9 اشتباه زنان که باعث نابودی عشق مردان می شود

اشتباه زنان که باعث نابودی عشق مردان می شود

بعضی از اشتباهات که باعث نابودی علاقه مردان می شود مشابه از این اشتباهات را بیان می نماییم اگر از این اشتباهات پرهیز کنید به زنی تبدیل خواهید شد که همسرتان عاشقانه وی را می‌پرستد.

 

عشق مردان با این اشتباهات زنان نابود می شود

روابط انسانی، آلبوم‌اي از فعالیت‌ها و تعاملاتی هست که موجب تأمین نیازهای افراد میگردد و بعنوان یک نیاز انسانی، بین انسان‌هایي که با هم زندگی می کنند، پدیدار میشود. در نتیجه برقراری روابط انسانی، پس از تأمین نیازها، اساس‌هاي پیدایش انگیزش، رشد، احساس سودمندی، رضایت، درک متقابل و اعتماد فراهم میشود.

 

هر رابطه‌اي که در زندگی ما وجود دارد به نوعی منحصربه‌فرد هست؛ اما گاهی زن‌ها کارهایی را به طور غیرارادی و ناخواسته انجام می دهند که ممکن هست روابطشان را کم رنگ یا حتی نابود کند. اگر میخواهید بدانید این کارها چه میباشند ادامه مطلب را بخوانید:

 

از اینکه خودتان را کم ارزش بدانید دست بردارید

آسیب پذیر بودن و احساس ناامنی کردن در این جهان پرهیاهو خیلی سهل و آسان هست. باید دائماً خودتان را اثبات کنید و پیوسته با شکست‌ها و موفقیت‌هاي خود مواجه شوید. از این رو، احتمال دارد که در مواقعی عزت‌ نفس تان کاهش یابد و حس کنید که دیگر فرد ارزشمندی برای خود و جامعه نیستید. ولی صبر کنید، هرگز خودتان را کم ارزش ندانید. بدانید که شما لیاقت هرچیزی را در این جهان دارید و هر چیزی که به دست آورده‌اید سزاوار آن بوده‌اید.

 

هرگز به طور کامل به شریک خود تکیه نکنید

اگر کسی شما را به قدری دوست دارد که می خواهد تکیه‌گاه محکمی برای شما باشد چیز بدی نیست، اما نباید به قدری به این شخص وابسته شوید که بودن او در زندگی‌تان مثل چوبی باشد

 

که در زیر بغلتان میگیرید تا به آن تکیه کنید، اگر این طور هست بدانید که کار شما اشتباه هست زیرا این موقعیت در نهایت منجر به کاهش عزت‌نفستان، از دست رفتن ثبات احساسی‌تان و وابسته کردن شادی شما به چیزی که هیچ‌گونه کنترلی بر آن ندارید خواهد شد. به شریک خود برای حمایت تکیه کنید نه برای نیاز.

 

از برقراری ارتباط با او غافل نشوید

بعضی اوقات سخت هست که کسی را به خوبی درک کنیم. بخصوص زمانی که ما ناراحت، عصبانی و غمگین هستیم خیلی ساده هست که صحبت خود با دیگران را قطع کنیم. با این حال، زمانی که نمی توانید

 

به‌درستی نیازهای شریک تان یا روش برقراری ارتباط وی را درک کنید، همۀ وقت ایده‌اي مفید برای صحبت و پرسش در جهت ایجاد ارتباطی مؤثر وجود دارد. اینکار را انجام دهید تا رابطه خود را تقویت کنید و به دیدگاه بهتری نسبت به یکدیگر دست یابید.

 

هرگز برای تغییر او تلاش نکنید

مردان و زنان هم نسل ما و افرادی که گذشته از ما زندگی کرده‌اند، همۀ وقت در طرز فکر، عمل و رفتار با یکدیگر متفاوت بوده‌اند. همۀ وقت بعضی کارهای شریک زندگی‌مان را دوست داریم و از بعضی صفات او چندان خوشمان نمی آید. این امری طبیعی ست، بهتر هست وی را همان‌طور که هست بپذیریم و دوست داشته باشیم.

 

هرگز سعی نکنید وی را مطابق میل خود تغییر دهید بلکه تلاش کنید بیشتر بر روی صفاتی که در رفتار اوست و شما آن‌ها را می‌ستایید تمرکز کنید و به کمبودها و نقاط ضعف او کم تر اهمیت بدهید.

 

کارهایی که او برای شما انجام می‌دهد را هرگز دست کم نگیرید

بعضی مردان با روح لطیف و خواسته‌هاي عاطفی زنان آشنا میباشند؛ اما بیشتر مردان با این که شریک زندگی خود را دوست دارند ولی با تعریف زنان از خواسته‌هاي عاطفی و مسائل زناشویی آشنا نیستند.

 

به خاطر بسپارید که او فقط بدین علت بعضی چیزها را نمیداند که شما به او نمی گویید. اگر کاری هست که دوست دارید او برایتان انجام دهد، رک و راست به او بگویید. این امر زندگی مشترک شما را شیرین و لذت‌بخش خواهد کرد.

 

نسبت به چیزهایی که هیچ‌گونه کنترلی بر آن‌ها ندارید، به خود سخت نگیرید

خاطرات را افرادی می‌سازند که چندان به جزئیات دقت نمی کنند. در زندگی به ندرت پیش می آید که کارهای ما همان‌طور که پیش‌بینی کرده‌ایم انجام شود. هنگامی که زندگی ما بر اساس برنامه‌هایمان پیش نمیرود این که ناراحت شویم و زبان به شکوه و گلایه بگشاییم، همۀ را مقصر بدانیم و خلق‌وخوی شریک زندگی‌مان را تنگ کنیم خیلی آسان هست.

 

حتی اگر این مشکلات تأثیری فراوان بر روی سلامتی و امنیت اقتصادی ما دارند، بهتر هست به موفقیت خود ما ایمان داشته باشیم ، چندان درگیر جزئیات نشویم، از این موقعیت درس بگیریم و به دنبال نکته ي مثبتی برای خوشحال بودن در کنار همسر و فرزندان خود باشیم.

 

هرگز او را مسئول ندانید

بعنوان راهی برای تأمین امنیت در روابط، بیشتر زنان به دنبال تعهدات بلند مدت میباشند. هیچ اشکالی ندارد که در زندگی خود به دنبال امنیت و آرامش باشید اما نباید شریک خود را مسئول تأمین این شرایط بدانید زیرا در این صورت بیش از حد به او وابسته خواهید شد. ممکن هست پنج سال بعد دیگر عاشق شریک خود نباشید زیرا انسان‌ها در حال رشد و تکامل میباشند

 

و اگر امروز با همکار یا هم‌کلاسی خود در دانشگاه ازدواج کنید هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که چند سال بعد نیز به همین اندازه عاشق یکدیگر باشید گرچه میباشند کسانی که سال‌هاي سال با یکدیگر در نهایت صلح و آرامش زندگی می کنند. اگر میخواهید رابطه خود را تقویت کنید و احساس امنیت بیشتری داشته باشید، بهتر هست با همسر خود صحبت کنید و راه‌حلی بیابید تا بر اساس آن همسرتان بتواند آرامش و امنیت بیشتری را برای شما فراهم کند.

 

سعی نکنید او را فریب دهید

ما انسان‌ها به‌گونه‌اي خلق شده‌ایم که هیچ محدودیتی در افکارمان وجود ندارد و باید هم به همین شکل باشد. آزادانه فکر کردن یکی از حقوق اساسی افراد هست که باید به آن احترام گذاشت؛ اما زمانی که ما بر اساس افکار خود عمل میکنیم داستان کمی پیچیده میشود.

 

در زندگی مشترک روابط ما ممکن هست وارد مراحل پیچیده‌اي شود که شاید در این مراحل ما به شدت احساس ناامنی و ناراحتی کنیم و زیادی حساس شویم. در این مواقع بهتر هست با شریک خود صحبت کنید، شاید شما چیزی میخواهید که رابطه کنونی‌تان قادر به تأمین آن نیست.

 

پس شجاع باشید و با همسر خود درد و دل کنید. اگر نمی خواهید این مطالب را با او در بین بگذارید پس عاقل باشید و به علت ناراحتی‌هاي لحظه‌اي و دلخوری‌هاي زودگذر پا بر روی اعتماد مشترک بین خود و همسرتان نگذارید. مهم هست که با همسر خود به‌گونه‌اي رفتار کنید که دوست دارید او با شما رفتار کند. وفادار باشید.

 

به جای او تصمیم نگیرید

همۀ ما دوست داریم که در تصمیمات و گزینه‌هاي شریک زندگی‌مان سهیم باشیم. شاید به شما احساس خاص بودن و با ارزش بودن بدهد، اما در بیشتر مواقع ما در این مورد زیاده‌روی میکنیم.

 

بگذارید سؤالی از شما بپرسم: وقتی دیگران در تصمیم‌گیری‌هاي شما دخالت می کنند چه احساسی پیدا می کنید؟ دقیقاً به همین علت نباید به جای همسر خود تصمیم بگیرید.

اگر از این اشتباهات پرهیز کنید به زنی تبدیل خواهید شد که همسرتان عاشقانه وی را می‌پرستد. نظر شما چیست؟ کدام یک از موارد ذکر شده مهم‌تر میباشند؟ مردان باید چگونه با همسران خود رفتار کنند؟

جدیدترین مطالب سایت