خرید و فروش در اینترنت

تیپ زدن در دوران سالمندی

تیپ زدن در دوران سالمندی

پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها الگوهاي خانواده‌اند. پير شدن مجوزي براي رها كردن سر و شكل خود و نامرتب بودن نيست.

 

تصويري كه ما از مادر بزرگ‌ها و پدر بزرگ‌هاي خود در ذهن داريم تا ابد باقي مي‌ماند و گاهي به شكل ابر قهرمان ما در ذهن كودكي‌مان تثبيت مي‌شود. ما از آنها الگو مي‌گيريم و ناخودآگاه زندگي ما را شكل مي‌دهند. پس چه بهتر كه سعي كنيم در همه مقاطع زندگي زنان و مرداني قوي و محكم و تميز و مرتب و جذاب و خوش‌تيپ باشيم. الگوهاي دوست داشتني براي بچه‌ها و فرزندانمان. طوري كه آنها يك روز به پير شدن افتخار كنند نه اين‌كه از آن بترسند.

 

من هميشه عاشق بوي عطري بودم كه از داخل كمد چوبي مادر بزرگم مي‌آمد و يادم هست تا آخرين روزهاي عمرش نگران مرتب بودن روسري و موها و لباس‌ها و چادرش بود.او هميشه در نظر من يك زن تمام عيار است. اين تصويري است كه از بزرگ‌ترهايمان در ذهنمان مي‌ماند.

 

براي نوه‌ها جذاب باشيد

بسيار ديده‌ام بابا بزرگ‌هايي را كه ريش‌هاي آنها بچه‌هاي كوچك را اذيت مي‌كند و بچه‌هايي كه از بوسيده شدن فرار مي‌كنند.

 

يكي مي‌گويد: بابا بزرگ ريش سيخ سيخي دارد و آن يكي مي‌گويد: دندان‌هاي مصنوعي مامان بزرگ ترسناك است. اين يكي از مسواك نكردن بابا بزرگش شاكي است و آن يكي از اين‌كه مامان بزرگ وقتي خيس عرق است او را مي‌بوسد.

 

مي توانيد سر بچه‌ها را ببوسيد. همان‌طور كه خودتان دوست نداريد كسي را كه بغل مي‌كنيد تا ببوسيد بوي عرق بدهد يا صورتش خيس باشد بچه‌ها هم دوست ندارند. براي بوسيدن آنها دير نمي‌شود. هر وقت آمادگي داشتيد اين كار را بكنيد، اما مراقب چهره‌اي كه از خود در ذهن آنها مي‌سازيد، باشيد.

 

طلعت زماني، بانوي 75 ساله‌اي است كه دوست دارد هميشه مرتب باشد. او مي‌گويد: هر چقدر هم كه پير باشيم نبايد خود را طوري درست كنيم كه نوه‌هايمان از قيافه ما وحشت كنند. اين وضعيت آنها را از پيري مي‌ترساند. من دوستي دارم كه مي‌گذارد ابروهايش داخل چشمش بروند و ريشش لاي گره روسري‌اش.

 

مي‌گويد اگر صورتم را اصلاح‌ و ابروهايم را مرتب كنم، مردم مي‌خندند و از من گذشته است. در حالي كه مردم به ديدن قيافه ما هر جوري كه هميشه است، عادت مي‌كنند و همان را به ياد مي‌آورند. اين كارها نظافت و مرتب بودن است و خدا نيز دوست دارد بنده‌هايش تميز و مرتب باشند.

 

آراستگي با بزك دوزك كردن در سن سالمندي فرق دارد. مادر بزرگ بايد طوري باشد كه وقتي نوه او صورتش را مي‌بوسد يواشكي لب‌هايش را با پشت دست پاك نكند و وقتي مي‌خواهد او را بغل بگيرد، فرار نكند.

 

ورزش يكي از رازهاي سلامت است. سعي كنيد روزي نيم ساعت ورزش را ترك نكنيد.تناسب اندام شما را سر حال و زيبا نگه مي‌دارد. مراقب تغذيه خود باشيد و سلامت بخوريد و بنوشيد.

 

خنده زيباترين زينت چهره شماست، آن را فراموش نكنيد.

لباس‌هاي كهنه خود را با وصله و پينه نگه نداريد. آنها را دور بيندازيد و از لباس‌هايي كه به آنها لباس مهماني مي‌گوييد در جمع‌هاي خانوادگي استفاده كنيد. طوري لباس بپوشيد كه انگار هميشه قرار است به شما امتياز بدهند. در عين حال كفش‌ها و لباس‌هاي راحت و استاندارد انتخاب كنيد. مثلا كفش پاشنه بلند هر چقدر كه جذاب باشد براي سلامت شما مناسب نيست.