مجموعه : رپورتاژ آگهی
بروزرسانی : 28 مهر 1400

گل و استند گل

گل و استند گل

استند گل و پایه گلدان

استند گل یا همان جا گلدانی یکی از راههای نگهداری گل و گیاه در آپارتمانهای کوچک امروزی به شمار میرود.

واقعا چه کسی می تواند تاثیر گل بر روحیات و احساسات انسان را انکار کند . تماشای گل و گیاهان سبز بسیار آرام بخش می باشد . کوچک شدن منازل و تبدیل منازل ویلایی به آپارتمان ها ، باعث شده تا وجود فضای سبز در زندگی ما کمرنگ شود . این کمرنگ شدن تاثیرات زیادی در روحیات انسان ها به وجود آورده است . 

به خصوص در زندگی ماشینی و صنعتی امروزی ، که استرس زیادی به افراد وارد می شود . وجود یک فضای سبز هر چند کوچک می تواند تاثیر زیادی در روحیات داشته باشد . تماشای یک گل زیبا می تواند به سادگی باعث ایجاد آرامش شود ، و این آرامش باعث کاهش استرس و یا از بین رفتن استرس می‌شود .

بسیاری از افراد علاقه زیادی به گل و گیاه دارند . و تمایل دارند که از گیاهان مختلف در منزل نگهداری کنند . اما مشکل کمبود فضا باعث می‌شود تا از این کار صرف نظر کنند . اما برای حل این مشکل راه حل هایی وجود دارد . یکی از این راه حل ها استفاده از تراس آپارتمان ، به عنوان یک گلخانه کوچک می باشد . شما می توانید تعدادی گلدان را در تراس خود قرار دهید . 

گل و استند گل

اما مشکلی که به وجود می‌آید این است که در فصل سرما ، باید گلدانها را به محل دیگری انتقال دهید . یا اینکه از پنل های مختلف برای پوشاندن تراس خود استفاده کنید . البته این کار می تواند هزینه قابل توجهی در بر داشته باشد .
یک راه حل بسیار ساده و کاربردی که هزینه پایینی نیاز دارد ، استفاده از انواع استند گل و جا گلدانی می باشد .

گل و استند گل

استند گل
استند گل یک وسیله بسیار کاربردی می باشد ، این امکان را فراهم می‌کند تا شما بتوانید تعداد زیادی گلدان را در یک فضای کوچک جای دهید . یک استند گل میتواند گاهی اوقات بیش از ۵۰ گلدان را در خود جای دهد . استند در واقع به جای اشغال کردن فضای افقی ، یک فضای عمومی اشغال می کند . که باعث می شود شما بیشتر این استفاده را از فضای خود ببرید . 

استند را میتوانید بر حسب نیاز خود و همچنین ابعاد فضای خود انتخاب کنید . یک استند گل می تواند ابعاد کوچکی در حدود چند سانتیمتر داشته باشد . ابعاد یک استند می تواند گاهی اوقات به چند متر نیز برسد . به همین دلیل هیچ محدودیتی برای انتخاب طرح مورد نظر ندارید . شما میتوانید به راحتی با توجه به نیاز خود ، اقدام به خرید بهترین محصول نمایید .

عمده ترین نوع از استند گل به صورت استند فلزی می باشد . فلز دارای مقاومت بالایی می باشد و همچنین می تواند به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد . 

البته اگر دکوراسیون فضای شما یک دکوراسیون کلاسیک می باشد ، پیشنهاد می کنیم برای این منظور از استند چوبی استفاده کنید . استند چوبی به راحتی می‌تواند با دکوراسیون کلاسیک هماهنگ شود . همچنین استند چوبی به تنهایی می تواند تاثیر زیادی بر فضای شما داشته باشد .

البته یکی دیگر از انواع استند می‌تواند استند پلاستیکی یا پلیمری باشد . این استند ها دارای وزن بسیار پایین می باشند ، و به راحتی می توانید آنها را جابه جا کنید . همچنین استند پلاستیکی از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می باشد . اگر می خواهید از یک استند در فضای باز استفاده کنید پیشنهاد می کنیم از استند پلاستیکی استفاده کنید . به دلیل اینکه در مجاورت آب هیچ مشکلی برای پلاستیک به وجود نمی‌آید ، و همچنین نیاز به نگهداری زیادی ندارد . 

گل و استند گل

فواید استفاده از گل و گیاه در منزل

استفاده از گل و گیاهان مختلف در منزل تاثیرات فراوانی بر روحیات و جسم انسان خواهد داشت . وجود یک فضای سبز علاوه بر اینکه باعث ایجاد حس سرزندگی ، و شادابی می شود . می‌تواند از بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند .

به عنوان مثال گیاهان به وسیله تصفیه هوا ، آلودگی های بسیاری را از بین می برند . وجود گیاهان مختلف در فضای منزل باعث کاهش ابتلا به بیماری های تنفسی می شود . 
مراقبت از گیاهان باعث افزایش حس مهربانی در افراد می شود . همچنین می تواند تاثیر زیادی در رفع استرس و ایجاد شادی داشته باشد . 

طبق تحقیقات دانشمندان گل و گیاه می تواند تا حدود زیادی در کاهش صدا های مختلف ، تاثیر گذار باشد . شاید به همین خاطر باشد که زمانی که به یک ساختمان پر از گل و گیاه نگاه کنید ، احساس می کنید سکوت و آرامش خاصی دارد .

همانگونه که گیاهان باعث ایجاد آرامش و رفع استرس می شوند ، می توانند باعث افزایش تمرکز شوند . زمانی که شما ذهن آرامی داشته باشید می توانید بهتر تمرکز کنید . به همین دلیل می‌توانید کارهای مختلف را به بهترین نحو انجام دهید .

گذشته از این ها ، گیاهان می توانند تاثیرات مثبت زیادی بر روی کودکان بگذارند . بر اساس تحقیقات انجام شده وجود گیاهان در فضای منزل ، باعث افزایش میزان یادگیری در کودکان میشود . کودکانی که در روز چند ساعت از وقت خود را در کنار گیاهان سپری می‌کنند ، در مقایسه با سایر کودکان از سرعت یادگیری بیشتری برخوردار هستند .

گل و استند گل

استفاده از گل و گیاه در فضای منزل هیچگونه ضرری برای شما نخواهد داشت . در عوض می تواند فواید ویژگی های فراوانی را به شما ارائه کند . 

نکات مهم در مورد نگهداری گیاهان

اگر شما از گیاهان مختلفی در فضای منزل خود نگهداری می کنید . باید دقت داشته باشید که برای افزایش طول عمر و همچنین زیبایی بیشتر گیاهان خود ، چند نکته مهم را باید رعایت کنید .
ابتدا اینکه مکان مناسبی برای گیاهان خود انتخاب کنید ، نورگیر ترین منطقه از منزل را برای قرار دادن گیاهان انتخاب کنید . پنجره های جنوبی بهترین مکان برای قرار دادن گیاه می باشند . به این دلیل که پنجره های جنوبی نور بیشتری دریافت می کنند . 

خاک گیاهان را به صورت دوره‌ای وصل کنید . دقت داشته باشید که خاک می تواند مقدار مواد مغذی محدودی داشته باشد ، با عوض کردن خاک مواد معدنی و املاح بیشتری به گیاه می رسد . 
بعضی از اوقات چند تکه یخ درون گلدان ها قرار دهید . اما دقت داشته باشید که آنها به ساقه گیاهان برخورد نکنند . این کار به این دلیل انجام می‌شود که یخ به آرامی آب میشود ، و تمام سطح گلدان را به صورت یکنواخت مرطوب می کند .

همچنین برای اینکه خاک گلدان شما زود خشک نشود و رطوبت در آن باقی بماند ، می توانید از تکه های اسفنج در داخل خاک گلدان استفاده کنید . 
یکی از نکاتی که بسیاری از افراد آن را نمی‌دانند ، استفاده از آب گازدار برای آبیاری گیاهان می باشد . سعی کنید حداقل هفته ای یک بار آب گازدار به گیاهان خود بدهید . مواد معدنی و املاح موجود در آب گازدار باعث تقویت گیاهان شما می شود .

همچنین زمانی که تخم مرغ آب پز می کنید ، آبی که تخم مرغ ها را در آن پخته اید دارای املاح زیادی می باشد ، که برای گیاهان مفید است .

منبع: https://villasaze.ir

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت