مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

به نظر میرسد خودروی جدید لیفان 820 در ظاهر بسیار خوب عمل کرده و نظر مشتری را به خرید این خودرو جلب میکند. اما باید توجه داشت موتور این خودرو طبق مشخصات آن موتوری پیشرفته و بهینه شده نسل جدید نیست و با موتور خودروهای سال 2000 برابری میکند.

 

حجم موتور این خودرو 2400 سی سی است و میزان قدرت خروجی این خودرو 158 اسب بخار طبق اعلام شرکت تولید کننده است.

 

یک خودروی 2016 با موتوری 1400 سی سی قدرتی تا 170 اسب بخار تولید میکند.

 

این میزان پایین بودن قدرت نسبت به حجم موتور بزرگ ترین ایراد این خودرو میباشد که باعث شده با وزنی که دارد سرعت و شتاب پایینی را داشته باشد.

 

نهایت سرعت 180 کیلومتر بر ساعت و شتاب 10 ثانیه

 

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

 

چندی پیش لیفان با برگزاری مراسمی تحت عنوان “شب لیفان” در نمایشگاه بین المللی چانگ گینک چین، پرچمدار پر سروصدای خود یعنی مدل 820 را رسما راهی بازار کرد. در این مراسم که با حضور سفیران و کنسول های 18 کشور خارجی و همچنین مقامات دولتی چین برگزار شد، از مدل 820 و قیمت و قابلیت های فنی آن پرده برداری شد.

 

به گزارش تالاب لیفان 820 سدانی متوسط است که مسولان لیفان خیلی علاقه دارند که آن را با تویوتا کمری مقایسه کنند. البته اگر نگاهی به ظاهر و مشخصات 820 بیندازیم متوجه شباهت های فراوان آن با تویوتا کمری خواهیم شد. از جمله اینکه فاصله محوری این خودرو دقیقا با کمری برابر است و حتی یک میلیمتر هم اختلاف ندارند! یا اینکه اگر در داخل 820 بنشینیم با داشبورد آشنای کمری مواجه خواهیم شد که شباهت های آن ها قطعا چندان هم اتفاقی نبوده است!

 

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

 

در این مطالب تلاش شده تا معایب و محاسن این خودرو  تا حد امکان مورد توجه قرار گیرد.

 

طراحی و فضای داخلی
لیفان  820 در نمای ظاهری تا حدی  نظر ها را به خود جلب می کند اما طراحی آن کپی برداری از برند های مطرح دنیاست. لیفان 820 نیز از نظر طراحی بسیار شبیه به تویوتا کمری  و سوناتا  است.

با دقت بیشتر به جزییات خطوط روی بدنه به شباهت خیلی زیاد برش اصلی درهای 820 با تویوتا کمری پی می‌بریم. این شباهت تا حدی است که با روی هم انداختن تصویر دو خودرو، ستون B آن‌ها بدون ذره‌ای اختلاف روی هم قرار می‌گیرد، هر چند که در ستون C و در عقب تا حدی تغییراتی را تجربه کرده است.

 

به لطف این کپی 820 از فضای مناسبی برای سرنشینان دو ردیف بهره می‌برد و می‌توان آن را در زمره معدود لیفان‌هایی قرار داد که ارگونومی مناسبی را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

پشت فرمان 820
با وجود سیستم کی‌لس، بدون در دست گرفتن کلید درهای 820 را باز می‌کنیم. با فشردن پدال ترمز و دکمه استارت/استاپ 820 را روشن می‌کنیم. نکته جالب در خصوص این سیستم در 820 اینکه حتی با دور شدن از خودرو به همراه کلید، 820  همچنان روشن مانده  و قادر به جا‌به‌جایی آن خواهید بود! 

 

لیفان برای نزدیک‌تر کردن 820 به خودرویی مجهز و تشریفاتی ترمز پارک پایی در نظر گرفته است. با غیرفعال کردن این سیستم موتور 2.4 لیتری آن را به کار می‌اندازیم. این پیشرانه که توان 165 اسب بخار را به چرخ‌های جلو می‌فرستد، در بازار ایران با یک جعبه دنده 6 سرعته خودکار جفت و جور می‌شود.

 

820 هر چند به اندازه همکلاس‌های ژاپنی و کره‌ای‌اش تند و تیز نیست، اما اختلاف شدیدی نیز با آن‌ها ندارد. اگر بخواهیم در زمینه شتاب این خودرو نظری دهیم باید ذکر کنیم که لیفان 820 در حرکت اولیه و داشتن شتاب به رغم داشتن موتور 2.4 لیتری کمی تنبل است هرچند این تنبلی فقط در زمان حرکت اولیه است  و در ادامه شرایط کمی بهبود می یابد.

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

 در اندازه گیری شتاب صفر تا صد در این خودرو نیز به عدد 10.5 ثانیه رسیدیم.

 تعویض دنده‌ها در حالت خودکار  بدون تاخیر انجام می‌شود و امکان تعویض دستی دنده‌ها نیز وجود دارد. 820 به لطف وجود سیستم‌های کمکی نظیرکنترل پایداری الکترونیکی، و البته وزن 1.5 تنی‌اش پایداری خوبی از خود نشان داد.  هر چند که این خودرو همانند بسیاری از خودروهای هموطن خود در زمینه ترمز دچار مشکل است به طوریکه در زمان ترمز گیری در آن حس عدم اطمینان به راننده منتقل می شود . 

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

 

امکانات و تجهیزات رفاهی
 وضعیت تزئینات داخلی در لیفان 820 بد نیست این خودرو از تودوزی چرمی مشکی استفاده می‌کند. هر چند که کیفیت چرم بکار رفته در داشبورد و تودوزی ها در حد یک خودروی لوکس نیست. نبود فرمان چرم و مواد نه چندان مناسب بکار رفته در داشبور را می توان یکی از ضعف ها  در تزئینات خودرو دانست .

 از جمله امکانات ارائه شده در این خودرو می توان به سیستم‌هایی نظیر صندلی برقی راننده به همراه تنظیم گودی کمر، تهویه اتوماتیک، کروز کنترل، استارت و ورود بدون کلید، سانروف، کروز کنترل، سیستم کمکی پارک، 6 کیسه هوا، گرمکن صندلی، کنترل‌ سیستم صوتی از روی فرمان اشاره کرد.

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

 

820 در ایران
لیفان با 820  به دنبال بازسازی این برند در ایران است و لذا سعی کرده است تا خودرویی را به بازار ایران بفرستند که بتواند نظر ها را به خود جلب کند.

820 را شاید بتوان خودرویی لوکس در گروه خودروهای چینی قلمداد کرد ولی این خودرو هنوز تا رسیدن به جایگاه لوکس بودن راه زیادی را باید طی کند هر چند که  قیمت حدود 80 میلیونی برای این خودرو در صورتیکه با شرایط پرداخت  اقساطی نیز در نظر گرفته شود شاید بتواند بخشی از بازار را به خود جلب کند.

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

 

لیفان 820

تعداد سیلندر ها

4سیلندر

حجم موتور(cc)

2373

حداکثر قدرت (hp/rpm)

5700/158

حداکثر گشتاور(nm/rpm)

4500-400/221

حداکثر سرعت (Km/h)

180

نوع جعبه دنده

6 سرعته اتوماتیک

وضعیت انتقال قدرت

موتور جلو – دیفرانسیل جلو

حجم مخزن سوخت(L)

63

مشخصات چرخ

215/60/16

ترمز های جلو و عقب

دیسکی – دیسکی

فاصله بین دو محور(mm)

2775

 

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

مشخصات خودروی جدید لیفان 820

 

جدیدترین مطالب سایت