مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 14 اسفند 1402

7 تیم بزرگ غایب در جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

7 تیم بزرگ غایب در جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

تیم های بزرگ غایب در جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

هر چهار سال وقتی بازی‌هاي‌ مقدماتی جام جهانی به اتمام میرسد و تیم‌هاي‌ صعودکننده به جام جهانی مشخص میشوند، یکسری غایب بزرگ داریم. در جام جهانی روسیه 2018 هم، غیبت چند تیم بزرگ خبرسازتر از حضور برخی تیم‌ها شده است. تیم‌هایي که حضورشان به گرمای جام جهانی کمک می کرد و هوادارانشان از قدیمی ترین هولیگان‌هاي‌ فوتبالی هستند اما از صعود به جام جهانی بازماندند.

از هر زاویه‌اي که نگاه کنید جام جهانی فوتبال 2018 پر از شگفتی است. این شگفتی‌ها از حضور ایسلند و پاناما برای نخستین‌بار در جام جهانی شروع می شود. دو تیمی که از زمان مسابقات یورو ۲۰۱۶ تبدیل به شگفتی شدند.

این مقاله که تلفیقی از انتخاب‌ چند منتقد ورزشی در سایت‌هاي‌ فوتبال است، به بررسی غایبان بزرگ جام جهانی 2018 روسیه میپردازد. تیم‌هایي که عدم حضورشان در جام جهانی و حذف‌شان در مرحله مقدماتی ما را شوکه کرد.

1- ایتالیا

احتمالا ایتالیا را می توان بزرگ ترین غایب جام جهانی امسال محسوب کرد. تیم ایتالیا یکی از پرافتخارترین و موفق‌ترین تیم‌هاي‌ فوتبال در ادوار مختلف جام جهانی بوده است. آن ها صاحب چهار عنوان قهرمانی جام جهانی درسال‌هاي‌ 1934؛ 1938؛ 1982 و 2006 هستند و دو بار هم درسال‌هاي‌ 1970 و 1994 قهرمان جهان شدند. سال 1990 هم مقام سوم را کسب کردند.

ایتالیا در مرحله مقدماتی به طرز عجیبی مقابل رقبایش ضعیف ظاهر شد. با یک مساوی جلوی اسپانیا در بازی رفت و سه گل خورده در بازی برگشت و نمایش ضعیف دیگری جلوی سوئد که بازهم به یک مساوی و شکست منجر شد آن ها از گردونه رقابت‌هاي‌ جام جهانی حذف شدند در حالی‌که این آخرین شانس دروازه‌بان اسطوره‌اي ایتالیا، جیان لوییجی بوفون بود تا برای آخرینبار در کارنامه‌اش جام جهانی دیگری را ثبت کند.

7 تیم بزرگ غایب در جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

خیلی از فوتبال‌دوستان حتی اگر طرفدار ایتالیا نبودند از این که بوفون جام جهانی را از دست می دهد و تا دوره بعد هم به احتمال قریب به یقین بازنشسته میشود، از حذف ایتالیا ناراحت شدند. ایتالیا همیشه یکی از تیم‌هایي بوده که لحظات دراماتیک در جام جهانی خلق کرده چه با بردهایش در دقایق آخر و چه مثلاً ان پنالتی روبرتو باجو در فینال نفس‌گیر مقابل برزیل که خراب شد و ایتالیا دریک قدمی قهرمانی از دست یافتن به جام باز ماند.

حتی حالا هم با به اتمام رسیدن کارنامه بوفون و دنیل دی روسی بعنوان دو بازیکن درجه یک بدون حضور در جام جهانی بزرگ ترین درام تراژیک را ایتالیا خلق کرده است. بعد از حذف ایتالیا چند روز پیش خبر رسید که روبرتو مانچینی سرمربی جدید تیم ملی ایتالیا شده. ونتورا سرمربی قدیمی این تیم بعد از حذف ایتالیا در بازی‌هاي‌ مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه اخراج شد.

2- کشور آمریکا

ایالات امریکا میزبان جام جهانی 1994 بود. آن ها تا مرحله یک هشتم نهایی رفتند ودر نهایت بازی رابه برزیل واگذار کردند. تا پیش از ان تیم ملی آمریکای شمالی توجه چندانی رابه خودش جلب نمی کرد چراکه فوتبال آمریکایی بیشتر در آنجا طرفدار داشت. از 1994 فوتبال آمریکای شمالی رشد کرد. بعد از ان باشگاه‌ها شروع کردند به جذب ستاره‌هایي که در آستانه بازنشستگی‌شان بودند مثل دیوید بکهام.

از سال 1990 به بعد تیم فوتبال ایالات امریکا موفق شد در پنج جام جهانی متوالی حضور پیدا کند. آن ها در جام جهانی 2002 توانستند تا مرحله یک چهارم نهایی هم صعود کنند. در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 آن ها از ترینیداد و توباگو و کاستاریکا شکست خوردند و با هندوراس مساوی کردند ودر نتیجه حضورشان در جام جهانی منتفی شد. در مسابقات پیش‌ بینی فوتبال کمتر کسی به حذف ایالات امریکا فکر کرده بود.

3- شیلی

شیلی تیمی است که تاریخچه طولانی حضور در جام جهانی را دارد. آن ها از نخستین دوره جام جهانی دراین رقابت‌ها حضور داشتند. سال 1962 بهترین دستاوردشان رسیدن به مقام سومی جهان بود. مدافع عنوان قهرمانی کوپا ایالات امریکا، یعنی شیلی، حتی شانس حضور در پلی‌آف را هم پیدا نکرد. تیم‌شان در دهه 90 درگیر حاشیه‌هاي‌ مشکوکی شد که توسط آن ها میخواست عدم صلاحیت برزیل و صلاحیت خودشان را ثابت کنند. به دنبال این حاشیه روبرتو روخاس، دروازه‌بان انها که نقش کلیدی در ان حاشیه‌ها داشت برای همه ی عمر از بازی فوتبال منع شد. او ادعا کرده بود طرفداران برزیل به او حمله کرده‌اند. ممنوعیت حضور شیلی در بازی‌هاي‌ جام جهانی سال 1998 برداشته شد و بعد از ان از چهار جام جهانی در سه تایشان حضور داشت و به جام جهانی فوتبال 2018 روسیه هم راه پیدا نکردند.

7 تیم بزرگ غایب در جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

4- هلند

هلند هم یکیدیگر از تیم‌هایي است که سابقه درخشانی در جام جهانی دارد. انها در مرحله مقدماتی با سوئد و فرانسه هم‌گروه بودند و بخاطر تفاضل گل از صعود به جام جهانی باز ماندند و تیم سوم گروه شدند. هر چند که واقعا در بازی‌ها ضعیف ظاهر شدند. انها فینالیست جام جهانی 1974؛ 1978 و 2010 بودند ودر جام جهانی گذشته هم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و این خداحافظی غمگینی با آرین روبن ستاره تیم بود که دلیل شهرتش این بود که در دوران بازی‌اش هر ۱۱۲ دقیقه یا یک گل برای تیم ملی هلند به ثمر می رساند یا پاس گل می‌داد. هلند دوران کرایوف و رودگلیت هنوز هم یکی از تیم‌هاي‌ زیبا و تاریخ‌ساز فوتبال به شمار می رود و جام جهانی یکی از اسامی دراماتیکش را از دست داده است.

5- کامرون

قهرمان پنج دوره جام ملت‌هاي‌ آفریقا و آخرین قهرمان این رقابت‌ها نتوانست جواز حضور در جام جهانی 2018 را کسب کند. لقب تیم کامرون «شیرهای یاغی» است. نخستین‌بار سال ۱۹۸۲ توانستند به جام جهانی راه پیدا کنند. بهترین نتیجه را هم سال 1990 در دومین حضورشان در جام جهانی کسب کردند که در ان بازی به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا کردند. آنجا هم مقابل انگلستان دریک بازی سخت با نتیجه نزدیک ۳ بر ۲ بازی را واگذار کردند. کامرون درسال‌هاي‌ اخیر یکی از بهترین تیم‌هاي‌ آفریقایی بودو حذف شدن آن ها توسط نیجریه باعث شد که یکی از نخستین تیم‌هاي‌ تاثیر گذار قاره آفریقا از حضور در جام جهانی باز بماند.

6- غنا

آن ها نخستین‌بار درسال ۲۰۰۶ به جام جهانی راه یافتند که میزبانش کشور آلمان بود. بعد از ان در هر سه دوره بعدی جام جهانی توانایی‌هایشان را نشان دادند. توقع می‌رفت که به جام جهانی 2018 روسیه هم راه پیدا کنند چراکه، درسال ۲۰۱۰ توانستند تا مرحله یک چهارم نهایی هم بالا بروند و آنجا توسط اروگوئه حذف شدند.

7- پاراگوئه

پاراگوئه رابا دروازه‌بان عجیب و غریبش خوزه لویی چیلاورت به یاد می‌آوریم که به دروازه‌اش طلسم می‌بست و تا جلوی دروازه رقیب می‌آمد تا گل بزند. تیم پاراگوئه در چهار دوره قبلی جام جهانی حضور داشت. انها در مرحله مقدماتی به ونزوئلا و برزیل و اروگوئه باختند و از صعود به جام جهانی بازماندند.

همه ی این هفت تیم رقبای قدری داشتند که حالا در جام جهانی حضور دارند. طرفداران این هفت تیم حالا برای جام جهانی 2018 باید به دنبال تیم‌هاي‌ جدیدی برای خودشان باشند تا مسابقات جام جهانی همان‌ گونه برایشان سرگرم‌کننده باقی بماند.

رپورتاژ آگهی

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت