جستجو در تالاب

4 نکته مهم درخرید فرش که حتما باید بدونی!

مجموعه : رپورتاژ آگهی
4 نکته مهم درخرید فرش که حتما باید بدونی!

با توجه به تنوع فرش های موجود در بازار خیلی از ما در خرید فرش دچار سردرگمی میشویم. پس بهتر است مواردی که باید هنگام خرید فرش به آن توجه کنیم را بدانیم تا یک انتخاب خوب و هوشمندانه داشته باشیم.

 

ابتدا باید به این دقت کنیم که فرش را برای چه فضایی خریداری میکنیم.

معمولا توقعات ما از فرش ها به نسبت فضایی که آن ها را پهن میکنیم متفاوت خواهد بود.

برای مثال شاید در فضایی مثل راهرو ها مهم ترین فاکتور سُر نخوردن یا ضدلغزش بودن فرش باشد اما در فضایی مثل پذیرایی، نشیمن راحت فرش اهمیت ویژه ای دارد!

 

ضخامت و نشیمن مناسب

یکی از تغییراتی که فرش ها در طی زمان داشتند در مورد تراکم، شانه و یا خواب فرش ها است. قبلا تمایل افراد بیشتربه سمت فرش هایی با ضخامت زیاد بود. اما با حضور انواع فرش های ماشینیِ خوش نقش و نگار، تمایل افراد به داشتن فرش هایی با شانه و تراکم بالاتر و صد البته ضخامت کم تر خیلی بیشتر شد.( طبیعتا هر چه شانه و تراکم فرش بالاتر برود، فرش از نظر ضخامت  نازک ترو از نظر بافت ظریف و با کیفیت می شود).

 

در مورد فرش پذیرایی به جز زیبایی و طرح فرش، این نکته مهم هست که برای گروهی، فرش پذیرایی هنوز استفاده نشیمن دارد و ضخامتش برای آنها مهم هست، اما گروه دیگری هم هستند که فرش پذیرایی فقط برای آنها جنبه دکوراتیوی دارد و ضخامت فرش برای آنها اهمیتی ندارد. هر چه زمان میگذرد و خانه های ما مدرن تر میشوند، از گروه اول کم و به گروه دوم اضافه میشود!

 

اگراز گروه اول هستید و میخواهید فرشی  که برای فضای پذیرایی انتخاب می کنید، نشیمن راحت و ضخامت کافی داشته باشد باید هنگام خرید فرش به ضخامت بیشتر از طرح توجه کنید.

 

اما اگر ساعات طولانی ، از فرش برای نشیمن استفاده نمی کنید و ضخامت کم تر را به همراه کیفیت بالا و طرح های بی نظیر میخواهید، به سراغ فرش های مدرن تر با ضخامت کم تر بروید.

 

تنوع طرح های بی نظیر فرش های ماشینی ایرانی بسیار زیاد است که جدیدا سبک وینتیج هم به آن ها اضافه شده و گرایش افراد را به سمت دکوراسیون های مدرن تر و طراحی فضای داخلی با المان های مدرن تر بیشترمی کند.

 

از این رو فرش هایی با طرح های وینتیج و مدرن و ضخامت کم تر، جایگاه ویژه ای را در لایف استایل امروز ما دارند.

 

ضدلغزش بودن واقعی فرش!

یکی دیگر از ویژگی های مهم درانتخاب فرش، ضدلغزش بودن و سُر نخوردن فرش است. همانطور که احتمالا شما هم دیده اید، فرش های رایج بازارعموما در قسمت زیرین چیزی برای جلوگیری از لغزش و سُرخوردن ندارند، و معمولا زیر پایه مبل و یا میز قرار میگیرند تا ثابت بایستند. حتی بعضی از فرش ها که ضدلغزش هایی مثل نقطه های ریز یا چرم های مصنوعی دارند، گاهی به دلیل خشکی این جنس ها، باعث لغزش بیشتر فرش نیز میشوند!

تنها فرش هایی خاصیت ضدلغزش دارند که زیر آن ها از ضدلغزش های نسل چهارم که شبیه مت های ورزشی هستند به کار رفته باشد.

4 نکته مهم درخرید فرش که حتما باید بدونی!

سُرخوردن فرش ها در سایزهای کوچک تر مثل فرش راهرو بیشتر خود را نشان میدهد طوری که فرش های راهرو معمولا همیشه به اطراف متمایل هستند و هیچ وقت صاف و سر جای خود قرار نمی گیرند!

بطور کلی در هنگام خرید فرش با سایز شش متری به پایین(کم تر از 6 متر) حتما به ضد لغزش بودن فرش دقت کنید. خصوصا اگر فرش با وسیله ای مثل صندلی یا میز و… مهار نشده باشد.

 

شستشوی فرش در لباسشویی

ویژگی بعدی فرش ها، شستشو ی راحت آن هاست با توجه به اینکه زندگی آپارتمان نشینی سختی های خودش را دارد، قبلا شستشو فرش ها نیز در فضای آپارتمان امری غیرممکن تلقی میشد و معمولا افراد سالی یکبار فرش ها را قبل از عید به قالیشویی می فرستادند.

 

شاید این قضیه برای افرادی که کودک خردسال دارند، زیاد خوشایند نباشد!

 

بچه ها موقع بازی و یا خوردن غذا، معمولا فرش را کثیف میکنند و به همین دلیل مادران معمولا بر خلاف سلیقه خود فرش های با رنگ تیره را انتخاب میکنند تا به اصطلاح چرک تاب تر باشد و دیر تر کثیفی را نشان دهد.

 

و یا حتی افرادی که از یک حیوان خانگی مراقب میکنند به دلیل کثیفی مداوم فرش ها و یا حتی داشتن پرز و مو چالش های متعددی برای تمیز کردن فرش دارند.

از این رو برای افرادی که به تمیزی منزل اهمیت ویژه ای میدهند و یا بچه دارند و یا از حیوانات خانگی نگهداری میکنند، بهتر است به سراغ نسل جدید فرش ها، که قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارند، بروند.

4 نکته مهم درخرید فرش که حتما باید بدونی!

یکی دیگر از فضاهایی که جدیدا افراد گرایش بیشتری برای پهن کردن فرش در آن دارند فضای آشپزخانه است در خرید فرش های آشپزخانه نیزشستشوی راحت فرش و هم چنین ضدلغزش بودن دو فاکتور بسیار مهم است که باید به آن توجه ویژه ای نمود.

 

برای فضاهایی مثل جلوی سینک و یا پادری ها که دائما خیس ویا کثیف میشوند، شستشوی راحت و ضدلغزش بودن فرش بسیارمهم است.

 

ضدحساسیت بودن فرش

خیلی از افراد هزینه های زیادی برای خرید فرش میکنند و طرح زیبایی را خریداری میکنند اما از لحظه پهن کردن فرش تا مدت زیادی بخاطر ریختن این پرز و مو ها کلافه و خسته میشوند.

عدم ایجاد حساسیت و نداشتن پرز و موی اضافی از ویژگی های مهم در خرید فرش است.

احتمالا شما نرمی و راحتی فرش را اولویت قرار میدهید و یا شاید هم ضدلغزش بودن فرش اولویت شما باشد.

اما فراموش نکنید ضدحساسیت بودن و یا عدم ایجاد آلرژی در انتخاب فرش اتاق خواب اهمیت ویژه ای دارد، خصوصا اگر میخواهید فرش اتاق کودک تهیه کنید آنتی باکتریال بودن فرش بسیارمهم است.

 

از این رو به طور خلاصه فاکتورهایی مثل شستشوی راحت فرش، نشیمن راحت، کاملا ضدلغزش بودن فرش، عدم ایجاد حساسیت و آلرژی و همینطور جارو شدن راحت فرش ها و نداشتن پرز و مو بسیار مهم هستند.

 

نسل جدید فرش ها، فرش هایی دو لایه هستند که قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارند و علاوه بر نشیمن راحت، آنتی باکتریال و ضدحساسیت بودن، کاملا ضدلغزش هستند و بر روی هیچ سطحی سُر نمیخورند. فرش مُدما با تنوع طرح بی نظیر، تنها فرش قابل شستشو در ماشین لباسشویی است که همه ی ویژگی های مورد نیاز شما را برای خرید فرش یکجا دارد!

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی قدرت زن ها در زندگی
کلیپ دیدنی قدرت زن ها در زندگی