مجموعه : اخبار علمی
بروزرسانی : 10 دی 1394

این لباس شنا هرگز خیس نمی شود

این لباس شنا هرگز خیس نمی شود

دانشمندان لباسی طراحی کردنند که در شنا کردن هرگز خیس نمیشود.

فرانکی شاو طراح این لباس شنا، آن را از مواد آب گریز ساخته است. اگرچه ظاهر این لباس شنا کاملا معمولی است اما وقتی در آب قرار می گیرد، آب را از خود دور می کند.

به گزارش تالاب شاو گفت: معمولا شناگران هر وقت که از آب بیرون می آیند به دلیل خیس شدن لباس شنا و احتمال خیس شدن بقیه لباس ها ، مجبورند لباس شنای خود را تعویض کنند. آنها از فناوری نانومواد آب گریز پلی استری استفاده کردند. این فناوری با اتصال میلیاردها نانوذره به تک الیاف ها در سطح میکروسکوپی کار می کند.

وقتی مایعات بر پایه آب، به سطح این مواد برخورد کند، یک کره 150 درجه ای شکل داده و از روی سطح سر می خورد. با این پارچه جدید، در مقابل لباس های شنای  100 درصد پلی استری، زمان خشک شدن 95 درصد کاهش می یابد.

پوشاک تولید شده از نانوفناوری آب گریز چند سال است که به بازار عرضه شده اما طول عمر و دوام کم آنها مانع از موفقیت شان در بازار شده است. به عنوان مثال تی شرت های آب گریز سیلیک سال گذشته به بازار عرضه شد اما فقط در 80 دور شستشو خاصیت خود را حفظ کرد.

این لباس شنا هرگز خیس نمی شود

گفته می شود لباس های شنای “فرانک آنتونی” خاصیت خود را تا پایان عمر لباس حفظ کند. این لباس شنای جدید در رنگ ها و الگوهای مختلف، تولید، و با قیمت 47 دلار از ماه جولای به بازار عرضه می شود.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت