اتریوم چیست و چرا یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری است؟

مجموعه : رپورتاژ آگهی
اتریوم چیست و چرا یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری است؟

دومین ستاره بزرگ دنیای ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین، بدون شک ارز دیجیتال ‌اتریوم (ETH) است. اتریوم یک نقش مبتکرانه در پلتفرم همه کاره شبکه اتریوم ایفا می‌کند و از طریق قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز در را به روی طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها باز می‌کند. در نتیجه امروزه قیمت اتریوم رقم قابل توجهی را کسب کرده است. اما قبل از سرمایه‌گذاری روی این ارز لازم است که بدانید اتریوم دقیقا چیست و چرا خرید اتریوم میتواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای سرمایه‌گذاری باشد.

 

اتریوم چیست؟

مخفف Ethereum در دنیای ارزهای دیجیتال با ETH نشان داده می‌شود. اتریوم؛ یک بلاک چین غیرمتمرکز منبع باز، قراردادهای هوشمند است و هیچ شخص، شرکت یا موسسه ای نمی‌تواند آن را کنترل کرده یا در آن مداخله کند.

 

طبق تعریف موجود در وب سایتش، اتریوم سیستمی ‌است که در آن هیچکس غیر از کسانی که از اتریوم استفاده می‌کنند، مالک داده‌های آنها نیست. اتریوم ساختاری است که در آن هر کسی که از آن استفاده می‌کند می‌تواند به سیستم مالی شبکه دسترسی پیدا کند. از آنجایی که اپن سورس است، یک سیستم غیرمتمرکز دارد که نهادها یا افراد نمی‌توانند در آن مداخله کنند.

 

هدف اتریوم که در سال 2015 توسط ویتالیک بوترین، توسعه‌دهنده نرم‌افزار روسی-کانادایی تأسیس شد، بسیار بلندپروازانه است. هدف این سیستم جلوگیری از استفاده، سرقت یا ذخیره اطلاعات شخصی کاربران توسط اشخاص ثالث است. برای همین موارد است که امروزه قیمت اتریوم به رقم قابل توجهی دست یافته است.

 

یکی دیگر از اهداف سیستم اتریوم ایجاد سیستم‌های جدید با استفاده از زیرساخت بلاک چین پیشرفته کاربران است. این سیستم‌ها را می‌توان DeFi (مالی غیرمتمرکز) و NFT (توکن‌های منحصر به فرد) بیان کرد.

 

ارز دیجیتال ETH چیست؟

اتر (ETH)، ارز دیجیتال ‌اتریوم و دومین ارز دیجیتال بزرگ در جهان است و باید گفت این ارز دارای طیف گسترده‌ای از عملکردهای مختلف در شبکه اتریوم است. همانطور که اشاره کردیم، اتریوم یک پلتفرم بلاک چین است که توسط Vitalik Buterin و دیگر توسعه دهندگان در سال 2015 راه اندازی شد و با دارا بودن ویژگی‌هایی که بیت کوین ندارد، مانند قراردادهای هوشمند، به جایگاه فعلی خود رسیده است.

قراردادهای هوشمند چه هستند؟ قراردادهای هوشمند، قراردادهای دیجیتالی هستند که به صورت خودکار با تحقق شرایط از پیش تعریف شده اجرا و کنترل می‌شوند. این ویژگی که اتریوم دارد آن را بسیار فراتر از یک ارز دیجیتال ساده می‌کند و امکان توسعه برنامه‌های کاربردی در امور مالی، بازی، هنر و بسیاری از زمینه‌های دیگر را فراهم می‌کند.

ارز دیجیتال ETH

در کنار این موارد، ETH به عنوان سوخت در پلتفرم اتریوم عمل می‌کند. هزینه‌های تراکنش و منابع محاسباتی مورد نیاز برای اجرای قراردادهای هوشمند، پردازش تراکنش‌ها و اجرای برنامه‌ها با اتریوم پرداخت می‌شود.

در نتیجه این ویژگی‌ها، می‌توان گفت که قابلیت‌های قرارداد هوشمند اتریوم و ظرفیت ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) آن را چیزی فراتر از یک ارز دیجیتال می‌کند. اکوسیستم اتریوم از طیف گسترده‌ای از نوآوری‌ها و برنامه‌های کاربردی، از پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته تا دارایی‌های توکن شده و راه حل‌های هویت دیجیتال را پشتیبانی می‌کند.

 

کدام کشور اتریوم را منتشر کرد؟

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، اتریوم توسط یک توسعه دهنده نرم افزار روسی به نام Vitalik Buterin توسعه و راه اندازی شد. اگرچه موسس آن روسی است اما اتریوم به هیچ کشوری وابسته نیست. با این حال، دیدار بوترین با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و بحث او در مورد فناوری بلاک چین نیز از جمله اخبار مهم دنیای اتریوم بوده است.

 

اتریوم برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

سازمانی که می‌خواست پایه‌های عصر جدید اینترنت را پی ریزی کند، به مردم اجازه داد تا با بسیاری از فناوری‌های جدید آشنا شوند. نباید فراموش کنید که هنگام تحقیق در مورد اتریوم با اطلاعات بسیار متفاوتی مواجه خواهید شد. برای مثال، اتریوم سیستمی ‌نیست که فقط برای واحد پول خودش یعنی اتر پدید آمده باشد.

خوب چطور؟ اتریوم پلتفرمی ‌است که برای توسعه و پیاده سازی سایر ارزهای دیجیتال نیز استفاده می‌شود. به لطف استانداردی به نام ERC20 که بنیاد اتریوم در یک چارچوب مشخص در سال‌های گذشته ارائه کرده است، سایر توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را بر پایه آن ایجاد و راه اندازی کنند.

ERC20 یک استاندارد توکن است و همانطور که اشاره کردیم، امکان ایجاد ارزهای دیجیتال جدید در سیستم اتریوم را نیز فراهم می‌کند.

 

اتریوم چگونه کار می‌کند؟

اگرچه مکانیسم‌های کار اتریوم و بیت کوین مشابه هستند، اما اتریوم تنها از سیستم‌های مالی پشتیبانی نمی‌کند. همچنین راه حل‌هایی را برای رویدادهای دنیای خارج به ارمغان می‌آورد. یکی از شباهت‌های بین اتریوم و بیت کوین این است که در هر دو سیستم، یک ذخیره سازی غیرمتمرکز از سوابق تمام تراکنش‌های گذشته اتفاق می‌افتد که در شبکه انجام شده است.

با این حال ساختار بلاک چین که زیرساخت اتریوم را فراهم می‌کند، از بیت کوین پیشرفته‌تر است. در حالی که اتریوم این تاریخچه تراکنش‌ها را نگه می‌دارد، هر قرارداد هوشمند در شبکه حاوی مانده حساب کاربران و اطلاعات تراکنش را هم ارائه می‌دهد.

اتریوم

چرا اتریوم یکی از بهترین آلت کوین ها برای سرمایه گذاری است؟

شبکه اتریوم در طول سال‌ها به یک عنصر اصلی در فضای کریپتو تبدیل شده است و پروژه‌های زیادی بر اساس آن انجام می‌شود. بسیاری از عرضه‌های اولیه از اتریوم به عنوان ابزار تأمین مالی استفاده کردند. بخش بزرگی از صنعت مالی غیرمتمرکز در کریپتو نیز از طریق اتریوم شروع شد و مبادلات غیرمتمرکز به میزبانی بلاک چین اتریوم انجام شده است. در نتیجه پیش‌بینی می‌شود همچنان اتریوم پیشتاز دنیای ارز دیجیتال بوده و در آینده به سودهای خوبی رسیده و قیمت اتریوم رقم‌های قابل توجهی را ببیند.

 

چگونه اتریوم بخریم؟

شما می‌توانید اتریوم بخرید و ارزهای دیجیتال را از طریق صرافی ارز دیجیتال بیت ۲۴ واریزهای خود را انجام داده و خرید کنید. ما در این مطلب سعی کردیم به سوالاتی مانند اتریوم چیست، چگونه آن را بخریم و چگونه کار می‌کند پاسخ دهیم. برای اطلاع از آخرین اخبار و قیمت اتریوم و ارزهای دیجیتال دیگر می‌توانید به وبسایت بیت ۲۴ مراجعه کرده و به روزترین اطلاعات را دریافت کنید.

جدیدترین مطالب سایت