مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 25 خرداد 1403

روش های طبیعی رفع تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی

روش های طبیعی رفع تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی

1. آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از محبوب ترین گیاهان سفید کننده کشاله ران، واژن و ناحیه ی تناسلی زنان می باشد، ژل را از یک برگ آلوئه ورا استخراج کنید و آن را مستقیما بر روی نواحی تیره بمالید، بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید.

از این درمان طبیعی یک بار در روز استفاده کنید.

2. آب لیموترش

آب لیمو ترش به دلیل خاصیت اسیدی و ویتامین C موجود در آن برای رفع سیاهی کشاله ران، واژن و تاحیه تناسلی زنان و بازسازی پوست مفید می باشد؛

یک لیمو را نصف کنید و آن را بر روی ناحیه مورد نظر بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

آب نصف لیمو ترش را با 1 قاشق غذاخوری ماست و نصف قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید، آن را بر روی نواحی مورد نظر بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

توجه : پس از استفاده از آب لیموترش برای جلوگیری از خشکی پوست آن را روغن نارگیل چرب کنید.

3. خیار

آب خیار دارای ویژگی های روشن کننده پوست است. ویتامین A موجود در خیار باعث کاهش تیرگی پوست می شود و محتوای آب آن پوست را هیدراته و درخشان می کند.

آب نصف یک خیار را بر روی تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

2 قاشق غذا خوری آب خیار را با نصف قاشق غذاخوری آب لیمو و پودر زردچوبه مخلوط کنید، آن را بر روی نواحی تیره پوست بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند سپس آن را با آب سرد بشویید.

این کار را هر روز انجام دهید تا زودتر نتیجه بگیرید.

مقاله پیشنهادی : خواص روغن زیتون مالشی

4. پوست پرتقال

پوست پرتقال به عنوان یک سفید کننده طبیعی برای کاهش تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان استفاده می شود.

پوست پرتقال را برای چند روز زیر نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود، آن را پودر کنید؛ دو قاشق چای خوری پودر پوست پرتقال با آب و شیر ترکیب کنید تا خمیری یک دست شود، آن را بر روی پوست تیره بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.

این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

5. گوجه فرنگی

گوجه فرنگی یک اثر سفید کننده بر روی پوست دارد، یک قطعه گوجه فرنگی را به صورت حرکات دایره ای روی پوست تیره بمالید، بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

6. بادام

بادام و روغن بادام می توانند برای رفع تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان استفاده شوند.

5 تا 6 بادام را برای یک شب در آب خیس کنید و صبح روز بعد آن ها را خرد کنید تا خمیری شود 1 قاشق غذا خوری شیر را به آن اضافه کنید و بر روی نواحی مورد نظر بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب بشویید.

همچنین، قبل از رفتن به رختخواب، حدود 5 دقیقه ناحیه ی مورد نظر را با روغن بادام گرم ماساژ دهید.

7. شیر

شیر یکی دیگر از لایه بردار های طبیعی پوست محسوب می شود که می توانید برای سفید شدن کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان از آن استفاده کنید؛ یک تکه پنبه را در یک فنجان شیر سرد قرار دهید و 5 دقیقه روی پوست تیره بگذارید، این کار را چند بار تکرار کنید و بعد به آرامی به مدت چند دقیقه ماساژ دهید و سپس آن را با آب بشویید.

این کار حداقل دو بار در روز انجام دهید تا نتیجه بگیرید.

8. بکینگ پودر (جوش شیرین)

اگر پوست حساس ندارید می توانید از بکینگ پودر یا همان جوش شیرین برای رفع تیرگی کشاله ران، پوست واژن و ناحیه تناسلی استفاده کنید، بکینگ پودر و آب را به نسبت 3 : 1 ترکیب کنید و بر روی نواحی مورد نظر بمالید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

این کار را 2 بار در هفته انجام دهید.

توجه : کسانی که دارای پوست حساس هستند نباید از این روش استفاده کنند.

9. پاپایا

پاپایا دارای آنزیم پاپائین کی باشد که به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل کرده و پوست مرده در این نواحی را هم از بین می برد.

نصف یک پاپایا را له کنید و بر روی نواحی تیره بمالید، بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

نصف یک پاپایا سبز را له کنید و با نصف قاشق چای خوری عسل و ماست ترکیب کنید و آن را به آرامی بر روی پوست خود ماساژ دهید، بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.

این روش ها را هر روز انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

10. چوب صندل

چوب صندل یکی دیگر از راه حل های موثر برای رفع تیرگی واژن، کشاله ران و رفع تیرگی ناحیه تناسلی زنان می باشد.

آب نصف لیموترش را با 3 تا 4 قاشق چای خوری پودر چوب صندل ترکیب کنید، قبل از خواب آن را بر روی نواحی مورد نظر بمالید و بگذارید یک شب بماند و صبح روز بعد با آب سرد بشویید.

این کار را هر روز انجام دهید.

نکاتی برای جلوگیری از تیرگی کشاله ران، واژن و ناحیه تناسلی زنان

سعی کنید لباس زیر خود را از نوع نخی و کمی آزاد انتخاب کنید

برای رفع موهای زاید در این نواحی به جای تیغ از اپیلاسیون استفاده کنید تا هیچ تغییر رنگی در پوست ایجاد نشود

برای تمیز کردن پوست این نواحی از صابون ملایم و بدون بو استفاده کنید

آب کافی بنوشید تا سموم بدن را از بین ببرد و پوست را صاف و تمیز نگه دارد

رژیم غذایی سالمی داشته باشید که حاوی میوه، سبزیجات و غلات سبوس دار است. از غذاهای چرب و چیلی هم دوری کنید تا پوست خوبی داشته باشید

راه‌هایی که گفته شد، ممکن است از چندین روز تا چندین هفته طول بکشند تا اثر خود را نشان دهند. پس صبور باشید و دیگر نگران نباشید.

این راه‌ها کامل سفید کردن پوست را گارانتی نمی‌کنند، چرا که ممکن است پای عواملی همچون ژنتیک یا اصطکاک مداوم در میان باشد، اما به هرحال در بهبود وضع ظاهری پوست تان مفیدند.

اگر در استفاده‌ی هر کدام از آن راه‌ها، هرگونه واکنش یا حساسیتی رخ داد، درمان را متوقف کنید. حتی اگر تغییر رنگ غیر طبیعی یا علائم دیگری مشاهده کردید، بهتر است به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

منبع مقاله : سایت کوکا

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت