مجموعه : اخبار چهره ها
بروزرسانی : 19 دی 1402

شعر عاشقانه یغما گلرویی برای نوزادش

شعر عاشقانه یغما گلرویی برای نوزادش

فرزند یغما گلرویی

یغما گلرویی یکی از شاعران بزرگ ایران هست که در شبکه های اجتماعی فعالیت چشمگیری دارد ، وی به تازگی فرزندش به جهان آمده هست و به همین سبب او برایش شعری جدیدی نیز سرود .

به گزارش تالاب اين هنرمند 41 ساله با نوشتن متني زيبا, خبر از بدنيا آمدن پسرش داد.

يغما گلرويی با انتشار تصویر زیر در متنی دل انگیز نوشت:

شعر عاشقانه یغما گلرویی برای نوزادش

عکس هایی از فرزند یغما گلرویی

«تو جهاني در دستهاي خالي من»

به دنيا آمدي! به دنيايي که قرار بود زيباتر و انسانيتر از اين باشد و نشد… اما شايد تو روزي بتواني دنيا را به آن چه قرنها در رؤياي شاعران هست بدل کني. صداي گريه ی نخستت جهان صامت و سياه و سفيد مرا رنگ و صدا بخشيد. من و مادرت هر دو آرزوهاي بزرگي براي تو داريم ولي تو آن شو که خودت مي خواهي.

همۀ يکبار به دنيا ميايند و فرصت عزيز زيستن آن قدر ارزش دارد که نبايد آن را صرف برآورد آرزوي ديگران – حتا پدر و مادرت – کني.

پس «خودت بودن» را گزینه کن به جاي مورد تاييد و علاقه ی اين و آن بودن. به ياد داشته باش آن که همۀ دوستش بدارند يا ريگي به کفش دارد، يا قطره ی بي هويتي در رود جماعت هست. تو قطره ی ناهمسو باش. نه برگي از درخت و نه گوسفندي از رمه.

من و مادرت در اين راه کنار تو هستيم‌. مادرت بهترين اتفاق زندگي من هست و تو بهترين اتفاق زندگي مشترک ما. ممنون که با حضورت به زندگيمان رنگ مي دي و مرا ببخش که در اين لحظه چيزي ندارم که پشتوانه فرداي تو کنم.

ممنوع الفعاليتي سال ها با من بوده و چيزي ندارم جز هزاران شعر و ترانه و آهنگ، چندين کتاب و موسيقي غير قابل چاپ و انتشار و منزل ای اجاره ای که پول پيش آن هم مثل هزينه ی به دنيا آمدن تو قرضي ست. بزرگتر که شدی تدریجی مي فهمي که نفسهاي پدرت هم مثل نفسهاي هر کس در اين جهان ميل به قطره ی برخلاف جهت رود بودن داشته باشد قرضي ست…

با همين نان و نفسهاي قرضي دوستت دارم و همين دستهاي خالي را سقف بالاي سر تو و مادرت مي کنم. تو آن قدر زندگي در وجودت داري که حضورت تمام ممنوعيت های عالم را برايم به هيچ بدل مي کند.

خورشيدي شدی در سياهترين روزهاي من و جهاني در دستهاي خالي ام. در اين زمان و زمانه ی تلخ و هنرسوز نمي توانم به تو قول بدهم در «رفاه» بزرگ شوي اما بزرگ شدن در «عشق» را به تو قول مي دهم.

حالا تو و مادرت دليل زندگي من هستيد و اين بهترين آرزويم براي توست:

همرنگ نشو و مثل معناي نامت توانا و جسور باش!

پسرم!

ياراي من!

يغما گلرويي

شعر عاشقانه یغما گلرویی برای نوزادش

اینستاگرام یغما گلرویی

منبع :irangapco.com

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت