'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

درک بیشتر و دقیق‌ تر نواحی بزرگ مغز

مجموعه : اخبار علمی
درک بیشتر و دقیق‌ تر نواحی بزرگ مغز

درک بیشتر و دقیق‌ تر نواحی بزرگ مغز

 

افزایش اندازه نواحی مغز مانند غشای بصری بخش اساسی تکامل به شمار می‌آید.

 

به عنوان بخشی از این مطالعه، محققان دریافتند افزایش اندازه بخش بصری مغز در گونه‌های پستاندار مختلف شامل انسان‌ها، بوزینه‌ها و میمون‌ها با پردازش بصری افزایش‌یافته مرتبط است. افزون بر این، اندازه نواحی متخصص در درون مغز با تغییرات خاص در رفتار مانند کاهش آسیب‌پذیری در مقابل توهمات بصری و افزایش دقت بصری یا دیدن جزئیات ریز مرتبط است.

 

درک بیشتر و دقیق‌ تر نواحی بزرگ مغز

 

«دکتر الکساندر دو سوسا»، رهبر این مطالعه، گفت: پستانداران با غشای بصری بزرگ‌تر دارای تفکیک‌پذیری بصری و دقت بینایی بهتری هستند و قدرت توهم بصری آن‌ها کاهش می‌یابد. در واقع هر چه این ناحیه از مغز بزرگ‌تر باشد، قابلیت پردازش بصری آن بالاتر می‌رود.

 

وی ادامه داد: اندازه نواحی مغز نه تنها وجود عصب‌های بیشتر (سلول‌های مغزی) را در آن ناحیه، بلکه احتمال اتصال بین عصب‌ها را نشان می‌دهد. این اتصالات امکان انجام محاسبات پیچیده را فراهم کرده و انجام این محاسبات نیز امکان درک بصری دقیق‌تر را فراهم می‌کند.

 


اخبار علمی

بیشتر بخوانید
اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا (عکس) اسامی دانشمندان ایرانی شاغل در ناسا با دانشمندان و بزرگان علم و دانش ایران زمین در ناسا آشنا شوید. این مطلب رابه دیگران معرفی کنید تا به جای دنبال کردن برخی ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

آشنایی با شهر عجیب مردگان روسیه (عکس 16+)
مشاهده بیشتر