کشف عمیق ترین غار شناخته شده جهان در گرجستان + تصاویر باور نکردنی

مجموعه : رپورتاژ آگهی
کشف عمیق ترین غار شناخته شده جهان در گرجستان + تصاویر باور نکردنی

کشور گرجستان جزو مقاصد محبوب در بین ایرانی ها می باشد که دارای جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی بی نظیری است که ارزش بازدید را دارند. با توسعه یافتن تفلیس و باتومی، این دو شهر بین تمام تویست ها و گردشگران سراسر جهان بسیار شهرت یافته و شناخته شده که از جاذبه های طبیعی چیزی کم ندارند. بنابراین اگر از علاقه مندان به طبیعت گردی هستید تور گرجستان گزینه ی مناسبی برای شما می باشد.

 

مکانی تاریک و مرطوب را تصور کنید طوری که انگار از مابقی دنیا جدا شده اید، اگر فکر می کنید که برای ماندن در چنین شرایطی شجاع هستید می توانید به ماجراجویی در اعماق غار کروبرا بپردازید! این غار به قدری عمق دارد که انسان باور نمی کند چنین مکانی بر روی کره زمین وجود داشته باشد. با ما در لحظه آخر همراه باشید با معرفی عمیق ترین غار شناخته شده در جهان!!!!

 

معرفی غار کروبرا گرجستان

غار کروبریا ورونیا در نزدیکی دریای سیاه قرار دارد و یکی از شگفت انگیز ترین پدیده های کره ی زمین به شمار می رود. طول این غار خود حدود 13 کیلومتر می باشد و عمق آن طوری است که بیش از 2 کیلومتر در زمین فرو می رود. با توجه به تحقیقات انجام شده این گونه است که ورونیا غار شناخته شده ی دنیا می باشد که امروزه این غار به یکی از جاذبه های گردگری تبدیل شده که مورد توجه بسیاری از گردشگراان و نیز غار نوردان قرار گرفته است و علاقمندان با جست و جوی عبارت  تور گرجستان و یا georgia tour  اقدام به خریداری تور این کشور کرده و در سفر خود به، از غار بازدید می کنند.

 

کشف عمیق ترین غار شناخته شده جهان در گرجستان + تصاویر باور نکردنی 

تاریخچه غارنوردی در کروبرا

در  سال 2001 زمانیکه غارشناسان اوکراینی با همکاران خود به عمق 1710 متری دست یافتن به عمیق ترین غار دنیا تبیدیل گشت. تا قبل از آن عمیق ترین غار دنیا لامپراشتون در کشور اتریش با 1632 متر عمق بود که در سال 2004 برای اولین بار در تاریخ غار نوردی دنیا، انجمن غار نوردی اوکراین موفق شد به عمقی بیش از 2000 متر در یک غار دسترسی پیدا کند. آن ها در این سال به عمق 2191 متر و نیز در سال 2012 به عمق 2197 متر یعنی که در واقعه عمیق ترین نقطه غار است رسیدند که علاقه مندان بسیاری پس از آن در این غار به اکتشافات بسیاری دست یافتند که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

کشف عمیق ترین غار شناخته شده جهان در گرجستان + تصاویر باور نکردنی

حقایق جالب در رابطه با عمیق ترین غار جهان

تا به حال کروبرا تنها غار دنیاست که عمقی بیش از 2000 متر دارد، زمین شناسان با توجه به فشار لایه های بالایی زمین تخمین می زنند که عمیق ترین غارهای دنیا نمی توانند عمقی بیش از 3000 متر داشته باشند اما با این حال امکان دارد غاری عمیق تر از کروبرا کشف شود.

 منبع محدود شده نور داخل غار باعث ایجاد چالشی برای ماجراجویان می شود. تجسم کنید که در حال فرو افتادن در یک تاریکی بسیار عمیق  و ناشناخته هستید. نداشتن نور سفر را بسیار چالش بر انگیز و ترسناک تر می کند. بدون تردید این غار برای افرادی که ترس از تاریکی دارند جای مناسبی نیست ولی با این حال غارنوردان و گردشگران بسیاری در تورهای گرجستان lahzeakhar از این غار استقبال می کنند.

 

کشف عمیق ترین غار شناخته شده جهان در گرجستان + تصاویر باور نکردنی

 

وجود جانوران عجیب در غار کروبرا

جامعه زیستی عجیب و شگفت انگیزی در غار ساکن هستند مانند سوسک ها، سخت پوستان، عنکبوت ها، شبه عقرب ها و جانوران دیگر نیز اشاره کرد که محل زندگی جانورانی است که در عمیق ترین بخش های کره زمین زندگی می کنند که می توان به گونه های کشف شده در سال 2010مانند Plutomurus  ortobalaganesis  را نام برد.

 

کشف عمیق ترین غار شناخته شده جهان در گرجستان + تصاویر باور نکردنی

همچنین می توان گفت دیدی که به سمت دیواره های غار وجود دارد به طور ممکن یکی از خاص ترین و متفاوت ترین تجربیاتی است که یک غارنود علاقه مند می تواند در طول زندگی خود موفق به دیدار و کشف آن شود. ضمن این که صخره های سنگ آهکی، سنگ های گدازه ای و نیز سایر مواد معدنی در غار قابل دیدن می باشند. دلایل زیادی در مور این غار وجود دارند که علی رغم دشواری اکتشافات و خطرات و خستگی های احتمالی آن را به رویای هر غارنوردی تبدیل می کند و گردشگران می تونند با خریداری کمترین قیمت تور گرجستان از این غار شگفت انگیز دیدن کنند.

کشف عمیق ترین غار شناخته شده جهان در گرجستان + تصاویر باور نکردنی

 

بازدید از غار کروبرا

با وجود این که دسترسی انسان و گردشگران گرجستان تفلیس به قسمت های انتهایی غار کروبرا تقریبا امکان پذیر نیست اما این غار به عنوان یک جاذبه گردشگری عمومی شناخته نشده است و در قسمت های عمیق آن امکان عبور بدون تجهیزات ویژه وجود ندارد. توصیه می شود که نکان ایمنی لازم را رعایت کنید و نیز بدون تجهیزات کامل به آن جا سفرنکنید. با این حال اگر از علاقمندان به ماجراجویی و غار نوردی هستید می توانید از طریق صفحه تور گرجستان سایت لحظه آخر، ارزان ترین تور های لحظه آخری گرجستان را مشاهده کرده و نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید

 

کشف عمیق ترین غار شناخته شده جهان در گرجستان + تصاویر باور نکردنی

در محدوده غار یک حمام با فضای گرافیکی مناسب تدارک دیده شده است که می توان سفر تور گرجستان را بسیار هیجان انگیز می کند و به جرات می توان گفت که از این حمام و نیز فضای اطراف آن در هیچ نقطه ای دیده نمی شود.

 

اگر قصد سفر به غار کروبرا را دارید می توانید از تور زمینی گرجستان، لحظه آخر تور گرجستان به این غار سفر کنید و و حتما از تجربیات راهنماهای محلی استفاده کنید. برای بازدید از این غار توصیه می شود که در فصول سرد سال مراجعه نکنید و از بردن کودکان و افراد سالخورده خوداری کنید.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت