مجموعه : ذکر و دعا
بروزرسانی : 19 تیر 1403

دعای بارداری | دعای مجرب و سریع برای زودتر باردار شدن

دعای بارداری | دعای مجرب و سریع برای زودتر باردار شدن

دعای بارداری مجرب که باید هر روز بخوانید. برخی از زوجین بعد از ازدواج متوجه می‌ شوند که برای بچه‌ دار شدن دچار مشکل هستند. آن ها در این زمان به دنبال راه حلی می‌ گردند که این موضوع را برایشان حل کنند. اغلب آن ها برای بچه‌ دار شدن از دعاهای معصومین و پیامبران کمک می‌ گیرند. اگر شما قصد بچه‌ دار شدن را دارید این مطلب را تا انتها بخوانید و از ادعیه موجود در آن کمک بگیرید. با آرزوی رسیدن به نتیجه برای شما عزیزان.

دعا برای باردار شدن

یکی از زیباترین نعماتی که خداوند در زندگی انسان‌ ها قرار داده است داشتن فرزند می‌ باشد. برخی از زوجین متاسفانه از این نعمت بزرگ الهی محروم هستند. اغلب انسان‌ ها به امید اینکه صاحب فرزند شوند تشکیل خانواده می‌ دهند. دین اسلام توصیه کرده است که برای بقای نسل انسان بچه‌ دار شوید. اما زن و شوهرهایی وجود دارند که با وجود اینکه بسیار به داشتن فرزند علاقه دارند اما نمی‌ توانند بچه‌ دار شوند.

آن ها به دنبال راهی می‌ گردند که بتوانند مشکلشان را با آن حل کنند. روش‌ های علمی و پزشکی بسیاری وجود دارد که می‌ تواند موجب باردار شدن افراد شود. اما در این میان در دین اسلام ادعیه و روایتی وجود دارند که برای بچه‌ دار شدن می‌ توان از آن ها کمک گرفت. در این مقاله دعاهایی از ائمه آورده شده است که با توکل بر خداوند کمک می‌ کند این خانم‌ ها به حاجت خود برسند و باردار شوند.

دعا از آیت الله بهجت برای باردار شدن

دعا از آیت الله بهجت برای باردار شدن

آیت الله بهجت همواره برای تمام زوجین حدیثی از امام باقر را توصیه می‌ کرد. او راهکار و نحوه خواندن این دعا را کاملا آموزش می‌ داده. ایشان بر اساس حدیث از امام باقر دعای را توصیه می‌ کرد. محمد باقر به جوانان می‌ گفت هشام دربانی که یک مرد ثروتمند بود اما بچه‌ دار نمی‌ شد.

نزد امام باقر رفت از او خواست دعایی به او بگوید که بچه‌ دار شود. امام صادق از او پرسید که می‌ خواهی به تو دعای یاد بدهم که بتوانی صاحب فرزند شوی. مرد گفت بله. امام باقر فرمود هر روز صبح و عصر ۷۰ مرتبه بگو سبحان الله. ۱۰ مرتبه بگو استغفرالله. دوباره ۹ مرتبه بگو سبحان الله. سپس این آیه را بخوان:

اسْتَغْفِرُواْ رَبَّکُمْ إِنَّهُ کاَنَ غَفَّارًا یُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَیْکمُ مِّدْرَارًا وَ یُمْدِدْکمُ بِأَمْوَالٍ وَ بَنِینَ وَ یجَعَل لَّکمُ‏ْ جَنَّاتٍ وَ یجَعَل لَّکمُ‏ْ أَنهْارًا

 مرد این دعا را خواند و صاحب فرزندان زیادی شد.

دعا از امام صادق برای باردار شدن

دعا از امام صادق برای باردار شدن

امام صادق می‌ فرمایند هر کسی که بخواهد صاحب بچه شود بعد از نماز جمعه دو رکعت نماز بخواند. سپس در رکوع و سجود آن طولانی مکث کند و بگوید خداوندا به حرمت آن چیزی که زکریا بدان از تو مسئلت داشت. از تو خواهش می‌ کنم پروردگار عزیزم من را تنها نگذار. که خود برترین وارثانی.

خداوندگار بزرگ از نزد خودت به من فرزندانی ببخش که تو دعاهایم را می‌ خوانم. خداوندگارا به نام تو همسرم را به خود حلال ساختم و به امانت تو او را به همسری گرفتم. اکنون در رحم او برایم فرزندی تقدیر کن و او را فرزند خجسته و پیراسته قرار ده که در او برای شیطان بهره و سهمی قرار مده. متن حدیث به قرار زیر است:

مَن أرادَ أن یُحبَلَ لَهُ، فَلیُصَلِّ رَکعَتَینِ بَعدَ الجُمُعَةِ یُطیلُ فیهِمَا الرُّکوعَ وَالسُّجودَ، ثُمَّ یَقولُ:اللّهُمَّ إنّی أسأَلُکَ بِما سَأَلَکَ بِهِ زَکَرِیّا، یا رَبِّ لا تَذَرنی فَرداً وأنتَ خَیرُ الوارِثینَ، اللّهُمَّ هَب لی مِن لَدُنکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إنَّکَ سَمیعُ الدُّعاءِ، اللّهُمَّ بِاسمِکَ استَحلَلتُها وفی أمانَتِکَ أخَذتُها، فَإِن قَضَیتَ فی رَحِمِها وَلَداً فَاجعَلهُ غُلاماً مُبارَکاً زَکِیّاً و لا تَجعَل لِلشَّیطانِ فیهِ شِرکاً ولا نَصیباً

در یک روایت دیگر آمده است که شخصی نزد امام صادق رفت و گفت که اهل بیت من در حال منقرض شدن است. من هیچ فرزندی از خود ندارم. امام صادق فرمود از خداوند فرزند بخواه و در سجده‌هایت بگو:

رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء رَبِّ لَا تَذَرْنِی فَرْدًا وَأَنتَ خَیْرُ الْوَارِثِینَ

شخصی که این روایت را عنوان کرده است می‌ گوید من این کارها را انجام دادم و خداوند به من فرزند داد. اسم فرزندان خودم را علی و حسین گذاشتم.

دعا از امام سجاد برای باروری

امام سجاد علیه السلام به اصحاب خود می‌ فرماید برای فرزند خواستن این دعای خاص را ۷۰ مرتبه تکرار کنید.

ربِّ لَا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوَارِثِینَ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ وَلِیّاً یَرِثُنِی فِی حَیَاتِی وَ یَسْتَغْفِرُ لِی بَعْدَ مَوْتِی وَ اجْعَلْهُ خَلَفاً سَوِیّاً وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ نَصِیباً اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْتَغْفِرُکَ وَ أَتُوبُ إِلَیْکَ إِنَّکَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِیم

به این معنی که پروردگار بزرگم من را تنها نگذار. که تو بهترین وارثان هستی. برای من یک جانشین معین کن که در زمان زندگیم به من خوبی کند و بعد از مرگ نیز از تو برایم طلب آمرزش نماید.

به او خلقتی سالم بده و شیطان را شریک و نصیب او مکن. پروردگارا از تو آمرزش می‌ خواهم و به سوی تو برمی‌ گردم. زیرا تو بخشنده و مهربان هستی. علاوه بر این امام سجاد فرموده است که اگر خواندن این دعا ۷۰ بار بر شخصی سخت بود آن را یک بار بخواند و ۷۰ بار استغفار کند. کسی که این دعا را زیاد تکرار کند خداوند بزرگ او را از مال و فرزند و خیر دنیا و آخرت بهره‌مند می‌ سازد.

خداوند بزرگ فرموده است پس از تو می‌ گویم که خداوندا از تو آموزش می‌ خواهم زیرا تو آموزه هستی. او برای ا از آسمان آب گوارا نازل کرد و با مال و فرزندان بسیار شما را یاری کرد. باغ‌ هایی را به شما داد و درون این باغ‌ ها نهرهایی جاری کرد.

آیات قرآن و ذکرهای مجرب برای باردار شدن

هر کس که به خداوند ایمان ایمان داشته باشد و این دو آیه را برای باردار شدن با نیت خالص و تقرب به درگاه خداوند و با امید بخواند خدای متعال به برکت این دو آیه به او فرزندی می‌ بخشد. او باردار می‌ شود و فرزندی که بعد از خواندن این آیه‌ ها به دنیا می‌ آید از بلیات محفوظ است.

أَفَرَأَیْتُم مَّا تُمْنُونَ *أَأَنتُمْ تَخْلُقُونَهُ أَمْ نَحْنُ الْخَالِقُونَ

هر کسی بین زمان نماز صبح و نماز ظهر ۴۱ بار سوره حمد را بخواند. در انجام این کار نیز ۴۰ روز مداومت کند. خداوند دعای او را برآورده کرده حتی اگر عقیم نیز باشد خداوند به او یک فرزند صالح عطا می‌ کند.

آیات قرآن و ذکرهای مجرب برای باردار شدن

دعا سریع الاجابه برای باردار شدن و رفع مشکل رحم

باسم الله وبالله الذي بإذنه قامت السموات والارض، فإن مريم بنت عمران لم يضرها وجع الارحام، کذلک یشفی الله فلانه بنت فلانة من وجع الارحام ومن وجع عرق الارحام، اسلم اسلم بسم الله الحی القیوم باسم الله المستغاث بالله علی ما هو کائن وعلی ما قد کان أشهد أن الله علی کل شیء قدیر وأن الله قد احاط بکل شیء علما.

بسم الله الرحمن الرحیم، محمد رسول الله والذین آمنوا معه أشداء علی الکفار رحماء بینهم تراهم رکعا سجدا إلی آخر السوره أجیبوا داعی الله عزمت علی سامعه الکلام الا أجابت هذا الخاتم بعزائم الله الشداد التی تزهق الارواح والاجساد ولا یبقی روح ولا فؤاد، أجب باسم الله الذی قال للسموات والارض ائتیا طوعا أو کرها قالتا أتینا طائعین وصلی الله علی محمد النبی وآله الطاهرین واقرأها أنت بینک وبین نفسک.

ترجمه به نام خداوند بزرگ و به یاری خداوندی که به اجازه او زمین و آسمان‌ ها پابرجاست. مریم دختر عمران درد رحم بسیار ناراحتش کرده بود. در این زمان خداوند فلان کس را از درد رحم و درد عصب شفا دهد. سالم شو به نام خداوند حی و قیوم است. به نام الله به خداوند استغاثه می‌ کنم. درباره آن چیزی که اکنون است درباره آنچه که بوده شهادت می‌ دهم که خداوند در این جهان بر هر چیزی تواناست و علم او بر هر چیزی چیره می‌ شود.

به نام خداوند بخشنده مهربان رسول خدا و کسانی که بر او ایمان دارند و نسبت به کفر خشن هستند و با یکدیگر مهربانند. دعایی خدا را اجابت کنید بر شنونده این کلام عزیمت دارم که اگر این ظالم اجابت نکند به دعاهای الهی که روح‌ ها و جسدها را می‌ برد. روحی به دل و باقی ‌ماند اجابت کن. به نام خدای بزرگی که به آسمان‌ ها و زمین دستور می‌ دهد. خواه و ناخواه بیایید گفتند آمدیم در حالی که مطیع هستیم و صلی الله محمد و آله و این را با خود بخوان.

استغفار برای بچه‌دار شدن

مردی به نزد امام محمد باقر رفت و گفت فدایت شوم من مال و دارایی فراوانی دارم. اما از نسل خود فرزندی ندارم آیا تو می‌ توانی چاره‌ ای برای من بیندیشی که دارای فرزند شوم. امام فرمودند بله به مدت یک سال آخر هر شب ۱۰۰ بار به درگاه خداوند استغفار کن و اگر یک شب نتوانستی آن را انجام دهی در روز بعد قضایش را بجا بیاور. زیرا خداوند در این باره می‌ فرماید.

اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ إِنَّهُ کَانَ غَفَّارًا یُرْسِلِ السَّمَاء عَلَیْکُم مِّدْرَارًا بِأَمْوَالٍ وَبَنِینَ

دعا برای باردار شدن

پیامبر صلی الله علیه و آله می‌ فرماید زمانی که انسان بمیرد عمل او نیز متوقف می‌ شود. به جز سه چیز که متوقف نمی‌ شوند. آن هم کمک به یک بنیاد خیریه که همچنان در جریان باشد. آموزش و دانشی که از انسان از خود بر جای بگذارد و دیگران از آن بهره بگیرند. فرزند خوبی که بتواند برای پدر و مادرش دعا کند.

دعای زیر برای بچه‌ دار شدن بسیار معروف است. انسان‌ ها با ایمان و باور کامل باید آن را بخوانند تا نتیجه بگیرند.

رب لا تضرنی فردا و انت خیر الوارثین

خدای بزرگ من را تنها مگذار تو خود بهترین وارثان هستی. با توجه به اینکه بچه‌ دار شدن اهمیت بسیار ویژه‌ ای در زندگی بسیاری از افراد دارد. در طی سال‌ های گذشته همه مردم به دنبال راه‌ هایی برای به دست آوردن این مورد بوده‌ اند. یکی از مشهورترین و ساده‌ ترین راه‌ ها در میان مسلمانان استفاده از دعاها و کتاب‌ های دینی برای بچه‌ دار شدن می‌ باشد. این دعاها می‌ توانند به افراد کمک کنند که بچه‌دار شوند.

دعا از حضرت فاطمه برای بچه‌ دار شدن

دعا از حضرت فاطمه برای بچه‌ دار شدن

دعا برای باردار شدن از حضرت فاطمه یکی از معروف‌ ترین و مشهورترین دعاهایی است که برای بارداری مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این دعا به دلیل استفاده از نام‌ های خداوند و استفاده از کلمات بسیار معنوی و تاثیرگذار است. برای باردار شدن از حضرت فاطمه به صورت زیر می‌ باشد.

اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۚ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَاةٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ ۖ الْمِصْبَاحُ فِی زُجَاجَةٍ ۖ الزُّجَاجَةُ کَأَنَّهَا کَوْکَبٌ، دُرِّیٌّ یُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَکَةٍ زَیْتُونَةٍ لَا شَرْقِیَّةٍ وَلَا غَرْبِیَّةٍ یَکَادُ زَیْتُهَا یُضِیءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ ۚ نُورٌ عَلَىٰ نُورٍ، یَهْدِی اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ یَشَاءُ ۚ وَیَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ ۗ وَاللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ.

ترجمه دعا خداوند همچون نور آسمان‌ ها و زمین است. مثل نور او مانند چراغدانی است که در آن چراغی و آن چراغ درون یک شیشه قرار دارد و آن شیشه مانند یک ستاره درخشان است که از درخت حجت زیتونی که نه شرقی از آن غربی روشن و افروخته می‌ شود. روغنش هرچند که به آن آتشی نرسیده باشد به روشنی می‌ درخشد. نور وجودی خودش هدایت می‌ کند و این نمونه مثالی است که خدا برای مردم می‌ زند. خداوند به هر چیزی در این جهان داناست.

دعا از حضرت ابراهیم برای بچه‌ دار شدن

در اسلام دعاهای بسیاری برای باردار شدن وجود دارد که از جمله مهمترین و تاثیرگذارترین این دعاها دعای حضرت ابراهیم می‌ باشد. شرح دعا به صورت زیر است.

رب حبلی من الصالحین

همچنین در قرآن کریم آورده شده است که بعد از دعایی که حضرت ابراهیم توصیه می‌ کرد که خوانده شود. خداوند به ایشان یک فرزند صالح به نام اسحاق را هدیه کرد. این دعا به عنوان یکی از مهم‌ ترین و مجرب‌ ترین دعاها برای بچه‌ دار شدن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. خانم‌ هایی که قصد باردار شدن را دارند این آیه از قرآن را می‌ توانند در زمان قنوت نماز بخوانند.

دعا از حضرت ابراهیم برای بچه‌ دار شدن

دعا از علامه بهجت برای باردار شدن

آیت الله بهجت برای کسانی که قصد فرزند دار شدن دارند و در این مسئله با مشکل روبرو هستند به این صورت است که همسران انگشتر فیروزه در دست کنند. بر آن آیه رب لا تضرنی فردا و انت خیر الوارثین را بخوانند. انگشتر فیروزه خاصیت‌ های بسیاری برای بچه‌ دار شدن دارد. علاوه بر این آیه گفته شده نیز تاثیرات بسیار زیادی برای صاحب فرزند شدن دارد. کسانی که قصد بچه‌ دار شدن دارند می‌ توانند از این آیه و انگشتر فیروزه استفاده کنند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت