'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

آثار حیات در «مریخ» کشف شد

مجموعه : اخبار علمی
آثار حیات در «مریخ» کشف شد
به گزارش تالاب : گروهی متشکل از سه محقق ایتالیایی به ریاست پروفسور «جورجو بیاچاردی» از بخش بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه ‘سیئنا’ در شمال این کشور با انتشار نتیجه تحقیقات خود درخصوص این کشف جدید در مجله علمی ‘نشریه بین المللی علوم هوا و فضانوردی’ یک دگرگونی در تحقیقات درباره آثار حیات در کره مریخ ایجاد کردند.
 

این پروفسور ایتالیایی به همراه «وینچنتسو ریتزو» و «نیکولا کانتاسانو» در مرکز ملی تحقیقات این کشور با مطالعه و بررسی دقیق تصاویر به دست آمده از سنگ های رسوبی توسط کاوشگر ‘Opportunity’ سازمان فضانوردی ‘ناسا’، موفق به کشف ساختارهای میکروسکوپی فسیلی شد.

 

بیاچاردی در این رابطه گفت: ما در این تحقیقات تصاویر ساختارهای ‘microbialites’ کره مریخ را با مشابه زمینی آن مقایسه کردیم که شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و پارامترهای شکل ‘فراکتال’ آن دقیقا شبیه به نمونه زمینی است.

 

** فراکتال، ساختاری هندسی متشکل از اجزایی است که با بزرگ کردن هر جزء به نسبت معین، همان ساختار اولیه به دست آید. به عبارت دیگر ساختاری است که هر جزء از آن با کلش همانند است.

 
 
تهیه و تنظیم :علم و فناوری تالاب
برچسب‌ها:

اخبار علمی

بیشتر بخوانید
اعتقاد استیون هاوکینگ به وجود موجودات فضایی یکی از بزرگ ترین سوالات بشر وجود موجودات فضایی در این دنیا است. استفان هاوكينگ دانشمند انگليسي روز يكشنبه گذشته هشدار داد: "موجودات فضايي احتمالا وجود دارند اما بشر بايد ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

این خانم 100 کیلویی یک مانکن مشهور است + عکس
مشاهده بیشتر