خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

مجموعه : مشخصات خودرو
خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

امروز داشتن یک خودروی پرسعت و قدرتمند آرزوی هر کسی است اما به چه قیمتی ؟ همیشه باید در خرید خودرو به توان موتور و میزان مصرف و بازدهی توجه ویژه نمود. از همین امر است که می توان به بهینه و بروز بودن موتور خودرو هم پی برد.

 

به گزارش تالاب وقتی خودروی با 3600 سی سی حجم موتور و توان تولیدی 350 اسب بخار فقط 11 لیتر مصرف میکند این نشان از مهندسی دقیق در تولید این خودروها میباشد.

 

امروز یک پژو 206 اس دی با موتوری 1600 سی سی و توان تولیدی 105 اسب بخار بیش از 8 تا 9 لیتر مصرف میکند و تازه این مدل خودرو را ما جزو کم مصرف ترین های ایران می دانیم.

 

اما ببینید خودروهای روز دنیا چطور مصرف میکنند ؟

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Ford Mustang— مصرف: ۱۲.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
یکی از اسامی عجیبی که در این لیست قرار میگیرد فورد موستانگ است که بیشتر خودرو دوستان آن را به عنوان یک هیولای قاتل سوخت می شناسند.

 

این خودرو که مدل ۶ سیلندر کوپه آن بسیار معروف است به عنوان یکی از خودروهای سریع اما کم مصرف شناخته میشود. این خودرو در مدل های کروکی به مراتب مصرف کمتری نیز پیدا می کند. موستانگ ۳۰۵ اسب بخار دارد و می تواند مسیر صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را تنها در ۵.۸ ثانیه طی کند.

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Infiniti G۳۷ — مصرف: ۱۲.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
یکی از برادران کوچکتری که شباهت بسیاری به مدل نیسان z۳۷۰ دارد همین خودرو است.

 

مدل آخری که ایفینیتی تولید کرد است موتوری ۳.۷ لیتری به همراه ۳۳۰ اسب بخار دارد که می تواند مسیر ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر را تنها در عرض ۵.۸ ثانیه طی کند. این خودرو نیز در لیست کم مصرف ها قرار می گیرد و یکی از خودروهای منحصر به فرد در بازار جهانی به حساب می آید.

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Porsche ۹۱۱ Carrera — مصرف: ۱۱.۸لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
آخرین نسخه «پورشه ۹۱۱» ادامه‌دهنده سنت همیشگی پورشه در ترکیب بالاترین عملکرد و مصرف سوخت مناسب است. روی این ماشین، یک موتور ۳.۴ لیتری شش سیلندر تعبیه شده که ۳۵۰ اسب بخار قدرت دارد.

 

این خودرو در مدت زمان ۴.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰کیلومتر بر ساعت می‌رسد. اما Carrera S از این خودرو نیز سریع‌تر است: روی آن موتوری ۳.۸ لیتری تعبیه شده که در مدت ۴.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Porsche Boxster — مصرف: ۱۱.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
دومین خودروی پورشه این لیست نیز مدل باکستر است. روی این خودروی سریع و ظریف، یک موتور ۲.۹ لیتری شش سیلندر تعبیه شده که ۲۲۵ اسب بخار قدرت دارد. Porsche Boxster، در مدت زمان ۵.۴ ثانیه از سرعت صفر کیلومتر به سرعت ۱۰۰کیلومتر بر ساعت می‌رسد. اما Boxster S می‌تواند در مدت ۴.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ثانیه برسد. موتوری که روی آن نصب شده ۳۱۵ اسب بخار قدرت دارد و شش سیلندر است.

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Porsche Cayman — مصرف: ۱۱.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
پورشه با اتومبیل‌های با کیفیتی که تولید می‌کند سه رده این فهرست را به قبضه خود در آورده است. این خودروی دو صندلی به عنوان معادل ارزان‌تر «پورشه ۹۱۱» گران‌قیمت شناخته می‌شود.

 

موتوری که روی این خودرو نصب شده است ۲.۹ لیتری است و در عرض ۵.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. اما موتور Cayman S، ۳۲۰ اسب‌بخار قدرت دارد و تنها در ۴.۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Lotus Evora — مصرف: ۱۲.۲ در هر ۱۰۰ کیلومتر
روی این خودرو موتوری ۳.۵ لیتری تعبیه شده است که ۲۷۶ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و در مدت زمان پنج ثانیه از صفر کیلومتر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

طراحان این خودرو می‌کوشند در نسخه جدید این خودرو مدت زمان رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را به ۴.۵ ثانیه کاهش دهند. آنها در عین حال توان خود را به‌کار گرفته‌اند که میزان مصرف سوخت Lotus Evora را باز هم کاهش دهند.

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Hyundai Genesis Coupe — مصرف: ۱۲.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
این خودرو که در سال‌جاری میلادی با به‌روز رسانی زودهنگام روبه‌رو شد، یکی از بهترین خودروهای «هیوندای» از نظر سرعت و کمی مصرف سوخت است. علاوه بر این، «هیوندای جنسیس کوپه» فروش خوب و قابل‌قبولی داشته است.

 

روی این خودرو یک موتور ۳.۸ لیتری نصب شده است که بالغ بر ۳۴۸ اسب‌بخار قدرت دارد. علاوه بر این «هیوندای جنسیس کوپه» در مدت زمان ۵.۲ ثانیه از صفر کیلومتر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Nissan ۳۷۰Z — مصرف: ۱۲.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
این خودروی کمپانی «نیسان» به دوصورت کوپه دوصندلی و قابل‌تبدیل در بازار خودرو به فروش می‌رسد. «Z» نیسان نیز مانند دیگر خودروهای تولیدی این کمپانی، از عملکردی چشمگیر، ظاهری جذاب و قیمتی مناسب بهره می‌برد.

 

روی این خودرو موتوری با ۳۳۲ اسب‌بخار قدرت نصب شده است. وجود چنین موتوری باعث می‌شود که «Z» نیسان در مدت زمان ۵.۲ ثانیه از صفر کیلومتر به سرعت ۱۰۰ ‌کیلومتر بر ساعت برسد.

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Audi TT — مصرف: ۱۰.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
این خودروی کوپه دو در، یکی از زیباترین و جذاب‌ترین اتومبیل‌های تولیدی کمپانی «آئودی» است. موتوری که روی «آئودی تی‌تی» نصب شده، چهار سیلندر دولیتری است که ۲۱۱ اسب بخار قدرت دارد.

 

این مشخصات باعث شده است که این خودرو در مدت زمان ۵.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. یکی از ویژگی‌های این خودرو، طراحی چشم‌نواز بدنه با انحنای خاص و دیدنی است.

 

خودروهای کم مصرف اما پر سرعت

 

Mercedes-Benz SLK۳۵۰ — مصرف: ۱۱.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
این خودرو به سقف تاشو مجهز شده و نمونه تمام عیار تعادل میان سرعت و کارایی است. موتوری که روی آن تعبیه شده است ۳.۵ لیتری است که قدرتی بالغ بر ۳۰۲ اسب بخار برای SLK۳۵۰ به ارمغان می‌آورد.

 

این توان باعث شده است که این خودرو در مدت زمان ۵.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. علاوه بر این ویژگی‌ها، SLK۳۵۰ مرسدس بنز به عنوان یکی از کم‌مصرف‌ترین خودروهای این کمپانی نیز شناخته می‌شود.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت