دلیل شاد بودن مردم هلند در چیست؟

مجموعه : دانستنیها
دلیل شاد بودن مردم هلند در چیست؟

دلیل شاد بودن مردم هلند در چیست؟ هلند یکی از کشور های اروپایی اسـت کـه پایتخت ان آمستردام اسـت یک کشور کوچک با مردم بسیار خوش اخلاق و خونگرم هستند. این کشور یکی از خوش آب و هواترین کشور های اروپا اسـت. از قدیم تا بـه همین حالا کشور هلند مشهور بوده اسـت بـه کشور گلها، از بس گل و سرسبزی وجوددارد در این کشور زیبا. ولی در کل میخواهیم بدانیم کـه دلیل اصلی این کـه مردم هلند چرا همیشه شاد هستند چیست ؟ و آمار افسردگی در این کشور بسیار پایین اسـت و این بسیار برای کشور امتیاز خوب محسوب می شود. 

 

دلیل شادبودن مردم هلند در چیست؟

نیکسِن؛ هلندی ها یک ترفند جالب برای از بین بردن استرس دارند

یکی از دلایل مهم شاد بودن یک کشور نداشتن استرس اسـت استرس عامل نگرانی و اختلال هایي در بدن می شود کـه موجب هزاران بیماری در فرد می شود.وقتی اولین‌بار درباره هنرِ «نیکسِن» یا هیچ‌کاری‌نکردن دریک مجله هلندی خواندم، بـه سرعت عاشق این ایده شدم.

 

دو سال قبل بودو ان‌موقع من مادر ۳ بچه کوچک بودم کـه تقریبا تا بچه‌ها صبحانه را بخورند و بـه مدرسه بروند دیوانه می شدم.مفهوم هیچ‌کاری‌نکردن برایم بسیار جذاب جلوه کرد، اما درعین‌حال ناممکن بـه نظر می رسید. هرزمانی‌کـه بـه خودم اجازه نشستن می‌دادم، حس میکردم خانه شروع بـه صحبت کردن می کند.

 


مطلب مرتبط: معرفی شادترین جشنواره های جهان «عکس»


 

خودآگاه من فریاد می‌زد:

«بلندشو کاری انجام بده، بلند شو آشپزخانه را تمیز کن، بلند شو کتاب‌هاي‌ بچه‌ها را مرتب کن.»

 

من هرگز آخرین زمانی کـه هیچ کاری نکرده باشم را بـه خاطر نمی‌آوردم.اما بعد از خواندن ان مقاله کنجکاوی‌ام زیاد شد. این چیزی کـه هلندی‌ها نیکسن می‌نامیدندش چه بود؟در همان ابتدای تحقیقم درباره نیکسن دریافتم کـه این ایده فواید بسیاری برای من و افرادی مانند دارد کـه تحت فشار و استرس زیاد هستیم.

 

هلندی‌ها آدم‌هاي‌ کم‌استرسی هستند، ان‌ها بـه ندرت در حال عجله و شتاب هستند. همسایه‌ها از ان‌طرف خیابان باهم احوال‌پرسی میکنند و عابران بـه هم لبخند می زنند.ان‌ها از خوشی فریاد نمی کشند، اما آرام و خونسرد هستند و از زندگی‌شان رضایت دارند.

 

نیکسِن؛ هلندی ها یک ترفند جالب برای از بین بردن استرس دارند

کلمه نیکسن دقیقاً چیست؟

خوب شاید برای خیلی از افراد این کلمه نا آشنا باشد نیکسن در واقع بـه چه معنی اسـت.در زبان هلندی، نیکس niks یعنی «هیچ» کـه اسم اسـت، نیکسن niksen فعل و بـه معنای «هیچ‌کاری‌نکردن» یا بـه انگلیسی nothing-ing اسـت.

 

مردم هلند بسیار نیکسن می کنند و یکی از دلایل مهم شادی آنها نیکسن است

یکی از کارشناسانی کـه برای نگارش کتابم با او صحبت کردم، درباره نیکسن بـه من گفت:«نیکسن احساس صبح یکشنبه‌اي اسـت»یا «تنها شدن با افکار خویشتن بدون قضاوت»؛ یا خیلی ساده «نشستن و آفتاب‌گرفتن.»نیکسن در عمل شامل کار‌هایي مانند درازکشیدن روی کاناپه و خیال‌پردازی یا قدم زدن و تماشای مغازه‌هاست.

 

کلمه نیکسن دقیقاً چیست؟

نیکسن یعنی اجازه بدهی ذهنت در صف یک سوپرمارکت پرسه بزند یا فقط یک جا بنشینی.نیکسن یعنی درحالیکه در اتوبوس نشسته‌اي بـه هیچ‌چیزی خیره نشوی، تلفنت توی جیبت باشد نه توی دستت.شـما می توانید «هر دم» نیکسن را تجربه کنید و بدون این کـه خیلی تلاش کنید، مشاهدات زیادی داشته باشید.ید.

 

نیکسن کتاب‌خوانی، تلویزیون دیدن و مرور شبکه‌هاي‌ اجتماعی نیست.خیلی مهم اسـت بین این فعالیت‌ها و نیکسن تمایز قائل شویم. شـما نباید نیکسن رابا تفریح و اوقات شاد اشتباه بگیرید. اینکار‌ها هم اهمیت دارند، اما نیکسن از اهمیت بیشتری برخودار اسـت.

 

فراگا میگوید، استرس مزمن می تواند سیستم ایمنی را مرطوب کرده و ان را مستعد بیماری هایي مانند سرماخوردگی و آنفولانزا کند. استرس مزمن همچنین میتواند منجر بـه درد‌هاي‌ مفصلی و ماهیچه‌اي شود.اما فقط چند دقیقه نیکسن در طول یک روز می تواند استرس را کاهش داده و بین هر موج استرس لحظاتی را ایجاد کند کـه فرد در آرامش فکر کند.

 

مردم هلند بسیار نیکسن می کنند و یکی از دلایل مهم شادی آنها نیکسن است

نیکسن در واقع در چه لحظه هایی است؟

بـه شـما حتماً پیشنهاد می شود کـه نیکسن را در زندگی خود استفاده کنید و از کاربردهایی مفید کـه برایتان ایجاد می شود لذت ببرید.نیکسن لحظاتیست کـه فرد بـه چیزی توجه ندارد و این لحظات میتواند نقش مهمی در زدودن استرس ایفا می کند.نیکسن فواید ارزشمند، آنی و بلندمدت دارد. آنچه نویسنده کانادایی کریس بایلی پرسه‌زنی ذهن و من نیکسن می‌نامم درواقع وضعیتی عالی برای خلاقیت و حل مسئله اسـت.

 

بـه همین علت اسـت کـه در هنگام دوش گرفتن، نشستن روی کاناپه، بافتنی بافتن ؛ ایده‌ها، گویی کـه جادویی صورت گرفته باشد، بـه ذهنمان خطور می کنند.

 

نیکسن معروف به چه جمله ای است؟

نیکسن دعوت بدن بـه آرامش اسـت …..

 

نیکسن در واقع در چه لحظه هایی است؟

دلیل اصلی شادبودن نوجوانان هلند در جهان چیست؟

طبق آماری کـه گرفته شده اسـت از کودکان تا نوجوان و جوان و میانسال ودر کل همه ی مردم این کشور بسیار شاد هستند و کمتر از چیزی ناراحت و دلخور میشوند. و دلایل بسیار مهم را در این مطلب برای شـما بـه اشتراک می‌گذاریم.

 

آموزش و پرورش هلند نقش مهمی در میزان رضایت و شادی نوجوانان هلندی کـه به طور مداوم در صدر جدول‌هاي‌ رضایت از زندگی قرار می گیرند، ایفا میکند. درسال‌هاي‌ اخیر هلند در بین کشور های عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی «OECD» بالاترین میزان رضایت از زندگی را در بین جوانان خود داشته اسـت.

 

نیکسن معروف به چه جمله ای است؟

محققان طی یک تحقیق چهار ساله در بین ۴۸ کشور در مورد رفتارهای بهداشتی کودکان مدرسه‌اي اعلام کرده‌اند امتیاز شادی کودکان هلندی امسال نیز در بالاترین میزان قرار دارد.در مقابل، بسیاری از کشورها وضعیت مناسبی در این زمینه ندارند بـه طوری‌كه در انگلیس افسردگی و اضطراب در بین نوجوانان بـه شدت افزایش یافته و همچنین شمار جوانانی کـه در ایالت متحده آمریکا دست بـه خودکشی میزنند به طور قابل توجهی رو بـه افزایش اسـت. پس چرا این کشور ۱۷ میلیونی با تاریخچه کالوینیسمی و استعمارگرایی تا این اندازه در القای دیدگاهی خوش بینانه بـه جوانان خود موفق بوده اسـت؟

 

پزشک سیمونه دِروس، پژوهشگر موسسه تحقیقات اجتماعی هلند «SCP» در مورد رضایت بالای نوجوانان این کشور از زندگی کـه از سال ۲۰۱۳ افزایش یافته اسـت می گوید: کودکان هلندی در تمامی محیط‌هاي‌ اجتماعی خود تعاملی مثبت داشته ودر خانه، مدرسه و با دوستان خود از محیطی حمایتی برخوردارند.

 

پدر و مادرهای هلندی حمایت بیشتری نسبت بـه بازرسی فرزندان خود دارند. همچنین تساوی گرایی در هلند رواج داشته و معلمان استبداد ندارند. این امر باعث میشود معلمان احساسات دانش آموزان را درک کرده و دانش آموزان بـه معلمان اعتماد داشته باشند.

 

دلیل اصلی شادبودن نوجوانان هلند در جهان چیست؟

بر اساس تحقیقات صورت گرفته روی کودکان ۱۱؛ ۱۳ و ۱۵ ساله، حدود ۹۴ درصد از پسران و ۸۴ تا ۹۲ درصد از دختران هلندی از ۱۰ امتیاز، امتیازهای شش بـه بالا بـه رضایت خود از زندگی داده‌اند.همچنین جوانان هلندی برای خوردن صبحانه در روزهای هفته، تماشای هفتگی بیش از دو ساعت تلویزیون و داشتن همکلاسی‌هاي‌ مهربان و مفید در بین پنج کشور اول ودر مقابل برای داشتن اضافه وزن، داشتن رابطه غیراخلاقی زیر ۱۵ سال و احساس فشار بـه دلیل تکالیف مدرسه در بین پنج کشور آخر قرار گرفته‌اند.

 

در عین حال کمترین میزان تجربه‌ي قرار گرفتن در دسترس قلدری‌ها در مدرسه و بیشترین احساس اسانی برای صحبت کردن با والدین نیز بـه جوانان این کشور اختصاص یافته اسـت.تحقیقات نشان می دهد هلند درکنار فنلاند و سوئیس از بهترین نتایج یادگیری در آموزش درکنار احساس رضایت دانش آموزان برخوردارند.

 

البته وضعیت کلی کشور بـه این نتایج کمکی شایان کرده اسـت چرا کـه در هلند بیکاری و نابرابری کم بوده و کشور از اقتصادی سالم برخوردار اسـت.مدیر پایگاه جهانی خوشبختی با اشاره بـه این کـه در سراسر اروپا، هلندی‌ها و دانمارکی‌ها با مداراترین مردم بوده و بیشتر بر توسعه استقلال داخلی تمرکز دارند تا تمکین از دیگر ملت‌ها میگوید: کودکان در این کشورها آزادند تا انچه را کـه می خواهند انجام دهند و با ایده‌هاي‌ خود مهارت‌هاي‌ اجتماعی را بیاموزند.

 

آرامش مردم هلند

بـه رغم شهرت هلند در استعمال ماده مخدر کانابیس «حشیش یا ماری‌جوانا»؛ روند استعمال دخانیات و مصرف مواد مخدر و نوشیدن الکل در کودکان ۱۲ تا ۱۶ ساله هلندی رو بـه کاهش اسـت.مدارس هلند کـه تقریبا تمامی انها دولتی هستند امتحانات اصلی را درحدود سن ۱۲ سالگی آغاز میکنند و سه سطح آموزشی در مدارس متوسط از نظر عملی و آکادمیک وجوددارد.

 

آموزش‌هاي‌ ویژه نیز از سن چهار سالگی بـه کودکان داده می شود کـه باعث شده نرخ حاملگی‌ها در نوجوانان در این کشور بـه نسبت دیگر کشور های اروپایی کمترین باشد. همچنین امکان جهشی خواندن سال‌هاي‌ تحصیلی یا تکرار یکسال تحصیلی درسال بعد وجوددارد کـه باعث می شود استرس دانش آموزان در مورد سال‌هاي‌ تحصیلی کاهش یابد.

 

بـه گزارش گاردین، اگر چه مشکلات اجتماعی مانند تفاوت در موفقیت‌هاي‌ هلندی‌ها با دیگر اقلیت‌هاي‌ قومی این کشور وجوددارد از هر ۹ کودک یک کودک در فقر زندگی میکند اما حتی اگر مدرسه‌اي قصد اخراج دانش آموزی را داشته باشد باید پیش از اخراج مدرسه‌اي مناسب وی را یافته و وی را معرفی کند.

 

همچنین یکی از فشارهایی کـه در حال حاضر بـه دانش آموزان وارد میشود نگرانی‌هایي در مورد پیشرفت‌ها و موفقیت‌هاي‌ تحصیلی اسـت. در عین حال برخی معتقدند در حال حاضر افراد تحصیل کرده در هلند بسیارند ولی افراد کافی برای انجام کارهایی هم چون نجاری یا لوله‌کشی وجود ندارد.

 

مردم هلند در احساسات خود افراط نمی کنند؟

مردم هلند در احساسات خود افراط نمی کنند؟

حد تعادل در زندگی بسیار مهم و ارزشمند اسـت و همین تعادل باعث آرامش انسان می شود مردم هلند در همه ی امور خود افراط نمی‌کنند و همین امر باعث می شود از استرس و مشکلات دور بمانند. انها بـه خوبی می دانند چگونه با مشکلات مواجه بشوند و ان را بـه خوبی حل کنند و این امتیاز و رفتار را متآستفانه افراد زیادی در جهان برای حل مشکلات خود ندارند.

 

مردم هلند اغلب از فوران‌هاي‌ احساسی شدید یا داشتن رفتار‌هاي‌ اغراق آمیز خودداری می کنند. ان‌ها بـه طور کلی گله و شکایت یا خودنمایی درباره‌ي کار کردن زیاد را ناپسند میدانند.این نگرش هلندی‌ها ریشه دریک ضرب المثل هلندی دارد کـه میگوید: «کافی اسـت نرمال باشی، همان خودش بـه اندازه‌ي کافی دیوانه وار هست.»

 

معنایش این اسـت کـه اگر زمان یا انرژی بیش از اندازه‌اي برای شغل خود بگذارید، احتمالاً هیچ کس تشویق و تمجیدتان نخواهد کرد. بلکه برعکس، احتمالاً با واکنش‌هاي‌ منفی رو بـه رو خواهید شد و اطرافیان تان بـه شـما خواهند گفت کـه باید عادی رفتار کنید، بـه خانه بروید و برای خودتان وقت بگذارید.

 

با نیکسن خود را به آرامش دعوت کنید

با روش نیکسن خود را به آرامش دعوت کنید

باید ماهم با روش نیکسن بـه زندگی خود آرامش را هدیه بدهیم . نیکسن کاربردهای فراوانی دارد کـه اگر مفهوم کلی این کلمه را متوجه شویم زندگی بـه کام ما خواهد شد مانند هلندی ها و زندگی خود تبدیل بـه یک روتین خوب می شود. ،بـه طور مثال وقتی کسی از شـما می‌پرسد کـه در زمان فراغت تان چه کاری انجام میدهید، صرفاً بگویید: «هیچ کاری».

 

لزومی ندارد بـه خاطر استراحت کردن یا مرخصی گرفتن تان احساس شرمندگی کنید و بابتش عذرخواه باشید. نیکسن را نهنشانه‌ي تنبلی، بلکه مهارتی مهم در زندگی بدانید کـه میتواند بـه شـما کمک کند بـه آرامش برسید و جلوی فرسوده شدن خودرا بگیرید.

 

اعتقاد بـه نیکسن، مقاومت در برابر فشار‌هاي‌ غیر ضرور فرهنگی را هم راحت‌تر میکند.هر زمان کـه احساس کردید بـه فرصتی برای استراحت و هیچ کاری نکردن نیاز دارید، ان را از خود دریغ نکنید. اینکار را میتوانید حتی سر کار انجام دهید. کافی اسـت از همکاران خود بخواهید چند دقیقه‌اي مزاحت تان نشوند و شـما را بـه حال خود بگذارند.

 

تصور رایج این اسـت کـه نیکسن یا همان هیچ کاری نکردن باید بـه تنهایی انجام شود. اما لذت نیکسن میتواند زمانی چند برابر شود کـه ان رابا دیگران سهیم شویم.این زمان را میتوانید با کار‌هایي بـه سادگی در آغوش گرفتن عزیزان تان یا تماشای تلویزیون با یک دیگر سپری کنید.

 

 

دلایل دیگر شادبودن مردم هلند 

دلایل دیگر شادبودن مردم هلند 

در واقع فقط موضوع نیکسن نیست ولی بخش مهمی متعلق هست بـه نیکسن اما موارد دیگری هم در امر خوشحال بودن مرم هلند اسـت کـه برایتان توضیح کامل می‌دهیم.ان‌ها هر طور کـه شده حداقل ماهی یک‌بار با دوستان خود دیدار بـه عمل می‌آورند، بنابر این همین دید و بازدیدها باعث بهتر شدن حال‌شان می شود.

 

* 87 درصد از مردم هلند، شاد هستند.

* هلند شادترین کودکان را دارد. ان‌ها بیشتر میخوابند،‌ تکالیف کمتری برای نوشتن دارد.

*هرروز تا مدرسه با دوچرخه می روند. اجازه دارند بیشتر بازی کنند.

*غذا را همگی باهم ودر کنار سایر اعضای خانواده میخورند. وقت بیشتری رابا مادر و پدر خود سپری میکنند.

*استرس مدرسه را ندارند. پدر و مادرهای شاد دارند.

* مردان و زنان هلندی طبق معمولً هفته‌اي 36 ساعت کار میکنند تا فرصت بیشتری برای تفریح و بودن در حضور خانواده و دوستان داشته باشند.

* دوچرخه کـه از سالم‌ترین ورزش‌ها اسـت،‌ در این کشور بسیار رواج دارد و از کوچک بـه بزرگ همگی از این وسیله نقلیه استفاده می کنند و همین پا زدن خصوصاً صبح‌ها کمک می کند تا تمام روز سرحال‌تر و شاداب‌تر باشند.

* هلندی‌ها اهمیت زیادی بـه خوردن صبحانه می دهند و بـه نظر خودشان صبحانه خوردن باعث می شود روز خودرا خوب و با نشاط شروع کنند.

* 94 درصد از نوجوانان هلندی خودرا بسیار شاد می دانند.

 

آیا حکومت خوب تآثیر بر شادی مردم آن کشور دارد؟

آیا حکومت خوب تآثیر بر شادی مردم آن کشور دارد؟

حکومت نقش پر رنگی دارد برای خوشحالی و شادی مردم و آسایش و آرامش ؛بر خلاف باور بسیاری از ما، جامعه‌اي کـه بـه لحاظ سیاسی و اقتصادی قدرتمندتر اسـت،‌ امکانات رضایتمندی قلبی را برای شهروندان خود ایجاد میکند کـه البته این حقیقت را نیز نمیتوان نادیده گرفت کـه هرج و مرج، فقر، آشفتگی، شرایط بد اقتصادی و … آسیب اصلی را بـه پیکر جامعه یعنی عامه مردم وارد می کند.

 

با توجه بـه متن، کشور های نام برده تحت عنوان شادترین کشور های دنیا بـه لحاظ موقعیت جغرافیایی‌شان «قرار گرفتن در مناطق سردتر» در بین 156 کشور جهان،‌ ان‌هایي نیستند کـه یا مردمانی آزاد و رها از قید و بندها را داشته باشند و یا درگیر و متعصب بـه مذهب.

 

آنجا کـه انسان معنا پیدا می کند، انسانیت نیز شکوفا می شود. بدون ساحل‌هاي‌ پر از افراد عریان، سالن‌هاي‌ پر شده از دود و انواع نوشیدنی‌ها و مواد مختلف مخدر، بدون درد شکنجه‌بار فقر، تروریست و …پلیس‌هایي کـه در بین مردم راه میروند،‌ ولی اسلحه ندارند، مردانی کـه بـه مسئولیت‌هاي‌ خود واقف هستند و از بودن درکنار همسر و فرزندان خود لذت میبرند، ‌زنانی کـه پایبندی بـه خانواده اولویت اصلی‌شان می شود، فرزندانی کـه در مدارس بـه جای اضطراب و فشار درسی و بیزار شدن از دانستن و آموختن، فهمیدن و آگاه شدن را دوستانه فرا می گیرند و موارد زیادی کـه همگی نشان از تمدن دارند. گویی هر چیزی اندازه خودش را دارد.

 

هر چیزی با همان اندازه شیرین اسـت. از جمعیت کشور گرفته تا شیوه‌هاي‌ خوش‌گذرانی. تمدن یعنی پیدا کردن شیوه‌هایي کـه باعث می شود تجربه شیرین‌تری از زیستن داشته باشند.

 

چه معیارهایی وجود دارد برای شادی مردم آن کشور؟

چه معیارهایی وجود دارد برای شادی مردم آن کشور؟

در واقع کنجکاو میشویم کـه بدانیم بر چه دلایلی یکسری کشورها در شاد بودن مردمشان رتبه هاي‌ خوبی کسب می کنند. این معیارها را برای شـما عزیزان تهیه کرده ایم؛

 

معیار های مختلفی از جمله رضایت از كسب و كار، میزان سطح سلامت جامعه،وضعیت تأمین و امنیت اجتماعی،وضعیت اقتصادی،داشتن دموكراسی،داشتن وقت آزاد،نداشتن درد و رنج،داشتن توانایی مراقبت از خود،بودن در كنار دوستان و خانواده و بیان نظرات شخصی در خانه و جامعه بدون ترس و بدون احساس ناامنی،داشتن فرصت تحصیل رایگان و همچنین امكان بروز خلاقیت و كارآفرینی جزو معیارهایی بود كه این مجله برای محاسبه خود جهت معرفی شادترین كشورها مدنظر قرار داده بود.

 

بدیهی اسـت برای “شاد” قلمداد نمودن جمعیت یك كشور مجموعه كاملی از این معیارها هستند كه تاثیر گذار هستند و نه الزاماً یك یا چندتا از انها! هرچقدر تحقق این معیارها بیشتر باشد،محاسبه ما از شاد بودن افراد ان جامعه نیز منطقی تر و بـه واقعیت نزدیك تر خواهد بود.

آیا پول در شادی و رضایت خوشحالی مردم تآثیر دارد یا خیر؟

آیا پول در شادی و رضایت خوشحالی مردم تآثیر دارد یا خیر؟

کلمه پول و دنیایی از معنی کـه در این کلمه خلاصه می شود و می‌توان گفت پول ابزار بسیار مهمی در جهان اسـت ولی باید بفهمیم دلیل اصلی این خوشحالی فقط اقتصاد اسـت یاخیر؟همیشه تصور عموم بر این اسـت كه پول شادی می‌آورد و با پول ما می توانیم هر چه كه احتیاج داریم خریداری كنیم،لباس‌هاي‌ خوب بپوشیم و غذا هاي خوب مصرف كنیم اما تحقیقات نشان میدهد كه عواملی مهمتر از پول هم در شادی تأثیر می گذراند.

 

اینكه افراد بتوانند در جامعه خود ایده ي خودرا بدون هیچ گونه مانع و مشكلی وارد بازار كسب و كار كنند و از ان كسب رضایت خاطر كنند و یا اینكه تا چه اندازه افراد جامعه در بیان نظرات سیاسی خود آزاد هستند در تعیین میزان شادی مردم از زندگی شان تاثیر خواهد داشت.

 

كشور هلند از این جهت یكی از كشورهای شاد جهان محسوب می شود كه “میزان تولید ناخالص داخلی” در این كشور 52,012 دلار درسال اسـت یعنی وضعیت اقتصادی و میزان درآمدها كاملا رضایت كننده اسـت،آزادی اندیشه و بیان در ابعاد وسیعی مورد توجه اسـت،امكان تحصیلات رایگان و زمینه بروز و رشد خلاقیت هاي‌ فردی وجوددارد،تامین و امنیت اجتماعی برای همگان محفوظ اسـت و به طور كلی تمامی معیار های یك جامعه شاد در یك جا جمع هستند.

 

رفاه و آسایش مردم هلند

و در پایان

زندگی بسیار کوتاه اسـت ولی این کـه بدانیم چگونه زندگی کنیم یک امر طبیعی و مهم اسـت . شاد بودن بعضی از کشورها و دلایل مهم انها برای خوشحالی را متوجه شدیم و این کـه یک جامعه وقتی خوشحال و شاد هستند کـه در همه ی امور تقریبا آرامش داشته باشند و استرس در این امور نقشی نداشته باشد. وقتی امکانات اولیه خودرا دریک کشور داشته باشید و همه ی کمک کنند تا شاد و آرامش داشته باشید بسیار مهم و با ارزش اسـت. مردم یک کشور وقتی خوشحال هستند کـه باهم همکاری داشته باشند در همه ی زمینه ها و این اصل هم بـه خود حکومت هم برمی گرد کـه چه کارهایی برای شادی مردم می کنند.و همه ی چی دست بـه دست هم میدهد تا یک کشور و کلی انسان شاد باشند و بـه دور از غم و ناراحتی و مشکلات ساده روزمره. این شادی و رفاه را برای تمامی مردم جهان آرزومندم.

جدیدترین مطالب سایت