مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 25 دی 1402

بررسی و مشخصات خودرو جدید مرسدس بنز سری آ

بررسی و مشخصات خودرو جدید مرسدس بنز سری آ

مرسدس بنز هاشبک سری ای A

شرکت بنز را همه میشناسیم ، این شرکت بزرگ آلمانی که در تمام جهان شهرت خاصی دارد به تازگی از خودروی جدیدش رونمایی کرد در ادامه شما میتوانید با بررسی و مشخصات خودرو جدید مرسدس بنز سری آ سایت تالاب را دنبال کنید.

مرسدس بنز A کلاس دوموتوره در سال 1997 به‌عنوان خودرویی جمع‌وجور دیفرانسیل جلو به بازار عرضه شد.

به گزارش تالاب این خودرو توسط مجله سوئدی  مورد آزمایش قرار گرفت و نتوانست آزمون قدرت مانور این مجله را با موفقیت پشت سر بگذارد.

این امر لطمهٔ بزرگی به اعتبار مرسدس بنز زد و به همین دلیل مجبور شد تا تغییرات عمده‌ای در سیستم تعلیق AA کلاس اعمال کند.

بررسی و مشخصات خودرو جدید مرسدس بنز سری آ

جدیدترین خودروی مرسدس بنز 

 

Mercedes A 190 Twin Study Concept

از سوی دیگر مرسدس بنز مدعی بود که پلت فرم این خودرو از تطبیق‌پذیری و انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است؛، بنابراین سازندهٔ آلمانی نیاز به ارائهٔ مدلی از A کلاس داشت تا بتواند ثابت کند این خودرو هم ایمن و هم، سرگرم‌کننده است.

Mercedes A 190 Twin Study Concept

بدین ترتیب مرسدس بنز به این نتیجه رسید که بهترین کار حذف چرخ زاپاس A کلاس و نصب پیشرانه دومی با 125، اسب بخار قدرت برای حرکت با سرعت‌هایی بیش از 200 کیلومتر بجای آن است! البته از این شیوه سال‌ها پیش در، سیتروئن 2CV صحرا دوموتوره نیز استفاده شده بود.

مرسدس بنز A کلاس دوموتوره

بررسی و مشخصات خودرو جدید مرسدس بنز سری آ

مشخصات سریع ترین خودرو مرسدس بنز 

Mercedes A 190 Twin Study Concept

این ایده تأیید شد و مرسدس بنز با همکاری AMG ساخت A کلاس دوموتوره را آغاز کرد. برای این خودرو لوکس دو پیشرانه مدل A190 باقدرت هریک 125 اسب بخار انتخاب شد که توان کلی خودرو را به 250 اسب بخار و گشتاور آن را به 360 نیوتن متر می‌رساند.

پیشرانه اول مانند A190 های استاندارد در جلوی خودرو قرار داشت اما پیشرانه دوم به‌صورت هوشمندانه‌ای، در قسمت زیرین صندوق بار قرارگرفته بود. هرچند همان‌طور که اشاره شد چرخ زاپاس خودرو حذف شد اما حجم، صندوق بار هیچ تغییری نسبت به مدل‌های استاندارد نداشت که این مورد در نوع خود شگفت‌انگیز بود..

مرسدس بنز AA کلاس دوموتوره

بررسی و مشخصات خودرو جدید مرسدس بنز سری آ

مدل A خودرو مرسدس بنز

Mercedes A 190 Twin Study Concept 04

به دلیل افزایش وزن ناشی از اضافه شدن موتور دوم، سیستم تعلیق باید تقویت می‌شد. بدین ترتیب ارتفاع آن، کاهش یافت، رینگ‌های 18 اینچی اسپرت 5 پره با لاستیک‌های 225 جایگزین رینگ‌های استاندارد شدند و دیسک‌ها و کالیپرهای ترمز، جلو نیز از سدان اسپرت E55 قرض گرفته‌شده و بر روی A کلاس نصب شدند.

برای افزایش نیروی، روبه پایین یا داون،فورس نیز یک کیت بدنه که شامل سپرهای پهن جلو و عقب، اسپویلر جلو و رکاب‌ های خودروی اسپرت می‌شد،بر روی خودرو نصب گردید.

بررسی و مشخصات خودرو جدید مرسدس بنز سری آ

Mercedes A 190 Twin Study Concept

A کلاس دوموتوره که A38 AMG نام‌گرفته بود، در حالت عادی تنها با استفاده از پیشرانه جلویی حرکت می‌کرد و، در صورت تمایل راننده، پیشرانه دوم توسط سوئیچی مجزا روشن می‌شد.

هنگامی‌که هر دو پیشرانه کار، می‌کردند عملکرد خودرو بسیار سریع می‌شد و شتاب صفرتا 96 کیلومتر آن به فقط 5.7 ثانیه می‌رسید که اختلاف ، چندانی با فراری F355 آن ،دوران نداشت.

بعلاوه موتور جلویی چرخ‌های جلو و موتور عقبی چرخ‌های عقب را به حرکت درمی‌آورد که این امر هنگام کارکرد همزمان هر دو موتور، A38 به خودرویی چهارچرخ متحرک تبدیل می‌کرد.

حداکثر سرعت آن نیز به 230 کیلومتر،در ساعت می‌رسید.مرسدس بنز A کلاس دوموتوره

بررسی و مشخصات خودرو جدید مرسدس بنز سری آ

مرسدس بنز سری a

 mercedes-benz_a_32_k_amg_2A38_00_mod

سرانجام A38 AMG آماده شد و در پایان فصل مسابقات فرمولاوان سال 1998 بنمایش درآمد. سپس توسط «میکا هاکینن» راننده تیم فرمولاوان مک لارن مرسدس و قهرمان جهان در سال‌های 1998 و 1999 مورد آزمایش قرار گرفت.

امروزه این خودرو بسیار کمیاب است چراکه گفته می‌شود فقط 4 دستگاه از آن ساخته‌شده است.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت