریال «پایتخت 4» اشاره کرد و گفت: بالاخره هر کاری در کنار نقاط قوتش، نقاط ضعفی هم دارد و در این شکی نیست. معتقدم وقتی پروژه‌ای درصد بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرده باشد، یعنی نقاط قوتش بیشتر از ضعفش بوده است. همانطور که تاکید کردم بزرگترین مشکل ما در «پایتخت» زمان بود. ما اول اردیبهشت ماه شروع به تصویربرداری کردیم و تا 27 تیر ماه در شیرگاه مشغول به کار بودیم و به صورت فشرده کار می‌کردیم. اگر بخواهیم ماجرای «پایتخت» را ادامه بدهیم حتما آسیب‌شناسی می‌کنیم.

 

سرپرست گروه کارگردانی و بازیگر نقش «سرگرد فرزین» در بخشی دیگر از گفت‌وگویش به استقبال از مردم سراسر کشور از «پایتخت 4» اشاره کرد و یادآور شد: واقعا استقبال مردم از «پایتخت» بی‌نظیر بود. از جنوب ایران تا شمال ایران مردم برای دیدن «پایتخت» سر صحنه می‌آمدند و حتی ما با افرادی روبه‌رو می‌شدیم که یک هفته‌ی تمام، دنبال لوکیشن «پایتخت» می‌گشتند تا بیایند و گروه را از نزدیک ببینند. از طرفی همه پیگیر «پایتخت 5» بودند. خوشبختانه «پایتخت» نسبت به کارهای دیگر یک ویژگی‌ دارد و همین ویژگی‌اش باعث شده مردم آن‌را دوست داشته باشند.

 

وی اضافه کرد: ما تا آخرین پلان «پایتخت» سعی کردیم کم‌فروشی نکنیم و حتی یک اِپسیلون از خواسته‌های آقای تنابنده و مقدم پایین نیاوردیم و تا آخرین لحظات هم معلوم نبود که ما به پخش قسمت آخر می‌رسیم یا خیر. تمام دغدغه ما در «پایتخت» زمان بود اما خدا را شکر کار به خوبی پیش رفت و خدا کمکمان کرد.

 

او سپس در پاسخ به اینکه آیا در «پایتخت 4» با ممیزی هم روبه‌رو بودید؟ بیان کرد: ما در «پایتخت 4» هیچ سانسور و محدودیتی نداشتیم؛ چراکه هم آقای مقدم مدیوم تلویزیون را به خوبی می‌شناسند و هم آقای تنابنده و گروه نویسندگان به خوبی خطوط قرمز تلویزیون را می‌شناسند، بنابراین ما چیزی به عنوان سانسور در «پایتخت» نداشتیم و در طول داستان سعی کردیم «پایتخت» در عین جذابیت، درسی برای مردم باشد.

 

علیرضا نجف‌زاده‌ در پایان به پخش پشت صحنه‌ «پایتخت 4» اشاره کرد و گفت: ما یک پشت صحنه‌ی جذاب از «پایتخت 4» آماده کردیم که به روی آنتن خواهد رفت. پشت صحنه «پایتخت» از خود آن برای مردم جذاب‌تر و دوست داشتنی‌تر خواهد بود. پشت صحنه «پایتخت 4» تا آخر هفته جاری از شب یک سیما به روی آنتن می‌رود اما مشخص نیست تلویزیون چه زمانی را برای پخش در نظر گرفته باشد.

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب