مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 23 اردیبهشت 1403

کاربرد سرور مجازی و اختصاصی در میزبانی سایت ها

کاربرد سرور مجازی و اختصاصی در میزبانی سایت ها

در ابتدا باید در نظر داشت که سایت ها به دو صورت اشتراکی و اختصاصی روی سرورها میزبانی می شوند. زمانی که چند صد سایت کم بازدید و کم مصرف بر روی یک سرور، میزبانی می شوند منابع آن سرور بصورت اشتراکی در اختیار همه اکانت ها قرار دارد و قاعدتا ممکن است در برخی مواقع، شاهد افت سرعت و ناپایداری باشیم. در سمت مقابل، اگر صرفا یک سایت بر روی سرور میزبانی شود تمام منابع آن بصورت تمام و کمال در اختیار این سایت قرار دارد و طبیعتا انتظار می رود سرعت و پایداری بسیار بیشتری را نسبت به حالت میزبانی اشتراکی داشته باشد.

معمولا به سرویس های میزبانی اشتراکی سایت ها، هاست گفته می شود. میزبانی اختصاصی یک سایت روی یک سرور را نیز میزبانی اختصاصی، سرویس مدیریت شده و نام هایی مشابه آن خطاب می کنند. با توجه به افزایش تعداد سایت های پربازدید، سرویس های میزبانی مخصوصی برای اینگونه سایت ها توسط شرکت های خاصی در نظر گرفته شده است.

این سرویس در ایران نیز برای اولین بار توسط میزبان فا با نام “آسمان آبی” معرفی گردیده است. نام دیگر این سرویس که در حال حاضر تنها توسط شرکت میزبان فا ارائه می گردد “سرورهاست” است.

سرورهاست چیست و چه کاربردی دارد؟

زمانی که بازدیدهای یک سایت بالا می رود دیگر منابع هاست های معمولی پاسخگوی مصرف آنها نیست. بنابراین نیاز است که بر روی یک سرور مجازی یا سرور اختصاصی به تنهایی میزبانی شوند تا منابع کافی را در اختیار داشته باشند. از سهم پردازنده گرفته تا میزان رم فیزیکی، پهنای باند اختصاصی و …

اما مساله ای که در این میان وجود دارد بحث خرید سرور، راه اندازی، پیکربندی و مدیریت آن است. اینکار کاملا تخصصی بوده و می بایست توسط مدیر سرور مجرب و متخصص انجام شود که قطعا هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت.

اینجاست که میزبان فا با محصول جدید خود، همه این موانع را برطرف کرده و سرویسی تحت عنوان سرورهاست را برای استفاده شما ارائه نموده است. این سرویس، در واقع یک سرور آماده شده با تمامی امکانات است که می توانید سایت پربازدید خود را روی آن منتقل کرده و از نهایت سرعت، پایداری و امنیت بهره مند شوید.

سرورهاست چه مشکلاتی را حل می کند؟

بهتر است قبل از ذکر ویژگی های یک محصول، بیان شود که این محصول چه مشکلاتی را حل می کند! سرورهاست میزبان فا، این مشکلات را از سر راه شما بر می دارد:

نیازی به خرید فیزیکی سرور و اجاره آن ندارید.

نیازی به مدیر سرور ندارید!!!

هیچ هزینه اضافه ای بابت ابزارهای نرم افزاری پرداخت نخواهید کرد.

برای پشتیبانی، مستقیما با مدیر سرور در ارتباط خواهید بود.

ویژگی های سرورهاست میزبان فا

این سرور بیش از 20 مزیت و ویژگی دارد که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم:

بهره گیری از سرورهای G10 شرکت HP (قوی ترین سرور حال حاضر دنیا)

بهره گیری از فایروال های سخت افزاری فوق قدرتمند

بهره گیری از درایوهای NVMe مخصوص سرور با سرعت بیش از 10GB.s با پایداری فوق العاده

بهره گیری از پورت های فوق سریع با سرعت 10Gb.s – 20Gb.s و 40Gb.s

بهره گیری از تکنولوژی ابری با معماری کلاسترینگ

امکان ارائه منابع تا بی نهایت و ارتقا در هر لحظه

آی پی اختصاصی و امکان پیکربندی اختصاصی و سفارشی

و موارد متعدد دیگر …

نحوه خرید سرور مجازی سایت از میزبان فا

سرویس های سرورهاست، همانطور که گفته شد سرور مجازی مخصوص میزبانی سایت هستند که بصورت مدیریت شده در اختیار شما قرار می گیرند. برای خرید این سرویس ها تنها کافیست به صفحه سرور مجازی در سایت میزبان فا مراجعه نموده و پلن مورد نظرتان را سفارش دهید. البته قبل از اقدام به خرید، بهتر است با کارشناسان فروش میزبان فا مشورت نمایید تا بهترین و مناسب ترین سرویس به شما معرفی گردد.

لینک: سرور مجازی سایت میزبان فا

اگر چنانچه باز هم به منابع بیشتری نیاز دارید می توانید یکی از سرویس های زیر را سفارش دهید:

لینک: سرور اختصاصی میزبان فا

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت