مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 29 اسفند 1402

معرفی بهترین دوره غیر حضوری یادگیری نقاشی در کشور

معرفی بهترین دوره غیر حضوری یادگیری نقاشی در کشور

در این بحث می خواهیم در مورد دوره آموزش نقاشی هنر ناهید صحبت کنیم. دوره های غیر حضوری سایت هنر ناهید با طرح درسی از پایه تا پیشرفته و با رعایت اصول و قوانین آکادمیک یکی از بهترین دوره های غیر حضوری یادگیری نقاشی در کشور است. در ادامه در این مورد توضیح می دهیم.

انتخاب تکنیک

از ورود به حوزه نقاشی باید تکنیک مورد علاقه خود را مشخص کنید.

مداد رنگی

وقتی شما طراحی کار می کنید، با یک رنگ است. اما در نقاشی شما با رنگ و تکنیک های متفاوتی مثل مداد رنگ، آبرنگ، رنگ روغن، اکرولیک ،گواش وغیره روبه رو هستید.

تکنیک مدادرنگی به علت اینکه ابزار آن مداد است، می تواند گزینه مناسبی برای شروع کار باشد . مداد رنگی یکی از شیوه های پرطرفدار دنیا است و به علت تنوع مداد رنگی ( پایه – متوسط -حرفه ای ) علاقه ‌مندان زیادی را به خود جلب کرده است.

مداد رنگی با توجه به تنوع قیمت (پایین ،متوسط، بالا) گزینه ی مناسبی برای کار رنگی است. شما با مداد رنگی معمولی و یا نیمه‌حرفه ‌ای هم می توانید این تکنیک را آموزش ببینید. آموزش مداد رنگ در سایت هنر ناهید بر اساس اصول و روش پایه طراحی شده است.

آبرنگ

آبرنگ از جمله تکنیک های حسی و روحی است  که پس از ورود ، آموزش و یادگیری علاقه زیادی به آن پیدا خواهید کرد؛ زیرا حس آرامش و تخلیه روانی خوبی را برای شما ایجاد می کند.

پایه ی آبرنگ همانطور که از نام آن پیدا است، آب است و شیوه اجرا با قلم مو و بر روی مقوا های گرمی می باشد . آموزش آبرنگ در سایت هنر ناهید با توجه به تقدم و تأخر و تسلط کامل بر چگونگی کار با قلم مو و رنگ ، طراحی و اجرا گردیده است و توانسته مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید.

گواش و اکرولیک

از جمله رنگ های جسمی با پایه آب هستند که با دو شیوه آبرنگی و پوششی قابل اجرا هستند.تفاوت این تکنیک ها با آبرنگ، در پوشش بیشتر این رنگ‌ها است. در عین حال که اکرولیک نسبت به گواش،  شفاف ‌تر و از پوشش بیشتری برخوردار می‌باشد.

رنگ روغن

تکنیک با پایه روغن است؛ که حلال آن مواد نفتی می باشد و از جمله روش هایی است که شما به راحتی می توانید یاد بگیرید و تعداد خطاهای شما قابل بازگشت و بازسازی است. اجرای آن با قلم مو بر روی مقوا یا پارچه بوم است.

پاستل

به دو شیوه گچی و روغنی از پاستل روغنی شبیه مداد شمعی می‌باشد و پاستل گچی شبیه به زغال می باشد . پاستل گچی به علت نرم بودن بر روی مقوای بافت دار و یا مخملی از پوشش بهتر و بیشتری برخوردار است. ضمن آن که بامداد پاستلی هم ظرافت کاری کار،  قابل اجرا است.

شناخت رنگ

یکی از موارد مهم پایه‌ ای در یادگیری دوره های نقاشی آموزش و یادگیری قوانین رنگ است. در مرحله ورود باید با دایره رنگ و رنگ های اصلی و درجه دوم و سوم و کاربرد مکمل ها آشنا شده و بعد در حین کار با تنوع قوانین رنگ آشنا می شوید. در دوره های آموزشی نقاشی از سایت هنر ناهید با قوانین پایه رنگ آشنا می شوید.

انتخاب موضوع

برای افراد مبتدی انتخاب موضوع باید از آسان به مشکل باشد. بنابراین ( احجام، طبیعت بی جان، طبیعت، میوه ها و رنگ ها ، چهره ، فیگوراتیو و غیره  می تواند مسیر خوبی برای شروع تا پایان یک تکنیک نقاشی باشد.

اگرچه در درون هر یک از موارد بالا تعدد موضوع و مدل قرار دارد .رعایت تقدم و تأخر مسیر یادگیری شما را بهتر و اصولی تر می کند.  راه را کج کردن برای رسیدن سریع،  راه شما را دورتر و فاصله شما را به هدف که همان یادگیری است، دورتر می کند . بنابراین در انتخاب موضوع تکنیکهای نقاشی تقدم و تأخر را رعایت کنید.

معرفی بهترین دوره غیر حضوری یادگیری نقاشی در کشور

پیاده کردن طرح

قبل از شروع هر تکنیکی باید اول طرح آن را روی زمینه بکشید. بنابراین توانایی طراحی از نکات مهم است ، که شما بدون کپی بتوانید طرح مورد نظر را پیاده کنید. یک نقاش خوب همیشه باید با چشم و دست و بدون کپی بتواند طرح را بکشد.

اجرای زمینه یا ته رنگ

قبل از شروع هر تکنیکی باید اول زمینه را بزنید، که اصطلاحاً به آن ته رنگ می گویند. در تکنیک های آبی باید از درجات روشن رنگ شروع کنید و در تکنیک های روغنی باید اول از درجات تیره رنگ شروع کرد. برای مداد رنگی و پاستل نیز یک زمینه رنگی باید زده شود که معمولاً درجات روشن رنگ است.

سایه روشن و حجم پردازی

بعد از اجرای زمینه در هر تکنیک رنگی، خوب به مدل نگاه کنید. نور تابیده به مدل یا طبیعی است یا مصنوعی. باید جهت نور در کار خود را مشخص کنید .دقت کنید از یک طرف به مدل شما نور تابیده شود، بعد به درجات تیره و روشن روی مدل خود خوب نگاه کنید. و با توجه به آن، شروع به رنگ گذاری کنید.

اجرای درجات خاکستری و سایه روشن باعث ایجاد حجم در کار شما می شود. ‌بنابراین برای ایجاد حجم پردازی در کار خود باید با قوانین نور و سایه آشنایی کامل داشته باشید و دقت کنید که در این مورد درست آموزش ببینید. قوانین نور، سایه و بازتاب نور و انواع نورهای رنگی و  به وجود آمدن درجات خاکستری مربوط به فیزیک نور و رنگ است،  که  آشنایی و آموزش آن از الزامات کار نقاشی است.

شدت  

بعد از اجرای کار و اجرای حجم پردازی در اثر خود باید به بررسی نقاط قوت و ضعف کار خود بپردازید و کار خود را در پایان و در صورت لزوم اصلاح کنید، که به آن قانون شدت می گویند.

از مدل و نقاشی خود فاصله بگیرید . اول با چشم نیمه باز به مدل خود خوب نگاه کنید و بر روی فضاهای تیره کار متمرکز شوید. بعد چشم خود را در همان حال روی کار خود بچرخانید و تیرگی های کار خود را آنالیز کنید.

اگر شبیه مدل بود درست انجام داده و اگر لازم به اصلاح بود ،آن را درست کنید . بعد چشم خود را به شکل نیمه باز روی جاهای روشن مدل متمرکز و سپس همان کار را روی کار خود بررسی کنید. این کار سبب می شود که اگر لازم است و قسمت های روشن و یا تیره  کارتان احتیاج به اصطلاح و کار مجدد دارد درست کنید ،که به آن شدت می گویند .

موارد بالا مسیر درست اجرای یک اثر رنگی است . البته یادتان باشد در یک تکنیک تعدد تمرین و تعداد بالای کار و اجرای درست قوانین و آموزش صحیح، از موارد لازم برای مهارت است. قانون برتری خفیف برای کار نقاشی این است که شما هر روز به شکل مداوم باید برای تمرین خود وقت بگذارید . این کار سبب می شود شما پس از تمرین و گذشت زمان پیشرفت تصاعدی داشته باشید.

دوره های آموزشی سایت هنر ناهید تمام موارد بالا را برای آموزش در نظر گرفته تا مخاطبین خود را با یک روش اصولی و درست از پایه تا پیشرفته هدایت و همراهی کند. رسالت آموزشی ما مسئولیت پذیری بر اساس قوانین حرفه ای و آکادمی هنری می باشد. برای تهیه این دوره ها می توانید به آدرس honarenahid.ir مراجعه نمایید. از همراهی شما در خواندن این متن سپاسگزاریم.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت