مجموعه : اخبار علمی
بروزرسانی : 6 شهریور 1398

طراحی تاکسی پرنده برای فرار از ترافیک + عکس

طراحی تاکسی پرنده برای فرار از ترافیک + عکس

طراحی تاکسی پرنده برای فرار از ترافیک، قطعا ماشین های پرنده از اختراعات نه چندان دور انسان ها خواهند بود.

شرکت SkyTran درتلاش است ایده تاکسی‌های پرنده خود را به زودی به واقعیت تبدیل کند. این سیستم هوایی حمل و نقل از خودروهایی تشکیل شده‌است که می‌توانند با کمک نیروی مغناطیس در ارتفاع ۶ تا ۹ متری از سطح زمین شناور شوند و در مسیرهای ریل‌مانند مرتفعی پرواز کنند.

این شرکت از پنج سال پیش تاکنون در تلاش بوده تا این سیستم حمل و نقل پرنده را تکمیل سازد و قرار است طرح پایلوت آن از اواخر اکتبر در تل‌آویو آغاز شود. در این طرح یک خودروی پرنده در مسیری ۲۷۴ متری حرکت خواهد کرد. خودرو گنجایش چهار سرنشین را دارد و می‌تواند با سرعتی برابر ۹۶ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. این شرکت امیدوار است به تدریج بتواند خودروهای بیشتری را به سیستم حمل و نقل خود بیافزاید.

درصورتی که طرح آزمایشی به خوبی پیش برود، این شرکت انتظار دارد تا سیستم خود را تا سال ۲۰۱۸ در شهرهای بیشتری توسعه دهد.

طراحی تاکسی پرنده برای فرار از ترافیک + عکس

ساخت نسخه هوایی حمل‌و نقل به گفته جری ساندرز مدیرعامل شرکت SkyTran می‌تواند نسبت به احداث ریل‌های قطار یا بزرگراه‌ها ساده‌تر و ارزان‌تر باشد و علاوه‌بر این زیست‌محیطی‌تر خواهد بود. به گفته وی ساخت سیستم‌های زیرزمینی به ازای هر کیلومتر ۱۰۰ میلیون تا دو میلیارد دلار هزینه خواهند‌داشت. سیستم‌های زمینی نیز پرهزینه بوده و علاوه براین از نظر انرژی بسیار پرمصرف هستند و در نتیجه آلودگی‌های کربنی فراوانی از خود به جا می‌گذارند.

در مقابل ساخت این سیستم هوایی در ازای هر کیلومتر هشت میلیون دلار هزینه در برخواهد داشت و هزینه تولید هر خودروی پرنده نیز ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار دلار خواهد بود. میزان مصرف سوخت در این خودروها یک سوم خودروهای هیبریدی خواهد‌بود. این خودروها از جنس استیل و آلومینیوم بوده و در عرض چند روز می‌توان آنها را سرهم‌بندی کرد.

این سیستم از فناوری شناورسازی مغناطیسی بهره برده‌است،‌ به بیانی دیگر نیروی الکترومغناطیس‌‌ نیروی شناورسازی و به حرکت درآوردن خودروها را فراهم می‌آورد و همین موضوع این سیستم را کم‌مصرف می‌سازد.

جدیدترین ماشین پرنده با قیمت 900 میلیون (عکس)

اختراع ماشین پرنده چه مانع هایی دارد ؟

عکس هایی از پرواز ماشین پرنده

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت