طراحی دستگاهی برای پارک کردن اتوماتیک خودرو

مجموعه : اخبار علمی
طراحی دستگاهی برای پارک کردن اتوماتیک خودرو

طراحی دستگاهی برای پارک کردن اتوماتیک خودرو مسافران فرودگاه دوسلدورف آلمان، از این پس می توانند از دستگاه خودکار پارک خودرو موسوم به «ری» در این فرودگاه بهره ببرند.

 

ابتدا باید دستگاه را توسط یک اپلیکیشن ویژه رزرو کرد. سپس مسافر، خودروی خود را در منطقه مخصوص در پارکینگ می گذارد و تایید می کند که خودرو خالی و آماده حمل است. سیستم خودکار پارکینگ، با استفاده از اسکنر لیزری، اندازه خودرو را محاسبه و مکان مناسب برای پارک شدن را تعیین می کند.

 

مجله تالاب : توماس نیجل، سازنده نرم افزار می گوید: «البته شیوه پارک خودروها توسط این سیستم باعث صرفه جویی در جا می شود. به این ترتیب، چهل تا شصت درصد، فضای بیشتر در دسترس قرار می گیرد که بسیار مهم است، بویژه در فرودگاه ها و شهرهای بزرگ. هدف ما بهینه سازی فضا است.»

 

این کار شبیه بازی تتریس با خودروهای واقعی است. روبات ها قادر به حمل خودروها تا سه تن هستند.

 

توماس کاتر، سخنگوی فرودگاه دوسلدورف در مورد طرح های آینده می گوید: «این برای ما بعنوان یک مرحله آزمایشی است. ما ۲۴۹ جای پارکینگ به ربات ها اختصاص داده ایم. اگر این طرح به خوبی پیش برود، همانگونه که انتظارش را داریم، این سیستم را در دیگر منطقه های پارک خودرو گسترش خواهیم داد.»

 

هنگامی که مسافران از سفر برمی گردند، خودرو به آنها تحویل داده می شود، در واقع این سیستم مانند بخش سپردن چمدان ها عمل می کند.

 

هزینه این سرویس ۲۹ یورو در روز یا چهار یورو در ساعت است.

 

جدیدترین مطالب سایت