مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 29 مرداد 1402

پولی کش چیست؟ تولید انواع پولی کش

پولی کش چیست؟ تولید انواع پولی کش

فروش انواع جک گیربکسی ،تولید انواع پولی کش ،قیمت جک گیربکس درآر مایلر ،جک گیربکس کامیون و برای جهت استفاده در کامیون های بنز و کامیون های نسل جدید با 2 سال گارانتی و خدمات پس از فروش و چرخ های مقاوم به سطوح روغنی و تعمیرگاهی ،صادر شده به کشورهای عراق و امارات ،اردن ،کویت ،پاکستان و … توسط شرکت توان صنعت تولید و صادر شده است برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت و درباره این محصولات لطفا با یکی از شماره هایی که در این همین مقاله است تماس بگرید.

شماره تماس موبایل : 09138200931

پولی کش چیست و چه کاربردی دارد؟ پولی کش در واقع ابزاری است برای جداسازی انواع قطعات مثل: بلبرینگ و چرخ دنده، این ابزار می تواند انواع پولی، بلبرینگ و قطعه را بدون آسیب رساندن از روی شفت بیرون آورد. این ابزار بوشیله فشار مکانیکی یا هیدرولیکی کار می کند. در ادامه این مطلب به طور کامل با انواع پولی کش و نحوه تولید آن آشنا خواهیم شد.

پولی کش چیست؟ تولید انواع پولی کش

تولید انواع پولی کش و آموزش کار کردن 

استفاده از آن بسیارساده است. برای شروع کار باید به مطابقت سایز پولی و نقطه اتکای شفت و همچنین تناسب ابزار با قطعه توجه نمایید. با قرار دادن بازوی آن در پشت قطعه، نیروی کشش ایجاد کرده و می توان فولی را بیرون کشید. سعی کنید درگیر بودن همه فک ها را در نظر بگیرید تا نیرو به یک باره وارد نشود چرا که برگرداندن آن در میانه راه ممکن نیست و ممکن است به قطعات آسیب برسانید.

پولی کش چیست؟

پولی کش یا (PULLER) ابزاریست متشکل از یک شافت اصلی و دو یا سه بازوی متصل در طرفین، که بواسطه نیروی محرک مکانیک یا هیدرولیک امکان فشاری کششی بالایی را فراهم می نماید. پولی کش ابزار ایده آلی برای جداسازی انواع قطعات از جمله پولی بلبرینگ و چرخ دنده است.

این ابزار مورد نیاز در سطوح مختلف کاری در تعمیرگاه ها، شرکت های نفت و پتروشیمی و کارخانه جات و همچنین در تعمیرات مجموعه ماشین آلات معدنی، راهسازی، ترابری و حمل و نقل قابل استفاده است. پولی کش، فولی کش، فولی درآور، بلبرینگ کش، بیرینگ کش (bearing puller) نام هایی است که برای این نوع ابزار به کار می رود.

برای خرید و اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید

شماره تماس موبایل : 09138200931

انواع پولی کش

پولی کش چیست؟ تولید انواع پولی کش

پولی کش های یونیورسال در دو نوع دستی (مکانیکال) و نوع هیدرولیک (روغنی) ساخته می شوند. پولی کش دستی که معمولا در دو نوع دوشاخه و سه شاخه وجود دارد. پولی کش هیدرولیک در تناژ های ۵ تا ۵۰ تن و در دو تیپ پمپ سرخود و پمپ جدا می باشند.

پولی کش دستی چیست؟

پولی کش دستی یا (MECHANICAL PULLER) با استفاده از نیروی مکانیکی کار میکند و در دو نوع سه شاخه و دوشاخه موجود است که با دو فرم ریلی و مفصلی به لحاظ ساختاری تقسیم می شود. این ابزار از دو یا سه بازو کشنده (JAW) و یک پایه نگهدارنده (CROSS BEAM) تشکیل می شود که با قرار گرفتن در پشت پولی یا قطعه ای که روی یک شفت قراردارد به وسیله نیروی مکانیکی آن قطعه را بیرون می کشند.

پولی کش چیست؟ تولید انواع پولی کش

عموما نوع سه شاخه آن ها به دلیل میزان درگیری بیشتر با قطعه توصیه میشود و حتی میتوان گفت قدرت و ایمنی بیشتری نسبت به دوشاخ آن دارند. پس در صورت محدود نبودن فضای کار بهتر است از پولی کش های سه شاخه استفاده شود. بازوها و اتصالات این نوع از پولی کش فولادی بوده و خم نمی شوند. طراحی ساده دارند و کارکردن با آنها ساده است.

سایز بندی آنها بر اساس کارگیر دهانه است و با نمره 1 تا 6 شناخته می شوند که حدودا هر نمره به معنی 10 سانتی متر است. سایز بازوها بسته به سایز پولی مورد نظر تغییر می کند و برای سایز های بزرگتر، سایز بزرگتری از بازو بزای کشیدن پولی نیاز است.

برای خرید و اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید

شماره تماس موبایل : 09138200931

پولی کش هیدرولیک چیست؟

پولی کش هیدرولیکی یا (HYDRAULIC PULLER) از نظر نوع قرار گرفتن و آزاد کردن تفاوتی با نمونه های دستی ندارد و تفاوت آنها در اعمال نیروی هیدرولیک به جای رزوه ای می باشد که توام با فشار و سرعت بالاتری است و معمولا برای سایز های بزرگ استفاده می شود. علاوه بر این بخاطر استفاده از نیروی هیدرولیکی در تناژ بالا کاربرد داشته و تولید میشوند. که در نمونه های 4 تا 100 تن  متداول می باشد.

پولی کش چیست؟ تولید انواع پولی کش

از لحاظ ساختاری پولی کش هیدرولیک در دو نوع پمپ سرخود و پمپ جدا وجود دارند که در نمونه پمپ سرخود سیستم جک و انتقال و پمپ به صورت یکپارچه در روی پولی کش نصب شده اند. همچنین فولی کش های هیدرولیکی نسبت به پولی کش های دستی سریع تر عمل میکنند. برای طول عمر این محصولات از فولاد ضد زنگ و تقویت شده استفاده میشود.

بازوهای فولادی پولی کش به طور همزمان به داخل رفته و خارج میشوند که این امر باعث جلوگیری از خم شدن بازوهای فولادی و همچنین جلوگیری از منحرف شدن از مسیر میباشد. پولی کش هیدرولیک در نمونه پمپ سرخود نیاز به سرویس و نگهداری خاصی نداشته و فقط ممکن است بعد از مدتی ایراد استهلاکی یا نشت روغن پیدا کند و در مدل های پمپ جدا شارژ و تعویض روغن همچنین مراقبت شیلنگ الزامیست.


دستگاه جک گیربکس درآر

پولی کش چیست؟ تولید انواع پولی کش

دستگاهی است که جهت تعمیرات گیربکس و پیاده کردن گیربکس و جاگذاری گیربکس از آن استفاده می گردد و در ایران با اسامی مختلفی چون جک توچالی ، جک چوب لباسی ، جرثقیل گیربکس درآر ، جک فرغونی گیربکس ، جک ارتفاع بلند گیربکس درآر و … شناخته می گردد. عملکرد جک گیربکس درآر توسط نیروی فشار روغن هیدرولیک می باشد.

پولی کش چیست؟ تولید انواع پولی کش

انواع دستگاه جک گیربکس درار

جک گیربکس درآر ایستاده: این جک مناسب کار تو چال سرویس یا کاربرد زیر جکهای بالابر خودرو می باشد و با زدن پدال جک تا ارتفاع حدود دو متر بالا آمده و با تنظیم رگلاژی پایه های نگهدارنده، گیربکس خودرو روی پایه ها قرار گرفته و با ازاد کردن قفل ، گیربکس به آرامی پایین می آید.

جک گیربکس درآر چرخ بزرگ یا فرغونی و جک گیربکس درآر خوابیده: این مدل جکها برای پیاده کردن و جا زدن گیربکس برای حالتی که خودرو روی چال سرویس یا روی جک بالابر نباشد مناسب می باشد که در برخی ار مدلها مجهز به ظرف تخلیه روغن گیربکس و قطعه نگهدارنده می باشد.

برای خرید و اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید

شماره تماس موبایل : 09138200931

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت