هزینه های زندگی در هامبورگ

مجموعه : رپورتاژ آگهی
هزینه های زندگی در هامبورگ

هزینه زندگی در هامبورگ، در رتبه هفتم در بین 10 شهر برتر آلمان قرار دارد و یکی از گران‌ترین شهرهای بزرگ آلمان محسوب می‌شود. اما چرا زندگی در هامبورگ اینقدر هزینه دارد؟

 

یکی از دلایل گران بودن این شهر شاید به خاطر حضور شرکت‌های چندملیتی بزرگ و ملیونرهای آن در این شهر باشد. شهری با اقتصاد رو به رشد با چشم‌اندازی پر زرق و برق و توسعه یافته، که فرصت‌های زیادی برای شهروندان این شهر چه از نظر رفاه و چه از نظر فرصت‌های شغلی فراهم نموده است.

 

اما در این مطلب قصد داریم به جزئیات هزینه زندگی در هامبورگ و در مقایسه با برلین، مقصد اول مهاجران برای اقامت و زندگی در آلمان بپردازیم، تا نگاهی دقیق‌تر به هزینه زندگی در این شهر داشته باشید و قبل از سفر و پرواز تهران هامبورگ، آگاهی بیشتری نسبت به اقامت در این شهر آلمانی پیدا کنید. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

چرا زندگی در هامبورگ گران است؟

یک الگوی مشخص در هزینه زندگی در کشور آلمان وجود دارد. “زندگی در جنوب آلمان از شمال آن هزینه بیشتری دارد.” با نگاهی دقیق‌تر به نقشه، هامبورگ را در شمال این کشور خواهید یافت. ولی به این معنی نیست که هزینه زندگی در نوردیک هامبورگ که در بخش بالایی آلمان قرار دارد کمتر است.

 

هامبورگ در این تقسیم‌بندی در ناحیه شمالی آلمان قرار گرفته ولی به واسطه شرایط زندگی در آن یک مورد استثنا تلقی می‌شود. در واقع قدرت خرید بالای شهروندان ابن شهر سبب این گرانی شده است. در مقایسه بین کشورهای اروپایی نیز هامبورگ از 78% شهرهای اروپای غربی گرانتر است و در مقیاس جهانی نیز رتبه 52 ام در بین 206 شهر گران جهان را از آن خود نموده است.

 

هزینه زندگی در هامبورگ چقدر بالاست؟

اما آیا هزینه زندگی در هر منطقه از هامبورگ تفاوت دارد؟ هزینه زندگی در هامبورگ به نسبت دیگر شهرها چقدر بالاست؟ مبالغ اجناس در سوپرمارکت‌ها و هزینه فعالیت‌های در سطح شهر، تفاوت چندانی در مناطق مختلف آن ندارد.

ولی با این حال به همان دلایلی که اشاره شد، هزینه‌ها در برخی محله‌های این شهر نیز می‌تواند بالاتر از دیگر مناطق باشد. تجمع خانوارهای با قدرت مالی بالاتر در محله‌‌های اعیان نشین، تفاوت چشم‌گیری در هزینه‌های اجاره و یا مراکز تفریحی واقع شده در آن منطقه ایجاد می‌کند.

 

هزینه مواد خوراکی در هامبورگ

اما بطور میانگین هزینه‌های برخی مواد غذایی اساسی، حمل‌ونقل و هزینه‌های جانبی در این شهر را برای شما مثال خواهیم زد.

 

هزینه مواد خوراکی در هامبورگ

 

 

هزینه حمل و نقل در هامبورگ

هزینه حمل و نقل در هامبورگ به شرایط زندگی و سفر شما در شهر نیز بستگی دارد. ولی بطور معمول هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی در هامبورگ برای بلند مدت و با خرید کارت‌های حمل‌ونقل شهروندی، در حدود 7.10 یورو است ولی برای یک بار حمل و نقل در حدود 8.40 یورو خواهد شد.

البته شرایط خاصی به عنوان کمک‌هزینه در برخی شرکت‌ها و دانشگاه‌ها وجود دارد که این هزینه را تا حدی برای شما پوشش می‌دهد. برای مثال برخی دانشگاه‌ها معمولا یک ترم هزینه رفت‌وآمد رایگان یا کمک‌هزینه برای دانشجویان تازه‌وارد در نظر می‌گیرند. پس قبل از پرواز تهران هامبورگ و اقدام برای سفر، از محل کار یا دانشگاهتان در این خصوص سوال بپرسید!

 

هزینه فعالیت‌های اوقات فراغت

فعالیت‌های متفرقه در این شهر که شامل ساعات اداری و تحصیلی نمی‌شوند نیز به صورت زیر هستند.

 

میانگین اجاره خانه در هامبورگ

با قدم زدن در مناطق Winterhude یا Eppendorf سریع متوجه خواهید شد که قیمت اجاره خانه در این مناطق باید بالا باشد. خانه‌های با معماری‌های مدرن و باشکوه و بوتیک‌های لوکس و تجملی.

تصورتان غلط نیست! هزینه اجاره محل اقامت در این محله‌ها از دیگر مناطق هامبورگ و حتی برخی شهرهای گران دیگر بالاتر است. اما مانند هر شهر دیگری قیمت خانه و محل اقامت به شرایط و ویژگی‌های خانه نیز بستگی دارد. بطور میانگین هزینه اجاره محل اقامت در هامبورگ به صورت زیر است.

آیا هزینه زندگی با حقوق دریافتی در هامبورگ همخوانی دارد؟

اما آیا دستمزد و حقوق دریافتی این شهر هزینه‌های جاری را پوشش می‌دهد؟ در جواب باید گفت که بله! حتی هزینه زندگی با کاری که حتی دوره کارآموزی هم داشته باشد، مطابقت دارد. البته اگر کاری با حقوق و مزایای خوب در شهری کم‌هزینه‌تر داشته باشید، این تعریف کم‌معنا می‌شود. اما با یک کار متوسط در شهر هامبورگ، می‌توانید هزینه‌های جاری‌تان را پوشش دهید و تعادل دریافتی و هزینه‌تان را حفظ کنید!

 

بطور متوسط شهروندان هامبورگ متوسط حقوق ناخالص دریافتی‌شان 4600 یورو است. اگر مالیات را از این مبلغ کسر کنیم، هنوز حدود 3900 یورو برای شما باقی می‌ماند (55300 یورو در سال). پس با یک درآمد متوسط، زندگی مرفه و بدون مشکلی خواهید داشت!

سفر ارزان به هامبورگ با فلای‌تودی

 

اگر قصد رزرو پرواز تهران هامبورگ را دارید، می‌توانید در سایت یا اپلیکیشن فلای‌تودی بهترین قیمت را برای این پرواز پیدا کنید. همچنین می‌توانید برای رزرو هتل، تهیه بیمه سفر، رزرو تور و حتی خرید بلیط قطار نیز از خدمات این شرکت استفاده کرده و تنها با چند کلیک سفر خود را به طور کامل برنامه ریزی کنید!

 

پشتیبانی 24 ساعته فلای‌تودی در تمام مراحل سفر همراه شما خواهد بود تا سفری امن، راحت و خاطره‌انگیز به هامبورگ را تجربه کنید.

برچسب‌ها: ,
جدیدترین مطالب سایت