مجموعه : رپورتاژ آگهی

4 عامل که تاثیر به سزایی بر روی SEO سایت شما خواهند داشت

4 عامل که تاثیر به سزایی بر روی SEO سایت شما خواهند داشت

همانطور که احتمالا می دانید، فاکتورهای مختلفی بر روی SEO سایت شما تاثیرگذار هستند. این عوامل تا چند سال پیش در حدود 300 فاکتور بودند. خوشبختانه، همه عوامل رتبه بندی به طور برابر عمل نمی کنند؛ بنابراین می توانید با تمرکز روی چند عامل رتبه بندی خاص، نتایج مربوط به سئو خود را به حداکثر برسانید. البته الگوریتم های گوگل همیشه در حال تغییر است و ما نمی توانیم به عوامل رتبه بندی که دیروز اهمیت داشتند، اعتماد کنیم.

4 عاملی که در ادامه خواهید خواند، بر اساس آخرین مطالعات انجام شده توسط SearchMetrics بدست آمده است که در ادامه به معرفی و چگونگی بهینه سازی آنها می پردازیم.

محتوا

به گفته آندره لیپتس ، استراتژیست ارشد جستجوی کیفیت در گوگل، محتوا یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی گوگل است. در سال های اخیر، شاهد تغییر گوگل از محتوای متمرکز بر کلمات کلیدی به سمت مطالب کاربردی تر برای مخاطب هستیم.

مطالعه SearchMetrics نشان داد که فقط 53٪ از 20 سایت برتر در هر حوزه ای، دارای کلمات کلیدی در برچسب عنوان خود هستند. علاوه بر این، کمتر از 40٪ صفحات فرود دارای کلمات کلیدی در H1 خود هستند. این ارقام با توجه به آپدیت های جدید گوگل در حال کاهش است. از این رو می توان گفت گوگل محتوا را متناسب با اهمیت آن ارزیابی می کند و نه با درج کلمات کلیدی.

بنابراین دقیقاً چه مطالبی “مرتبط” به نظر می رسد؟ پاسخ کوتاه این است: مطالب جامع.

زمانی که کلمه “آموزش بازاریابی” را در گوگل جستجو می نمایید، نتایج به صورت زیر نمایان خواهند شد:

4 عامل که تاثیر به سزایی بر روی SEO سایت شما خواهند داشت

مقاله “راهنمای آموزش بازاریابی” در مورد بازاریابی، با تقریباً 1100 کلمه شامل همه موارد از جمله تعریف بازاریابی، تاریخچه آن، عنوان مدل های بازاریابی و سایر مواردی مورد نیاز خواننده است. این صفحه همچنین شامل چندین تصویر، اینفوگرافیک می باشد. به بیانی دیگر، این تمام چیزی است که شما همیشه می خواهید در مورد “آموزش بازاریابی” در یک صفحه بدانید.

بر اساس نتایج Backlinko عموما محتوای با طول بلند، رتبه بهتری نسبت به محتوا با طول کوتاه دارد. این امر احتمالاً به این دلیل است که شما بتوانید محتوای خود را با جزئیات دقیق تری شرح دهید. با این حال در آپدیت های جدید گوگل، این فاکتور نیز مورد توجه قرار گرفته که آیا کاربر در صفحه مورد نظر پاسخ خود را پیدا می کند یا خارج شده و به سراغ سایر سایت ها می رود. بنابراین در صورتی که خلاصه می نویسید، حتما به نحوی بنویسید که به سوال کاربر پاسخ داده شود.

بک لینک

بک لینک همچنان به عنوان یکی از عوامل مهم رتبه بندی گوگل باقی در نظر گرفته می شود. اما با گذشت زمان، گوگل این را دریافته است که لینک های ورودی به یک سایت، تفاوت قائل شود. استفاده از لینک های بیشتر هنوز هم بر روی سئو سایت  شما تاثیر خواهند داشت، اما به این 2 نکته توجه کنیدکه اولا از چندین دامنه متنوع و معتبر باشند و دوما سعی کنید بک لینک ها را از طریق رپورتاژ آگهی دریافت کنید.

نکته اصلی برای ایجاد یک لینک قوی در محتوا، ایجاد اشتیاق در مردم است و سپس تبلیغ آن مطالب به صورت بی وقفه. وقتی سایر وب سایت های مرتبط با صنعت شما، به محتوای وب سایتتان لینک دهند، گوگل انکر تکست مطابق با لینک شما را خوانده و محتوای شما را در اولویت می داند.

وقتی محتوای شما تعدادی زیادی از این بک لینک های با کیفیت بالا را دریافت نماید، به سه سیگنال رتبه بندی مهم دست یافته اید: تعداد بک لینک، اعتبار پیوند و تنوع پیوند.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، توصیه می کنم که مقاله “راهنمای گام به گام لینک سازی برای بهبود سئو سایت” را مطالعه کنید. اگر در تهیه محتوای اصلی مشکل دارید، ساده ترین راه این است که محتوای شخص دیگری را که مرتبط با موضوع شماست و تعداد زیادی بک لینک دارد را پیدا کنید، با یک محتوا دقیق تر، محتوای آنها را بهبود بخشید و سپس محتوای خود را به اشتراک بگذارید.

همانطور که پیشتر گفته شد، انتشار رپورتاژ آگهی  در سایر سایت ها با هدف دریافت بک لینک می تواند کمک قابل توجهی به سایت شما کند.

توصیه می کنم برای به دست آوردن تصویر بهتری از لینک های این 3 مورد را همواره مورد بررسی قرار دهید:

چه تعداد پیوند به محتوای شما داده شده است و کیفیت آن پیوندها را نظارت کنید.

برای بک لینک به شرکای باکیفیت مراجعه کنید.

لینک های اسپم و کم کیفیت را از بین ببرید.

اولین تجربه کاربری موبایل

یکی از بزرگترین تغییراتی که در سال 2016 شاهد آن بودیم، توجه گوگل به تجربه کاربری بوده است. بهینه سازی موبایل یک عامل رتبه بندی بسیار مهم است.

امروزه بسیار ضروری است که محتوای شما در تمام سیستم عامل های تلفن همراه قابل مشاهده بوده و با مطالب موجود در سایت دسکتاپ شما یکسان باشد. رابط کاربری مناسب در موبایل یک امر عادی است و در حال حاضر با توجه به اینکه 85٪ از وب سایت ها، معیارهای گوگل برای ایجاد رابطه کاربری مناسب تلفن همراه را برآورده می کنند، زمان آن رسیده است که وب سایت سازگار با موبایل خود را ایجاد نموده و آن را بهبود ببخشید.

هشدار: اگر در حال ساخت نسخه موبایل سایت خود هستید، تا قبل از تکمیل، آن را راه اندازی نکنید. انتشار نسخه موبایل ناقص وبسایت شما ممکن است باعث آسیب دیدن رتبه شما شود. بهتر است وبسایت خود را فقط در حالت دسکتاپ آماده نگه دارید تا نسخه تلفن همراه آن تکمیل شود.

سرعت صفحه یکی دیگر از عوامل مهم رتبه بندی است که به شدت با یک تجربه کاربری خوب پیوند می خورد. سایت های دسکتاپ باید در 3 ثانیه یا کمتر بارگیری شوند، در حالی که سایت های تلفن همراه باید 2 ثانیه یا کمتر بارگیری کنند.

نحوه بهینه سازی:

از Google Search Console برای افزودن نسخه موبایل وب سایت خود استفاده کنید.

با استفاده از ابزارهای تست داده ساختار یافته اطمینان حاصل کنید که نشانه ساختاری مشابه در هر دو نسخه دسکتاپ و سایت موبایل شما وجود دارد.

اطمینان حاصل کنید که سایت تلفن همراه شما با استفاده از ابزار تست txt در دسترس Googlebot است.

سرعت صفحه خود را با استفاده از PageSpeed Insights تست کنید. اگر صفحه شما کند است، از یک ابزار بازرسی برای یافتن و رفع محتوای فشرده نشده، خطاهای صفحه و سایر عناصر کند کننده سایت خود استفاده کنید.

سایر عوامل فنی:

عوامل فنی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است نقش مهمی در رتبه وب سایت شما داشته باشند. این عوامل عبارتند از:

رمزگذاری: گوگل در سال 2014 تأیید كرد كه وب سایت های دارای رمزگذاری قوی HTTPS رتبه بهتری نسبت به همتایان HTTP خود دارند و وب سایت هایی كه به HTTPS تغییر نكرده اند، اکنون در Google Chrome به عنوان وب سایت ناامن علامت گذاری شده اند.

عناوین H1 و H2: در هر سایت بایستی حتما یک تگ H1 وجود داشته باشد. SearchMetrics بین استفاده حداقل یک H2 و کسب رتبه بالاتر در گوگل، همبستگی قوی پیدا کرده است.

انکر تکست: متن انکر کاملاً مرتبط هنوز تأثیر شدیدی در رتبه بندی دارد، اما اگر لینک های شما غیر طبیعی یا هرزنامه به نظر برسند، باعث جریمه گوگل خواهند شد. اطمینان حاصل کنید که انکر تکست های مربوط به بک لینک های شما متنوع و ارگانیک باشند.

تبلیغات در تلفن همراه: با توجه به تأکید گوگل بر بهینه سازی نسخه موبایلی سایت، در حال حاضر با پاپ آپ های مزاحم نسخه موبایلی میارزه می نماید.

نحوه بهینه سازی:

به حالت رمزگذاری HTTPS تغییر دهید.

از عناوین H2 استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که انکر تسکت های شما متنوع و از نظر معنایی مرتبط است.

تجریه کاربری مناسبی را در نسخه موبایلی سایت خود ایجاد نمایید و پاپ آپ های مزاحم را حذف نمایید.

نتیجه:

سئو یک صنعت همیشه در حال تحول است. در چند سال گذشته، ما دیده ایم که گوگل تاکید زیاد و مستمری بر ارائه محتوای غنی و لینک های با کیفیت دارد. سایر عوامل رتبه بندی مطمئناً مهم هستند و در رتبه بندی شما نقش ایفا می کنند، اما اگر عناصر بهبود وب سایت خود در رابطه با این عوامل را اولویت بندی کنید، از رقابت خارج خواهید شد.

منیع: https://publica.ir

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت