10 سبک فوق العاده پرطرفدار موسیقی در جهان

مجموعه : رپورتاژ آگهی
10 سبک فوق العاده پرطرفدار موسیقی در جهان

موسیقی جزئی از فرهنگ هر کشور و منطقه ای محسوب می شود و به بخش جدانشدنی زندگی انسان ها تبدیل شده است. با توجه به دوره زمانی، منطقه جغرافیایی و نوع ساز، موسیقی دارای سبک و ژانرهای متفاوتی است. همراه psnmusic باشید تا در ادامه به پرطرفدارترین سبک های موسیقی در جهان اشاره می شود.

 

موسیقی سبک کلاسیک: کلاسیک را می توان مادر تمام سبک های موسیقی دانست. موسیقی کلاسیک 500 سال قبل از میلاد مسیح شکل گرفت و دارای 4 دوره باروک، کلاسیک، رمانتیک و کلاسیک مدرن می باشد. موتزارت و بتهون از بزرگان سبک کلاسیک می باشند. جان ویلیامز، ونگلیس، ریچارد واگنر و … از آهنگسازان موسیقی کلاسیک می باشند. برای دانلود آهنگ های کلاسیک می توانید به پی اس ان موزیک مراجعه کنید.

 

موسیقی سبک راک: راک یکی از سبک های پرطرفدار موسیقی در جهان می باشد. این سبک موسیقی با استفاده از سازهایی مثل گیتار الکترونیک، درام و … نواخته می شود. مضموم ترانه های آهنگ های راک عاشقانه می باشد. از ویژگی های این سبک می توان به ریتمیک بودن با ضرب یکنواخت و صدای بلند اشاره کرد. گروه های مانند پینک فلوید، رولینگ استونز، کویین، نیروانا، بیتلز و … از بزرگترین گروهای راک می باشند. برای دانلود آهنگ های راک خارجی و بهترین آلبوم های راک به پی اس ان موزیک مراجعه کنید.

 

موسیقی سبک پاپ: سبک پاپ در دهه 1930 میلادی رایج شد و در مقابل سبک کلاسیک قرار گرفت. پاپ از کلمه  popular به معنی مردمی گرفته شده است. آهنگ های پاپ ساده و جذاب است و هدف کلی این سبک کسب درآمد است. مایکل جکسون، اد شیرن، برونو مارس، انریکه ایگلسیاس و … از پرطرفدارترین خواننده های سبک پاپ محسوب می شود.

 

موسیقی سبک جز یا جاز: این سبک بین سیاه پوستان امریکا در قرن 19 میلادی شکل گرفت. بداهه نوازی، تغییرات داینامیک و مکث و ضد ضرب از مشخصات سبک جز می باشد. سازهای بادی و کوبه ای ، پیانو و کنترباس از سازهای این سبک است. لوئی آرمسترانگ، ری چارلز و گرگوری پورتر از بزرگان موسیقی جز می باشد.

 

موسیقی سبک بلوز: شروع سبک بلوز به سال 1870 بر می گردد و منشا افریقایی امریکایی دارد. هدف موسیقی بلوز مبارزه با بردگی گرفتن سیاه پوستان بود و از غم و نا امیدی صحبت می کردند. بعدها پس از پایان برده داری مضموم موسیقی های بلوز عاشقانه شد. پیانو و گیتار در این نوع سبک نقش اصلی را ایفا می کند. بی بی کینگ، جیمی هندریکس، اریک کلاپتون از نام دارترین هنرمندهای سبک بلوز می باشند.

10 سبک فوق العاده پرطرفدار موسیقی در جهان

موسیقی سبک هیپ هاپ: در دهه 1970 میلادی موسیقی هیپ هاپ بین افراد افریقایی امریکایی که در امریکا زندگی می کردند شکل گرفت و رواج پیدا کرد. این سبک موسیقی بیشتر توسط دی جی پخش می شوند و خواننده روی آن می خواند. این سبک در ابتدا از امریکا شروع شد ولی با همه گیر شدن سبک هیپ هاپ در جهان باعث شد هر کشور سبک هیپ هاپ مخصوص خودش را بوجود بیاور. جی زی، کندریک لامار، کانیه وست، دریک، 50 سنت، امینم و خواننده بزرک توپاک شکور از معروف ترین خواننده های سبک هیپ هاپ می باشند. دنیای هیپ هاپ بسیار خشن است بطوریکه خواننده های هیپ هاپ زیادی وجود داشتند که به قتل رسیده اند. برای دانلود آهنگ های هیپ هاپ  و همچنین آلبوم های هیپ هاپ بزرگان موسیقی جهان، یکی از بهترین سایت ها پی اس ان موزیک است.

 

موسیقی سبک کانتری: موسیقی سبک کانتری موسیقی محلی و سنتی امریکا محسوب می شود. این سبک موسیقی ساده است بطوریکه از چند آکورد ساده در یک موزیک استفاده می شود. این سبک موسیقی از سال 1920 ظهور پیدا کرد. کارگران امریکایی مخاطب موسیقی سبک کانتری بودند و این سبک موسیقی زندگی کارگری و سختی های این طبقه را بازگو می کرد. ساز اصلی این موسیقی گیتار است. امروزه سبک موسیقی کانتری در جهان طرفداران زیادی پیدا کرده است و خواننده هایی از جمله جانی کش، لوک برایان، بلیک شلتون، تیم مک‌گرا از شناخته ترین افراد در این سبک به حساب می آیند.

 

موسیقی هوی متال: این سبک موسیقی دارای ریتم تند می باشد و متن شعر با صدای بلند خوانده می شود. سازهای اصلی در سبک هوی متال  گیتار الکترونیک و درامز می باشد. مضموم این موسیقی بیان اعتراض و اعتفادات هست که برای اهداف مذهبی ، سیاسی ، اجتماعی استفاده می شود. کارشناسان معتقد هستند آشفته بودن این سبک باعث ضعف و آشفتگی در تصمیم گیری انسان می شود. از معروف ترین گروه های سبک هوی متال می توان به آیرون میدن، بلک سبث و تولز اشاره کرد.

 

موسیقی سبک الکترونیک/ EDM: با پیشرفت تکنولوژی و تولید صداهای دیجیتال و با خلاقیت انسان سبک موسیقی الکترونیک بوجود آمد. اصوات تولید شده با ابزار الکترونیک قابل ایجاد بصورت اکوستیک نیستند و این خود وجه تمایز اصلی موسیقی الکترونیک و آکوستیک می باشد. از معروف ترین آهنگسازان موسیقی الکترونیک می توان به ژان میشل ژار، رابرت مایلز، اینیگما و شیلر نام برد. یکی از بهترین انتخاب ها برای دانلود آهنگ های الکترونیک و زیر دسته های آن مثل هاوس، دیپ هاس و ترنس و … سایت پی اس ان موزیک می باشد.

 

موسیقی سبک نیو ایج: موسیقی نیو ایج یکی از سبک های جدید و پرطرفدار موسیقی می باشد که گوش دادن به آن باعث ایجاد آرامش و مدیتیشن در افراد می شود. این سبک در سال 1960 در غرب سرچشمه گرفت و طفداران این سبک افرادی هستند که دنبال آرامش روحی می گردند. در این سبک اغلب از سازهایی مثل پیانو و سازهای زهی استفاده می شود. کیتارو، یانی، پاول وینتر و انیا از آهنگسازان این سبک موسیقی می باشند.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت