بروزرسانی : 22 اسفند 1402

با سن زیاد می توانیم والدین خوبی باشیم؟

با سن زیاد می توانیم والدین خوبی باشیم؟

اگر تصمیم دارید بعد از 40 سالگی بچه دار شوید این مطلب را از دست ندهید. ما دراین قسمت از مجله تالاب 40 روش قطعی را جمع آوری کرده‌ایم کـه مطمئن باشید بعد از 40 سالگی والدین بهتری خواهید بود!

با سن زیاد می توانیم والدین خوبی باشیم؟

هر شخصی کـه بچه داشته باشد می تواند بـه شـما بگوید کـه فرزندپروری دقیقاً آسان نیست. و اگر بـه یک مطالعه اخیر اعتقاد دارید، تربیت بچه‌ها در حال حاضر سخت‌تر از همیشه اسـت. شصت و سه درصد از افراد مورد نظر اعتراف کردند کـه دریک مقطع زمانی “فرسودگی شغلی والدین” را تجربه کرده اند.

«بله!» اما یک گروه از شرکت کنندگان دراین مطالعه بودند کـه تجربه بچه دار شدن برای آن ها چندان بد نبود: آنهایی کـه بالای 40 سال داشتند. در واقع، برای والدین تازه وارد در دهه پنجم زندگی خود، تجربه تشکیل خانواده فقط بهتر و بهتر می شود.

این تقریبا آنقدرها هم کـه بـه نظر می رسد تعجب آور نیست، بـه خصوص زمانی کـه بسیاری از روش هاي‌ بیشماری را کـه در ان والدین بالای 40 سال در 20 سالگی بزرگ کردن موش هاي‌ فرش را شکست می دهد، خوانده اید. کنجکاو هستید کـه آن ها چیست؟ ادامه دهید.

✅ بیشتر بخوانید: فرزندانمان را چگونه تربیت کنیم ؟ (40 روش شگفت انگیز)

چگونه در 40 سالگی به بعد والدین خوبی باشیم؟

1 از نظر مالی در وضعیت بهتری هستید.

40 دلیل برای اینکه بعد از 40 سالگی والدین بهتری هستید

پول همه ی چیز در مورد تربیت فرزندان نیست، اما چیزی هم نیست. هزینه متوسط فرستادن یک کودک بـه مهدکودک برای یکسال بیشتر از شهریه دانشگاه اسـت. خوشبختانه، والدین مسن‌تر بـه اوج پتانسیل درآمد خود نزدیک می شوند، کـه برای اکثر زنان کمی قبل از 40 سال و برای اکثر مردان نزدیک بـه 50 اسـت.

“بسیاری از مردم، بـه ویژه زنان، زمان خودرا صرف تحصیلات خود می کنند، در حرفه خود برای تامین هزینه هاي‌ زندگی خود تلاش می کنند. زمان و تلاش قابل توجهی لازم اسـت تا ثبات داشته باشید و توانایی مالی برای داشتن خانواده داشته باشید.”

2. روابط شما قوی تر است.

در حالی کـه نوجوانان و 20 سالگی شـما ممکن اسـت با چرخه جدایی و بازگشت بـه هم دیگر مواجه شده باشند، تا زمانی کـه در 40 سالگی خود قرار میگیرید، احتمالاً از ثبات روابط بیشتری نسبت بـه دهه هاي‌ گذشته برخوردار خواهید شد. زوج‌ها ممکن اسـت وقتی بزرگ تر می شوند والدین بهتری باشند بـه دلیل برخی عوامل کلیدی – بـه طور خاص، احتمال پایداری روابط آن ها بیشتر اسـت.

3. شما ثبات کلی بیشتری دارید.

والدین خوب

با این حال، فقط روابط عاشقانه شـما با افزایش سن پایدارتر می شود. همه ی چیز از جایی کـه زندگی می کنید تا افرادی کـه وقت خودرا با آن ها می گذرانید، زمانی کـه چند دهه از بزرگسالی را زیر کمربند خود می گذرانید، روتین تر می شود. افراد بـه محض رسیدن بـه 40 سالگی بـه احتمال زیاد دوستی، شغل و موقعیت هاي‌ زندگی پایداری خواهند داشت.

4. شما کمتر از کمک خواستن می ترسید.

بچه دار شدن

وقتی جوان‌تر هستید و برای نخستین بار سعی می کنید بـه عنوان یک بزرگسال در جهان بگردید، تقاضای کمک ممکن اسـت بـه نظر یک مسئله بزرگ بـه نظر برسد، اما زمانی کـه بـه 40 سالگی می رسید، بـه اندازه کافی خوب می دانید کـه درصورت نیاز بـه کمک بخواهید.

«در اواخر دهه 30 و 40 سالگی، احتمال بیشتری وجوددارد کـه بتوانیم در مواقعی کـه بـه کمک نیاز داشته باشیم، کمک بخواهیم. “این نشان می دهد کـه داشتن توانایی بیشتر در درک کمک گرفتن ضعف نیست.”

5. انتظارات غیر واقعی بعد از بارداری کمتر است.

بچه دار شدن هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی سخت اسـت. با این حال، پس از 40 سالگی، از آنجایی کـه انتظارات کلی در مورد ظاهر یک فرد کاهش مییابد، فشار کمتری وجوددارد کـه فوراً بـه همان اندازه قبل از زایمان احساس اعتماد بـه نفس داشته باشید. “ازبدن خود انتظار نداشته باشید.” “تقریبا یکسال طول می‌کشد تا بدن یک فرد زن پس از بارداری بـه حالت عادی برسد. طعمه هاي‌ رژیمی را مصرف نکنید.”

6. شما تجربه زندگی بیشتری دارید.

در سن 20 سالگی، وقتی نوبت بـه بزرگسالی میرسد، تازه می تواني بـه سلامتی خود دست پیدا کنی. با این حال، تا 40 سالگی، همه ی ان را دیده‌اید، همه ی کارها را انجام داده‌اید، و خرد بیشتری برای انتقال بـه فرزندانتان دارید – و شاید صبر بیشتری با خودتان – بـه خاطر ان. والدین در دهه 40 خود اغلب والدین بهتری هستند زیرا تجربه زندگی بیشتری برای استفاده از آن ها دارند.

7. شما اعتماد به نفس بیشتری دارید

چگونه والدین خوبی باشیم

زمانی کـه شـما والدین هستید، کمی اعتماد بـه نفس کمک زیادی می کند، چه بخواهید با یک کودک نوپا خشمگین استدلال کنید یا بخواهید یک نوجوان را متقاعد کنید کـه کلاه دوچرخه یک ضرورت اسـت، نه یک انتخاب. والدینی کـه در دهه 20 سالگی صاحب فرزند شده‌اند، متوجه میشوند کـه والدین در دهه 40 زندگی‌شان بسیار آرام‌تر و با اعتماد بـه‌نفس‌تر اسـت.

8. شما تمایل بیشتری به سازش دارید.

والدین جوان‌

در حالی کـه اعتماد بـه نفس جدید شـما ممکن اسـت مفید باشد، والدین بالای 40 سال تمایل دارند از تمایلات کمال گرایی کـه والدین جوان تر، اغلب ناامن تر، خودرا با ان مواجه می کنند، اجتناب کنند. در عوض، والدین مسن‌تر اغلب مایلند بـه خاطر رفاه همه ی با فرزندان خود سازش کنند.

“والدین مسن‌تر طبق معمولً بالغ‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستند. اغلب والدین جوان‌تر در نگرش خود سرسخت‌تر و کمال‌گراتر هستند. هنگامی کـه با فراز و نشیب‌هاي‌ زندگی فرسوده شدند، کمی آرمان‌گراتر و عملی‌تر و راحت‌تر میشوند.”

9. بچه های شما ممکن است نابغه باشند.

بچه های شما ممکن است نابغه باشند

آیا می خواهید یک بچه فوق العاده باهوش تربیت کنید؟ ممکن اسـت کمی دیرتر خانواده خودرا داشته باشید. طبق مطالعه اي، بچه دار شدن در مراحل بعدی زندگی ممکن اسـت بـه شـما یک نابغه در حال جوانه زدن بدهد. این تحقیق نشان میدهد کـه بـه‌ویژه پدران مسن‌تر احتمال بیشتری داشت کـه فرزندانی داشته باشند کـه در طیف وسیعی از معیارها در بـه اصطلاح «شاخص Geek» پژوهشگران، از جمله داشتن ضریب هوشی بالاتر و تمرکز بیشتر نسبت بـه همسالان خود، امتیاز بالایی کسب کنند.

10. به احتمال زیاد عمر بیشتری خواهید داشت.

به احتمال زیاد عمر بیشتری خواهید داشت

اگر سال‌هاي‌ بیشتری میخواهید تا خرد بی‌حساب فرزندتان را در اختیار فرزندانتان قرار دهید، بهتر اسـت کمی دیرتر بـه بچه‌هایتان برسید. مطالعه‌اي نشان می دهد زنانی کـه آخرین فرزند خودرا بعد از 33 سالگی بـه دنیا می‌آورند نسبت بـه زنانی کـه آخرین فرزند خودرا قبل از 29 سالگی بـه دنیا آورده‌اند، دو برابر شانس زنده ماندن در دوران پیری دارند.

11. شما ارتباط بهتری دارید

با افزایش سن، برقراری ارتباط با نیازها، خواسته ها و مرزهای خود آسان تر می شود. با افزایش سن، اعتماد بـه نفس افزایش می یابد، و توانایی بیشتری برای رساندن نظرتان، مهم نیست کـه چقدر نامحبوب باشد – مهارتی ضروری اسـت وقتی میخواهید بـه مهدکودک خود توضیح دهید کـه چرا او نمی تواند لباس خواب خواهر یا برادر خودرا بـه اندازه نوزاد خود بـه رخت خواب بپوشد.

12. شما به احتمال زیاد حلقه اجتماعی خود را حفظ خواهید کرد.

شما به احتمال زیاد حلقه اجتماعی خود را حفظ خواهید کرد

آن ها می‌گویند برای بزرگ کردن یک بچه یک روستا لازم اسـت و این غیر قابل انکار اسـت. اما اگر بعدا در زندگی فرزندان خودرا داشته باشید، بـه احتمال زیاد ان روستا را حفظ خواهید کرد.

بر اساس مطالعه‌اي کـه در پژوهش جمعیت‌شناسی منتشر شد، افرادی کـه در سنین بالاتر صاحب فرزند شدند، حفظ روابط دوستانه‌شان آسان‌تر از افرادی بود کـه در سنین پایین‌تری صاحب فرزند شدند. و با افزایش دایره اجتماعی، بـه احتمال زیاد زمان کافی برای خودمراقبتی و تخصص افرادی کـه بـه انها اعتماد دارید برای کمک بـه شـما در عبور از ان تکه‌هاي‌ سخت والدین خواهید داشت.

13. شما صبورتر هستید

والدین بالای 40 سال

صبر بدون توجه بـه سن و موقعیت شـما در زندگی یک فضیلت اسـت، اما برای والدین، ضروری اسـت. و خوشبختانه، برای والدین بالای 40 سال، انها مقدار زیادی از ان را ذخیره کرده اند. «[والدین بالای 40 سال] صبور هستند و ابزارهای بیشتری در اختیار دارند. در واقع، «محققان دریافته‌اند کـه مادران مسن‌تر در مقایسه با مادران جوان‌تر احتمال کمتری دارند کـه بچه‌هاي‌ خودرا از نظر جسمی انضباط کنند».

14. به احتمال زیاد فرزندپروری را بخشی از برنامه خود می بینید.

به احتمال زیاد فرزندپروری را بخشی از برنامه خود می بینید

باردار شدن در 20 سالگی ممکن اسـت یک حادثه خوشحال کننده باشد. اما برای کسانی کـه خانواده هاي‌ بالای 40 سال تشکیل می دهند، بـه احتمال زیاد این یک اقدام عمدی اسـت. «والدین مسن‌تر بـه طور اتفاقی خودرا والدین نمی دانستند، بلکه عمداً ان را انتخاب کردند. این “قدردانی، اعتماد بـه نفس و احساس عمیق مسئولیت پذیری را فراهم می کند.”

15. شما می توانید تعهد کامل تری را به فرزندان خود ارائه دهید.

شما می توانید تعهد کامل تری را به فرزندان خود ارائه دهید

خودشناسی می تواند چیز شگفت‌انگیزی باشد، اما این‌که تا زمانی کـه بچه دار می شوي بدانی کـه چه کسی هستی، سودمند اسـت. خوشبختانه، والدین مسن‌تر تمایل دارند درک بهتری از این‌که چه کسی هستند و چه میخواهند داشته باشند و بـه جای ان؛ تمرکز بر نیازهای فرزندان را برای آن ها آسان‌تر می کند. «والدین مسن‌تر طبق معمولً باید بیشتر از خودشان بدهند، زیرا کمتر از خودشان برای کشف کردن دارند؟ فرزندپروری در چهار مرحله نوجوانی.

16. شما خودآگاه تر هستید.

شما خودآگاه تر هستید

کمی خودآگاهی در مورد بزرگ کردن بچه ها کمک زیادی می کند – و خوشبختانه، تا 40 سالگی، ان را در پیک بـه دست خواهید آورد. «افراد بعد از 40 سالگی والدین بهتری هستند، زیرا خودآگاه تر و راحت‌تر با خودشان هستند، بـه این معنی کـه می توانند با فرزندانشان راحت‌تر و سخاوتمندتر باشند». 

17. کار شما با FOMO تمام شده است.

کار شما با FOMO تمام شده است

بچه دار شدن در اوایل زندگی بـه اندازه کافی دشوار اسـت، اما زمانی کـه FOMO را اضافه کنید یا ترس از دست دادن ان را اضافه کنید، بـه طور تصاعدی سخت تر اسـت. در سن 40 سالگی، ان تصاویر اینستاگرامی از دوستانی کـه در شب هاي‌ هفته مهمونی میگیرند و هر ثانیه اضافی را دریک مهمانی مجلل می گذرانند، بسیار اندک خواهد بود، اگر نه کاملاً تمام شود. «[والدین بالای 40 سال] این فرصت را داشته‌اند کـه قبل از فداکاری برای مراقبت از فرزندشان، زمان بیشتری برای زندگی خود «و سرگرمی با آن ها» داشته باشند.

18. شما به مراقبت از کودکان بهتر دسترسی دارید.

اگر شـما یک والدین شاغل هستید، پیدا کردن مراقبت از کودک ضروری اسـت، اما همه ی ارائه دهندگان یکسان نیستند، و کمی پول می تواند تفاوت بزرگی در کیفیت مراقبت از فرزندان شـما ایجاد کند. در واقع، داشتن یک بالشتک اضافی در حساب بانکی‌تان میتواند بـه این معنی باشد کـه مراقبت‌هایي را کـه برای این‌که والدین بهتری باشید، دریافت میکنید، چه بـه معنای درمان منظم یا ماساژ هفتگی باشد.

انها تمایل دارند در حرفه خود پیشرفت بیشتری داشته باشند، بنابر این در هنگام تشکیل خانواده درآمد قابل تصرف بیشتری دارند و اغلب می توانند مراقبت از کودکان بهتری را ارائه دهند.

19. از نظر احساسی آمادگی بیشتری دارید.

در حالی کـه تشخیص این‌که چگونه فرزندپروری شـما را تحت تاثیر قرار می دهد دشوار اسـت، والدین بالای 40 سال احساس می کنند کـه آماده مقابله با چالش هاي‌ بزرگ کردن فرزندان هستند. بر اساس مطالعه اي، والدین بالای 40 سال آمادگی عاطفی را بـه عنوان یک مزیت بچه دار شدن در آینده گزارش کردند.

20. شغل شما به احتمال زیاد انعطاف پذیرتر خواهد بود.

شغل شما به احتمال زیاد انعطاف پذیرتر خواهد بود

«والدین مسن اغلب صبورتر و همچنین از نظر مالی امنیت بیشتری دارند. بـه همین دلیل، آن ها می توانند زمان بیشتری را در خانه با خانواده خود بگذرانند زیرا برنامه هاي‌ انعطاف پذیرتری دارند.”

✅ بیشتر بخوانید: اگر میخواهید فرزند تمیز و مرتبی داشته باشید ، بخوانید

21. شما مهارت های ارتباطی بهتری دارید.

در مورد پدر و مادر خوب بودن، ارتباط همه ی چیز اسـت، از حل این اختلافات با همسرتان بـه شیوه اي موثر تا تلاش برای کمک بـه فرزندانتان برای کشف دنیای اطرافشان. و خوشبختانه، زمانی کـه بـه 40 سالگی میرسی، این مهارت‌هاي‌ ارتباطی را کم‌کم بـه دست آورده‌اي.

«والدین مسن‌تر اغلب تجربه کاری بیشتری دارند و بنابر این مهارت‌هاي‌ ارتباطی خودرا هنگام تعامل با پزشکان اطفال، مهدکودک‌ها، پرستاران و معلمان تقویت میکنند. این مهارت‌هاي‌ زندگی مهارت‌هاي‌ فرزندپروری بهتری را ارائه میکنند، اما مهم‌تر از ان؛ بـه والدین اجازه می دهند تا از آموخته‌هاي‌ خود استفاده کنند تا الگوی قوی تری برای فرزندانشان باشند.»

22. احتمالاً فرزندان کمتری خواهید داشت.

احتمالاً فرزندان کمتری خواهید داشت

والدین مسن‌تر احتمالاً فرزندان کمتری و تنها فرزندان بیشتری نسبت بـه همتایان کوچک‌تر خود دارند. و با توجه بـه این‌که تحقیقات نشان می دهد کـه داشتن فرزندان کمتر باعث شادی بیشتر مادری می شود، والدین مسن تر بودن بـه وضوح مزایای عمده اي دارد.

23. اگر بچه های بیشتری هم داشته باشید خوشحال تر هستید.

اگر بچه های بیشتری هم داشته باشید خوشحال تر هستید

با این حال، اگر خانواده بزرگی داشته باشید، بـه عنوان والدین بالای 40 سال نیز از این انتخاب خوشحال خواهید شد. والدین بالای 40 سال در واقع با داشتن تعداد بیشتری از فرزندان نسبت بـه همتایان جوان خود خوشحال تر هستند.

24. فرزندان شما ممکن است از طول عمر بیشتری برخوردار شوند.

فرزندان شما ممکن است از طول عمر بیشتری برخوردار شوند

بر اساس تحقیقات منتشر شده، داشتن یک پدر بزرگتر ممکن اسـت تلومرهای کودک – ساختارهایی کـه در انتهای کروموزوم یافت می شود – را طولانی کند کـه با طول عمر بیشتر مرتبط اسـت.

25. فرزندان شما آرامش بیشتری خواهند داشت.

والدین مسن تر نسبت بـه همتایان جوان تر خود سطح پیشرفت تحصیلی بالاتری دارند، کـه تحقیقات منتشر شده در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی بـه کودکان آرام تر مربوط می شود.

26. شما دوستان والدین بیشتری دارید که به شما کمک می کنند.

گاهی اوقات، یکی از اعضای بزرگتر گروه دوستان خود برای بچه دار شدن می تواند پاداش هاي‌ بزرگی را بـه همراه داشته باشد. با افزایش سن، احتمال بیشتری وجوددارد کـه افراد دیگری را بشناسید کـه بچه‌دار شده‌اند – ودر تمام مشکلات والدینی کـه در حال حاضر شـما را رنج می دهند، تخصص داشته باشید – و این باعث می شود کـه بفهمید چگونه می توانید بـه طور موثر با آن ها مقابله کنید بدون این‌که خونسردی خودرا از دست بدهید.

27. فرزندان شما به احتمال زیاد در مدرسه موفق می شوند.

فرزندان شما به احتمال زیاد در مدرسه موفق می شوند

آیا می خواهید یک دانش آموز مستقیم تربیت کنید؟ تشکیل خانواده در مراحل بعدی زندگی ممکن اسـت شـما را بـه آنجا برساند. یک مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی خانواده نشان می دهد کـه تحصیلات و درآمد والدین – کـه هردو در والدین بالای 40 سال بیشتر اسـت – بـه شدت با پیشرفت تحصیلی کودک مرتبط اسـت.

28. شما از جنبه های دیگر زندگی خود رضایت بیشتری دارید.

شما از جنبه های دیگر زندگی خود رضایت بیشتری دارید

بچه دار شدن می تواند برای برخی افراد رضایت بخش باشد، اما انتظار داشتن از ان منبع رضایت می تواند نتایج فاجعه باری بـه همراه داشته باشد. اما بعد از 40 سالگی، شـما زمان زیادی دارید تا بفهمید چه چیز دیگری شـما را برآورده میکند – رابطه عاشقانه، شغل یا سرگرمی‌هایتان، برای نام بردن از چند مورد – کـه بـه شـما امکان میدهد از تجربه فرزندپروری‌تان همان‌ طور کـه هست لذت ببرید و نه ان چیزی کـه امیدوار بودید.

29. با افزایش سن از نظر ذهنی آمادگی بیشتری خواهید داشت.

با افزایش سن از نظر ذهنی آمادگی بیشتری خواهید داشت

نگه داشتن ذهن خود مانند یک دستگاه روغن کاری شده و بچه دار شدن در آینده دست بـه دست هم می دهد. بر اساس تحقیقات منتشر شده، افرادی کـه در سنین بالاتری صاحب فرزند شدند، با بالا رفتن سن از نظر ذهنی تیزتر از آنهایی کـه زودتر انها را بـه دنیا آوردند، باقی ماندند و بـه شـما سال هاي‌ بیشتری فرصت می دهند تا تمام توصیه هاي‌ حکیمانه اي را کـه پس انداز کرده‌اید بـه فرزندان خود ارائه دهید.

30. شما آماده غلت زدن با تجربه های زیاد هستید.

شما آماده غلت زدن با تجربه های زیاد هستید

بـه نظر می رسد وقتی والدین منتظر بچه‌دار شدن هستند تا بزرگ تر شوند، بیشتر بـه تربیت فکر میکنند و آمادگی بهتری دارند.

31. کمتر دلخور هستی

کمتر دلخور هستی

در حالی کـه والدین جوان‌تر ممکن اسـت متوجه شوند کـه فرزندانشان بـه خاطر تغییراتی کـه در زندگی‌شان ایجاد کرده‌اند دلخور می شوند، والدین بالای 40 سال زمان زیادی برای انجام کارهایی داشته‌اند کـه در غیر این صورت ممکن اسـت پدر و مادر بودن مانع از ان شود. “گاهی اوقات والدین جوان‌تر با کودک بزرگ می شوند. والدین مسن‌تر احتمالاً با زایمان بـه بلوغ زیادی رسیده‌اند و رنجش کمتری از زندگی آرامی کـه شامل والدین اسـت، دارند.”

32. شما به احتمال زیاد درآمد پایدار دارید.

شما به احتمال زیاد درآمد پایدار دارید

اگر بعدا در زندگی فرزندی داشته باشید، نه تنها از نظر مالی ثبات بیشتری خواهید داشت، بلکه بـه احتمال زیاد این درآمدها را نیز حفظ خواهید کرد. زنانی کـه برای نخستین بار پس از 31 سالگی زایمان کرده اند، درآمد بیشتری نسبت بـه زنانی کـه زیر 25 سال بـه دنیا آورده اند، در طول زندگی خود دارند. و برای افزایش درآمد شـما. این دقیقاً نحوه تقاضای افزایش حقوق اسـت.

33. شما در مراقبت از خود بهتر هستید.

وقتی نوبت بـه پدر و مادر خوب بودن می رسد، کمی خودمراقبتی کمک زیادی می کند. استرس و نوسانات عاطفی طبق معمولً دست بـه دست هم می دهند و هیچ کدام تأثیر مثبتی بر کودکان ندارند. اما با افزایش خودآگاهی و بالشتک مالی کـه احتمالاً در 40 سالگی خواهید داشت، میتوانید زمان لازم را برای رفع فشار و مقابله با چالش‌هاي‌ والدین اختصاص دهید.

34. شما آرام تر هستید.

شما آرام تر هستید

در حالی کـه فرزندپروری در سنین پایین – بـه ویژه اگر دوستانی نداشته باشید کـه والدین هم هستند – می تواند یک تجربه اعصاب خردکن باشد، زیرا با بالا رفتن سن و داشتن تجربه بیشتر در مورد فرزندان و بـه طور کلی والدین، این تجربه کمتر می شود. نتیجه؟ شـما والدینی آرام‌تر هستید و بچه‌هایتان هم همیشه در حال حاضر نیستند.

35. از نظر عاطفی ثبات بیشتری دارید.

40 دلیل برای اینکه بعد از 40 سالگی والدین بهتری هستید

“کسانی کـه در 40 سالگی هستند، خرد بیشتری دارند کـه بـه فلسفه تربیتی ظریف و ثبات عاطفی بیشتر ترجمه می شود. هردو بـه یک خانواده هماهنگ تر کمک می کنند.” “تا آنجا کـه علم، مغز بزرگسالان درحدود 25 سالگی بـه طور کامل شکل میگیرد. والدین زیر 25 سال ممکن اسـت بـه اندازه افراد بالای 25 سال از نظر عاطفی متمرکز نباشند، کـه در تربیت آن ها منعکس می شود.”

36. بچه های شما سالم تر خواهند بود.

بچه های شما سالم تر خواهند بود

کودکانی کـه از مادران بزرگ تر بـه دنیا می آیند عموماً سالم‌تر از کودکانی هستند کـه از والدین جوان‌تر متولد می شوند، احتمالاً بـه دلیل افزایش آگاهی از اطلاعات در مورد سلامت و تغذیه. “مزایای مرتبط با تولد دریک سال بعد بیشتر از عوامل خطر فردی ناشی از تولد از مادر بزرگتر اسـت. ما باید دیدگاه متفاوتی را در مورد سن بالای مادر ایجاد کنیم.”

37. شما بیشتر به نقش خود به عنوان والدین متعهد هستید.

شما تجربه بیشتری با بچه ها دارید

«والدین در 40 سالگی بـه احتمال زیاد دراین مرحله از زندگی خود بـه پدر و مادر بودن متعهد شده اند. زوج‌هاي‌ جوان‌تر ممکن اسـت در مورد پدر و مادر بودن و این‌که ببینند بارداری اتفاق می‌افتد، بیشتر فکر می کنند.

38. شما تجربه بیشتری با بچه ها دارید.

این ریاضی ساده اسـت: هر چه سال هاي‌ بیشتری را روی زمین سپری کرده باشید، با بچه هاي‌ بیشتری ارتباط برقرار کرده‌اید. «ان‌ها دیگر دوستان و اعضای خانواده را دیده‌اند کـه فراز و نشیب‌هاي‌ تربیتی را پشت سر گذاشته‌اند، و امیدواریم، چون بچه‌هایي میخواهند، داوطلب شده‌اند کـه بچه‌داری کنند و با تجربه یاد گرفته‌اند».

39. شما به احتمال زیاد می دانید چه کاری انجام می دهید.

این والدین بیشتر در کلاس هاي‌ تربیتی، تغذیه و سایر جنبه هاي‌ مراقبت از کودک شرکت می کنند.

40. تو تنها نیستی.

تو تنها نیستی

در حالی کـه در 20 سالگی ممکن اسـت دوستان زیادی نداشته باشید کـه در مورد خوب، بد و زشت بودن فرزندپروری ابراز همدردی کنند، در 40 سالگی احتمالاً تیمی از افراد در حال رشد درکنار خود خواهید داشت. و اگر احساس می کنید کـه مسن ترین والدین در زمین بازی هستید، احتمالاً همه ی چیز در ذهن شماست. در حالی کـه نرخ زاد و ولد در سراسر دنیا در حال کاهش اسـت، فقط یک گروه وجوددارد کـه نرخ زاد و ولد در ان در حال افزایش اسـت: والدین بالای 40 سال.

✅ بیشتر بخوانید: دلیل مهم و اصلی ورزش برای فرزندان

در پایان

اگر چه کارشناسان میگویند سن ایده آل برای بچه دار شدن بین 20 تا 30 سالگی اسـت، اما میانگین سنی کـه زنان نخستین نوزاد خودرا در ان بـه دنیا می آورند بیشتر و بیشتر بـه تأخیر میوفتد ودر حال حاضر بالای 30 سال اسـت. بسیاری از زنان بـه دلیل شرایط اجتماعی-اقتصادی، سرعت فعلی زندگی و مشکلاتی کـه در ترکیب زندگی شخصی و حرفه اي وجوددارد، تصمیم می‌گیرند مادر شدن را در 40 سالگی بـه تاخیر بیاندازند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت