نارحت نباشيد جدايي نمي‌كشدتان !

نارحت نباشيد جدايي نمي‌كشدتان !

اگر متاسفانه رابطه شما به جدایی ختم شده است ناراحت نباشید دنیا که به آخر نرسیده…

 

مجله تالاب : اگر نشانه‌هايي كه گفتيم را در رابطه‌تان ديده‌ايد اما ديرتر از آنكه بتوانيد كمكي به رابطه‌تان بكنيد متوجه خطرساز بودن‌شان شده‌ايد، براي‌تان متاسفيم. احتمالا اين روزها يك جدايي دردناك را تجربه كرده‌ايد و براي برگشتن به زندگي به كمك ما نيازمنديد.

 

شايد نكته‌هايي كه در ادامه می‌آید بتواند به شما براي سر و سامان دادن به زندگي‌تان كمك كند.

 

گريه كنيد
چيزي كه شما را نكشد، قوي‌ترتان مي‌كند و قطعا يك نامزدي از دست رفته هم شما را نخواهد كشت. پس حالا كه قرار است براي يك زندگي تازه آماده شويد، چند روزي را به سوگواري بگذرانيد. اشكالي ندارد، گريه كنيد، پرخاشگر شويد و ناسازا بگوييد. شما در اين چند روز سوگواري از هفت دولت آزاد خواهيد بود اما مراقب باشيد عزاداري‌تان براي رابطه از دست رفته بيش از اندازه طولاني نشود و زندگي‌تان را مختل نكند.

 

حالا وقت آن است كه اتفاقي كه افتاده را يك‌بار ديگر بررسي كنيد. در رابطه ميان شما و نامزدتان چه گذشته بود؟ چرا از هم جدا شديد؟ سهم شما از آنچه اتفاق افتاده چقدر است و فكر مي‌كنيد اگر كجاي كار اشتباه نمي‌كرديد، اين اتفاق براي‌تان نمي‌افتاد؟ حالا وقت آن است كه معلم خوبي باشيد و از آنچه پيش آمده درس بگيريد.

 

سرتان را شلوغ كنيد
به دوستاني كه مدت‌هاست از آنها خبر نداريد زنگ بزنيد، با همكلاسي‌هاي دانشگاه‌تان قرار بگذاريد، براي اضافه كاري در اداره‌تان بمانيد اما اجازه ندهيد فكر و خيال در مورد نامزد سابق‌تان به ذهن‌تان برگردد. اين فكر و خيال‌ها بايد محدود به همان قدم اولي كه بعد از جدايي برداشته‌ايد، يعني دوره سوگواري‌تان بماند. پس ماجرا را كش ندهيد

 

نارحت نباشيد جدايي نمي‌كشدتان !

زندگي‌تان را از نو بسازيد
راهي براي معنا دادن به زندگي‌تان پيدا كنيد. ممكن است از دست رفتن رابطه‌اي كه چند سال از عمرتان را برايش خرج كرده‌ايد، به شما اين احساس را القا كند كه زندگي‌تان را بر باد داده‌ايد اما اگر از همين امروز براي بيشتر رشد كردن و رسيدن به اهدافي كه مدت‌ها معلق‌شان كرده‌ايد استفاده كنيد، مجالي براي فكر كردن به اين موضوعات براي‌تان نمي‌ماند.

 

بدويد
دويدن هم به شما قدرت فرار از فكر‌هايي كه آزارتان مي‌دهد را خواهد داد و هم با ترشح بيشتر هورمون اكسی توسين در بدن‌تان به شما قدرت رواني بيشتري را هديه خواهد كرد. وقتي هر روز بيشتر از 40 دقيقه ورزش كنيد، نه‌تنها اجازه حمله كردن افسردگي به زندگي‌تان را نمي‌دهيد بلكه براي دوباره ساختن زندگي‌تان هم قدرت و نشاط بيشتري پيدا مي‌كنيد.

 

بلافاصله عاشق نشويد
شايد تصور كنيد غم از دست دادن را با آمدن يك فرد تازه به زندگي‌تان راحت‌تر فراموش مي‌كنيد اما مراقب باشيد! اين يك فريب بزرگ است! بلافاصله وارد شدن به يك ارتباط ديگر، نه‌تنها در درازمدت كمكي به از بين رفتن احساسات منفي‌تان نمي‌كند بلكه باعث مي‌شود با چشم‌هاي بسته به رابطه ديگري وارد شويد و با اشتباهات خود، شرايط را براي يك شكست ديگر مهيا كنيد؛ شكستي كه اين بار سخت‌تر و ويران كننده‌تر خواهد بود.

 

تنها نجنگيد
اگر احساس مي‌كنيد با وجود همه تلاش‌هاي‌تان نمي‌توانيد از دوره سوگواري بيرون بياييد و به خود كمكي كنيد، به يك تنه جنگيدن با غم‌هاي‌تان ادامه ندهيد. كافي است به يك روانشناس مراجعه كنيد و از او براي برگشتن به روزهاي عادي زندگي‌تان كمك بگيريد.

 

 

تهیه و تنظیم : مجله تالاب

منبع:مجله سیب سبز

 

 

جدیدترین مطالب سایت