مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 17 اسفند 1402

ست کردن لباس خود با فرزندتان در مهمانی | ست لباس با کودک

ست کردن لباس خود با فرزندتان در مهمانی | ست لباس با کودک

ست کردن لباس خود با فرزندتان در مهمانی

در این جا نحوه و چگونگی ست کردن مناسب لباس خود با فرزندانتان را بررسی نمایید تا بیشتر از قبل بدرخشید. یکی از لذت‌هاي‌ پدر و مادر شدن، ست کردن لباس با بچه‌هاست. اینکار علاوه بر این که زیبایی استایل خانوادگی شما را بیشتر می کند؛ به ایجاد احساس نزدیکی بیشتر با فرزندتان هم کمک می کند و رابطه شما را از شکل مادر و فرزندی خارج کرده و به رابطه دو دوست هم سن و سال با سلایق مشترک نزدیک میکند. دراین مقاله با راه‌هایي آشنا می شوید که کمکتان میکند لباستان رابا فرزندتان ست کنید و لذت ببرید.

ست کردن جنس لباس با هم

یکی از نکات مهمی که موقع ست کردن لباستان با بچه‌ها باید به ان دقت داشته باشید، هماهنگی بین جنس لباس است. برای مثال اگر زیباترین پالتو و بارانی دختر بچه ها را تهیه کنید؛ اما جنسشان با جنس پالتو یا بارانی شما تفاوت داشته باشد، یکجای زیبایی ظاهری ست خانوادگی‌تان ایراد دارد. برای مثال نمیتوانید پالتوی دخترتان را یک پالتوی مخمل مشکی و مات تهیه کنید؛ اما خودتان پالتوی مشکی براق تهیه شده از ساتن بپوشید. اینکار باعث عدم هماهنگی و کم شدن زیبایی لباس‌هایتان خواهد شد.

عوض کردن ترکیب لباس‌ها

یکیدیگر از ترفندهایی که می توانید برای ست کردن لباس به صورت خانوادگی بکار ببرید؛ عوض کردن ترکیب لباس‌هاست. برای مثال می توانید در مهمانی شومیز آبی روشن و دامن شیری بپوشید و به دخترتان عکس این ترکیب را بپوشانید؛ یعنی شلوار آبی روشن و شومیز شیری. پدرها می توانند همین کار را در مورد پیراهن و شلوار انجام دهند.

مدل را هماهنگ کنید

یکی از کارهایی که در مورد ست کردن لباس با فرزندان نتیجه چندان جالبی به دنبال ندارد؛ این است که صرفا رنگ لباس‌ها مثل هم باشد و مدل‌ها باهم متفاوت باشند.

اگر قرار است از رنگ‌هایي مثل هم استفاده کنید؛ خوب است مدل لباس‌ها هم کاملا شبیه هم باشد. برای مثال وقتی مدل کت تک و جلیقه زنانه برای مهمانی سفارش داده‌اید؛ از خیاط بخواهید عین همان مدل را برای دخترتان هم بدوزد. دراین شرایط زیبایی شما و فرزندتان بیشتر از وقتی است که شما کت تک قرمز پوشیده باشید و فرزندتان پیراهن یکسره‌اي بهمین رنگ.

ست کردن لباس خود با فرزندتان در مهمانی | ست لباس با کودک

اگر مدل هماهنگ نبود

 اگر مدل لباس‌ها خیلی باهم فرق دارند، لزومی ندارد رنگشان مثل هم باشد؛ بلکه میتوانید از رنگ‌هاي‌ هم‌خانواده یا مکمل استفاده کنید. هماهنگی کامل رنگ‌ها طبق معمول فقط درصورت یکسان بودن مدل‌ها جذابیت بیشتری پیدا می کند. رنگ‌هاي‌ هماهنگ رنگ‌هایي هستند که در چرخه رنگ‌ها کنار هم قراردارند. رنگ‌هایي که دراین چرخه رو به روی هم هستند، متضاد هم هستند. می توانید به صورت خانوادگی تناژهای مختلف یک رنگ را بپوشید، یا سراغ رنگ‌هاي‌ مکمل و متضاد بروید.

توجه به دکور خانه

تا به حال دقت کرده اید رنگ زمینه چقدر روی زیبایی عکس‌هایتان تاثیر میگذارد؟ اگر مهمانی در خانه خودتان برگزار می شود یا قرار است تعداد زیادی عکس‌هاي‌ زیبا بگیرید و لحظاتتان را ثبت کنید؛ خوب است به تم و رنگ دکور خانه توجه داشته باشید، البته این قضیه صرفا در مورد خانه‌هایي عملی است که از رنگ‌هاي‌ روشن و شاد استفاده کرده باشند؛ در غیر این صورت تبدیل به یک رنگ تیره متحرک می شوید که چندان هم زیبا نیست.

ایجاد تناسب و هماهنگی بین رنگ لباس‌ها با رنگ وسایل موجی از زیبایی ایجاد می کند که دستکم گرفتن ان کار سهولت نیست و هم برای خودتان جذاب خواهد بودو هم برای مهمان‌هایتان.

سراغ این طرح‌ها نروید

ست کردن لباس با بچه‌ها همانطور که بایدهایی دارد؛ شامل نبایدهایی هم میشود. یکی از نبایدهای اساسی که باید به ان توجه کرد؛ انتخاب لباس‌هایي است که طرح روی ان‌ها بزرگ است؛ برای مثال لباس‌هاي‌ خال دار با دایره‌هاي‌ بزرگ یا لباس‌هاي‌ گل‌دار با گل‌هاي‌ بزرگ. پوشیدن لباس‌هایي با اشکال بزرگ شاید برای بزرگسالان مشکلی نداشته باشد؛ اما باعث گم شدن بچه‌ها در لباسشان میشود و ظاهرشان را زیبا نشان نخواهد داد.

آماده بخرید

تولید ست‌هاي‌ خانوادگی هنوز خیلی در کشور ما جا نیفتاده است؛ باوجود این هستند برندهایی که بخشی از تولیداتشان رابه ست خانوادگی اختصاص میدهند. کافی است در فروشگاه‌هاي‌ آنلاین اینترنتی جست‌و‌جو کنید یا سری به فروشگاه‌هاي‌ بزرگ بزنید؛ احتمال این که بتوانید ست خانوادگی پیدا کنید؛ چند برابر خواهد شد.

ست کردن لباس خود با فرزندتان در مهمانی | ست لباس با کودک

از قبل هماهنگ شوید

ست کردن لباس با بچه‌ها رابه دقیقه آخر موکول نکنید. سعی کنید لباس‌ها را از قبل باهم هماهنگ کنید. گاهی لباس‌هایي که ظاهراً بنظر میرسد باهم ست هستند، وقتی پوشیده می شوند، اصلا زیبا و ست بنظر نمیرسند. بهمین دلیل به خصوص قبل از مهمانی‌ها حتماً عملیات پوشیدن و هماهنگی لباس را انجام دهید، تا دقیقه 90 دچار دردسر انتخاب لباس‌هاي‌ تازه نشوید.

به سن بچه‌ها دقت کنید

یکی از مسائلی که متاسفانه بعضی از خانواده‌ها موقع انتخاب لباس خانوادگی به ان توجه نمی‌‌کنند، سن بچه‌هاست. اگر فرزندتان هنوز خیلی کوچک است و عادت دارد دستش را در هر ظرفی فرو و بعد با لباسش پاک کند، پوشاندن لباس‌هاي‌ کاملا روشن به او و ست کردن لباس خودتان با او اشتباه است. دراین شرایط لازم نیست لباس مشکی به فرزندتان بپوشانید؛ بلکه کافی است سراغ تناژهای تیره رنگ‌هایي مثل سبز و بنفش بروید یا از سرمه‌اي کمک بگیرید.

تیره پوشی ممنوع

سعی کنید بیشتر از این که بچه‌ها را در استایل‌هاي‌ بزرگسالان جا دهید؛ خودتان به استایل او نزدیک شوید. منظور این نیست که تی شرتی بپوشید که روی ان عکس السای کارتون فروزن چاپ شده است؛ بلکه میتوانید سراغ تیشرت و شلوار جین ساده رنگی بروید که مشابه ان را دختر یا پسرتان هم دارد. اینکار باعث میشود لباس‌هاي‌ تیره نپوشید و به تن فرزندتان هم چنین لباسی نپوشانید. لباس‌هاي‌ تیره با مدل‌هاي‌ بزرگسالان انتخاب‌هاي‌ چندان مناسبی برای کودکان نیستند.

بهترین ست های لباس با فرزند

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت