مجموعه : مشخصات خودرو
بروزرسانی : 2 دی 1394

اتوبوس درونشهری پارسین، پاک ترین اتوبوس خاورمیانه

اتوبوس درونشهری پارسین، پاک ترین اتوبوس خاورمیانه

این اتوبوس منحصر به فرد پاک ترین اتوبوس درونشهری خاورمیانه می باشد. پاکترین اتوبوس درونشهری خاورمیانه با حضور مدیرعامل شرکت اسکانیای سوئد رونمایی شد.

در این مراسم که سه مدیر ارشد اسکانیا، مدیرعامل این شرکت سوئدی را همراهی می‌کردند، اتوبوس درونشهری پارسین تولیدی شرکت عقاب افشان – تولیدکننده اتوبوس‌های اسکانیا در ایران – رونمایی شد.

هنریک هنریکسون – مدیر عامل شرکت اسکانیای سوئد در این مراسم از عزم این شرکت در توسعه همکاری با شرکت عقاب افشان و سرمایه‌گذاری برای افزایش قابلیت تولید داخلی قطعات اتوبوس در ایران خبر داد و گفت: بر اساس توافق با وزارت صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران قرار است شرکت عقاب افشان به عنوان هاب منطقه‌ای اسکانیای سوئد شده و صادرات اتوبوس‌های عقاب افشان از طریق شرکت اسکانیا صورت گیرد. 

وی از تحریم‌ها به عنوان بزرگترین مانع همکاری‌ها در دوران گذشته یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که با همکاری طرف ایرانی بتوان کاستی‌های گذشته را جبران کرد.

مدیر عامل شرکت اسکانیای سوئد همچنین از پیشنهاد این شرکت سوئدی به وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران برای نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای ایران خبر داد و گفت: پشتوانه ما در ارائه این پیشنهاد به مقامات ایرانی، توان بالقوه شرکت عقاب افشان است و در صورت رسیدن به توافق می‌توانیم با بهره‌گیری از این توان در اسرع وقت خواسته طرف ایرانی را محقق کنیم.

وی همچنین اتوبوس جدید شهری عقاب افشان را نمونه بارز تبلور همکاری با شریک ایرانی خود خواند و گفت: با قاطعیت می‌توان گفت که این اتوبوس شهری پاکترین اتوبوس تولید شده در منطقه خاورمیانه است.

مدیر عامل شرکت اسکانیای سوئد ابراز امیدواری کرد که محصولات شهری اسکانیا بتواند جای اتوبوس‌های چینی را در ناوگان حمل و نقل شهری ایران بگیرد.

لازم به ذکر است اتوبوس جدید شرکت عقاب افشان موسوم به “پارسین” با موتور 5 سیلندر 9 لیتری توانی معادل 310 اسب بخار دارد و دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 می‌باشد.

گیربکس این اتوبوس ZF  شش سرعته اتوماتیک است. این اتوبوس 12 متر طول دارد و در آن از کولری با توان 48 کیلوواتی بهره‌گیری شده است.

اتوبوس پارسین برگرفته از مدل سیتی واید اسکانیاست و محوطه کابین راننده طوری طراحی شده که راننده و مسافرین احساس راحتی بیشتری کنند.

منبع : ایلنا

تصاویری از خودروهای 100 هزار دلاری در جهان

تصاویری از بهترین خودروهای پرقدرت

معرفی خودروی جدید چینی سانگ یانگ

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت