جستجو در تالاب

بهترین هواپیماهای مسافربری جهان کدامند؟

بهترین هواپیماهای مسافربری جهان کدامند؟
دراین قسمت لیستی از بهترین هواپیماهای دنیا را آماده کرده ایم. همه ی این هواپیماها دارای ویژگی‌هاي‌ منحصر بـه فردی هستند و انتخاب هواپیمای مناسب برای سفر بستگی بـه نیازها و ترجیح‌هاي‌ شـما دارد. از این لحاظ، هر کدام از این هواپیماها میتوانند بهترین انتخاب برای شـما باشند.

 

چگونه بهترین هواپیما را انتخاب می کنند؟

چگونه بهترین هواپیما را انتخاب می کنند

بهترین انتخاب هواپیما برای سفر، از جمله انتخاب صندلی مناسب، می تواند تجربه سفر شـما را التیام بخشد. در ادامه، نکاتی را برای انتخاب بهترین صندلی هواپیما معرفی می کنم:

 

1. چشم ‌انداز و منظره: داشتن چشم ‌انداز برای بسیاری از مسافران مهم اسـت. انتخاب صندلی کنار پنجره می تواند بـه شـما این امکان را بدهد کـه منظره را تماشا کنید و از سفر آرام‌تری لذت ببرید. اگر سفر شب باشد، بهتر اسـت از صندلی‌هاي‌ کنار پنجره خودداری کنید تا از تاریکی نجات پیدا کنید.

 

2. فاصله از صندلی‌هاي‌ راهرو: انتخاب صندلی‌هاي‌ دور از راهروها می تواند از مزاحمت‌هاي‌ ایجاد شده بـه واسطه عبور مسافران و خدمه پرواز در امان شـما قرار دهد.

 

3. فاصله از صندلی‌هاي‌ نزدیک بـه سرویس بهداشتی: از رزرو صندلی‌هاي‌ نزدیک بـه سرویس بهداشتی بهتر اسـت خودداری کنید، زیرا این مناطق محل عبور بسیاری از مسافران هستند و ممکن اسـت استراحت شـما را مختل کنند.

 

چگونه بهترین هواپیما را انتخاب می کنند

 

4. دوری از موتورها: انتخاب صندلی‌هاي‌ جلوی بال‌ها یا سمت دم هواپیما میتواند از لرزش و سر و صدای کمتری برخوردار شود.

 

5. امکان جابه‌جایی: اگر سفر هوایی شـما طولانی اسـت، انتخاب صندلی‌هاي‌ کنار راهرو می تواند از خستگی جلوگیری کند و امکان جابه‌جایی را فراهم کند.

 

6. فضای بیشتر برای پاها: صندلی‌هاي‌ ابتدای هواپیما یا کنار پارتیشن طبق معمولً فضای بیشتری برای پاها دارند.
با توجه بـه نیازها و ترجیح‌هاي‌ شـما، انتخاب صندلی مناسب میتواند تجربه سفر شـما را التیام بخشد.

 


برترین هواپیماهای مسافربری دنیا

برترین هواپیماهای مسافربری دنیا

بهترین هواپیماهای مسافربری جهان همیشه موضوعی جذاب برای بحث و بررسی اسـت. این جا چند هواپیمای مشهور و برتر را برای شـما معرفی میکنم:

 

 1. هواپیمایی قطر «ایرویز ایرلاین»: ایرلاین قطر با پیشی گرفتن از هواپیمایی نیوزیلند، جایگاه نخست لیست برترین خط هوایی جهان را کسب کرد.
 2. لوفت‌هانزا: شرکت هواپیمایی آلمانی.
 3. آسترین ایرلاینز: پیشنهاد جذاب اتریشی برای پرواز.
 4. امارات‌ ایر دبی: نماد مهمان‌پذیری و خدمات بـه مسافرین.
 5. ایر نیوزیلند: شرکت هواپیمایی نیوزیلندی.
 6. سنگاپور ایرلاینز: برندی مسافرتی در کلاس جهانی.

 

در جهان چه تعداد هواپیما وجود دارد

در جهان چه تعداد هواپیما وجود دارد

بـه گفته تحلیلگران حمل و نقل هوایی ؛ تعداد هواپیماهای دنیا در حال حاضر حدود ۲۳؛۶۰۰ اسـت کـه شامل هواپیماهای مسافربری و باربری میشود. بـه نظر می رسد ۲۵۰۰ هواپیما نیز در انبارهای هواپیمایی موجود هستند.

 

1. هواپیمایی قطر «ایرویز ایرلاین»

هواپیمایی قطر «ایرویز ایرلاین»

هواپیمایی قطر «ایرویز ایرلاین» یکی از شرکت‌هاي‌ هواپیمایی برجسته جهان اسـت. در ادامه، میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد این هواپیمایی بیابید:

 • خرید بلیت: می توانید بلیت خودرا بـه صورت آنلاین از وب‌سایت هواپیمایی قطر خریداری کنید.
 • مسیرها: هواپیمایی قطر بیش از ۱۷۰ مقصد در سراسر دنیا را پوشش می دهد.
 • مزایا و خدمات: این هواپیمایی با ارائه خدمات لوکس، تخفیف‌هاي‌ ویژه، پشتیبانی اختصاصی و امکان لغو بلیت تا ۲۴ ساعت پس از خرید، تجربه سفری راحت و لذت‌بخش را برای مسافران فراهم میکند.

 

2. لوفت‌هانزا

لوفت‌هانزا

لوفت‌هانزا «Lufthansa» یکی از شرکت‌هاي‌ هواپیمایی برجسته در اروپا اسـت. این هواپیمایی با ارائه خدمات لوکس، تخفیف‌هاي‌ ویژه، پشتیبانی اختصاصی و امکان لغو بلیت تا ۲۴ ساعت پس از خرید، تجربه سفری راحت و لذت‌بخش را برای مسافران فراهم میکند.

 

3. آسترین ایرلاینز

آسترین ایرلاینز

آسترین ایرلاینز «Austrian Airlines» یکی از شرکت‌هاي‌ هواپیمایی برجسته در اروپا اسـت. این هواپیمایی حامل پرچم اتریش و بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی این کشور اسـت. مقر اصلی آسترین ایرلاینز در فرودگاه بین‌ المللی وین در جنوب شرقی این شهر ودر شهر شوخات قرار دارد.

 

ناوگان هوایی آسترین ایرلاینز متشکل از ۸۶ فروند هواپیمای مسافربری و باربری اسـت. این هواپیمایی پروازهای روزانه بـه ۶ شهر در اتریش و بـه بیش از ۱۲۰ شهر در ۵۵ کشور دیگر انجام میدهد و از اعضای استار الاینس نیز می باشد.

 

آسترین ایرلاینز درسال ۱۹۵۷ با ادغام دو شرکت آستریا ایر و آسترین ایرویز تأسیس شد. درسال ۲۰۰۹؛ شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا این شرکت را از دولت اتریش خریداری کرد و اکنون از زیرمجموعه‌هاي‌ این شرکت آلمانی بـه‌شمار می آید.

 

آسترین ایرلاینز از شهر وین روزانه دو پرواز بـه تهران انجام میدهد ودر هر هفته چهار پرواز نیز بـه اصفهان و شیراز دارد. پروازهای اصفهان و شیراز این شرکت بـه صورت وین-اصفهان-شیراز-اصفهان-وین برگزار می شود.

 


4. امارات‌ ایر دبی

امارات‌ ایر دبی

هواپیمایی امارات «Emirates Airlines» یکی از شرکت‌هاي‌ هواپیمایی برجسته در جهان اسـت. دفتر مرکزی این شرکت در شهر دبی قرار دارد. امارات ایرلاینز متعلق بـه امارات متحدهٔ عربی اسـت و پروازهای منظم روزانه‌اي را از دبی بـه مقاصدی در خاورمیانه، خاور دور، اروپا، آفریقا، شبه قاره هند، جنوب شرق آسیا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی و استرالیا انجام میدهد. فرودگاه بین‌ المللی دبی، قطب این شرکت هواپیمایی بـه‌شمار می آید.

 

 • ناوگان: امارات ایرلاینز در حال حاضر نزدیک بـه ۳۰۰ هواپیمای فعال دارد و شمار زیادی نیز در دست سفارش دارد.
 • مقصدها: این شرکت در هفته بیش از ۳٫۴۰۰ پرواز بـه ۱۳۳ شهر در ۷۴ کشور جهان انجام میدهد .
 • جایگاه در رتبه‌بندی: درسال ۲۰۱۶؛ هواپیمایی امارات بـه عنوان بهترین خط هوایی سال انتخاب شد .

 

5. ایر نیوزیلند

ایر نیوزیلند

ایر نیوزیلند «Air New Zealand» یکی از شرکت‌هاي‌ هواپیمایی برجسته در نیوزیلند اسـت. این شرکت حامل پرچم نیوزیلند و بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی این کشور بـه حساب می آید. مقر اصلی ایر نیوزیلند در فرودگاه آوکلند قرار دارد.

 

 • ناوگان: ایر نیوزیلند در حال حاضر نزدیک بـه ۳۰۰ هواپیمای فعال دارد و شمار زیادی نیز در دست سفارش دارد.
 • مقصدها: این شرکت در هفته بیش از ۳٫۴۰۰ پرواز بـه ۱۳۳ شهر در ۷۴ کشور جهان انجام می دهد.
 • جایگاه در رتبه‌بندی: درسال ۲۰۱۶؛ هواپیمایی ایر نیوزیلند بـه عنوان بهترین خط هواپیمایی سال معرفی شد. بر پایه برآوردی در نشریه «فوربس»؛ این شرکت در مکان دوم بهترین خط هواپیمایی سال ۲۰۱۹ قرار دارد. درسال ۲۰۱۶ هم این شرکت کـه چندان بزرگ نیست، توانسته بود مقام بهترین خط هواپیمایی جهان را کسب کند.

 

6. سنگاپور ایرلاینز

سنگاپور ایرلاینز

سنگاپور ایرلاینز «Singapore Airlines» یکی از شرکت‌هاي‌ هواپیمایی برجسته در جهان اسـت. این شرکت حامل پرچم سنگاپور و بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی این کشور بـه حساب می آید.

 

 • ناوگان: سنگاپور ایرلاینز در حال حاضر نزدیک بـه ۳۰۰ هواپیمای فعال دارد و شمار زیادی نیز در دست سفارش دارد.
 • مقصدها: این شرکت در هفته بیش از ۳٫۴۰۰ پرواز بـه ۱۳۳ شهر در ۷۴ کشور جهان انجام میدهد.
 • جایگاه در رتبه‌بندی: درسال ۲۰۱۶؛ هواپیمایی سنگاپور بـه عنوان دومین خط هوایی برتر سال انتخاب شد.

 

چه شرکت هایی هواپیماها را می سازند؟

چه شرکت هایی هواپیماها را می سازند؟

بیشتر هواپیماهای دنیا توسط دو شرکت هواپیمایی بوئینگ و ایرباس ساخته می شوند. این دو شرکت هواپیمایی، بیشتر هوانوردهای مسافربری را بـه دنیا عرضه میکنند و رقابت تنگاتنگی نیز با یک دیگر دارند. بوئینگ و ایرباس همچنین در تولید هواپیماهای نظامی نیز نقش مهمی دارند.

 

بزرگ‌ترین هواپیماهای مسافربری جهان

بزرگ‌ترین هواپیماهای مسافربری جهان

بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان، ایرباس A380 «Airbus A380» اسـت. این هواپیما بـه عنوان غول پیکرترین هواپیمای مسافربری در جهان شناخته میشود. برای شـما لیستی از بزرگ‌ترین هواپیماهای مسافربری جهان را تهیه کرده‌ام:

 

1. ایرباس A380-800: این هواپیما قابلیت حمل نهایت ۵۵۰ مسافر را دارد. با سرعت عملیاتی حدود ۱٫۰۶۲ کیلومتر بر ساعت و برد هشت هزار مایل دریایی «یا پانزده هزار کیلومتر»؛ ایرباس A380-800 بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان اسـت.

 

2. بوئینگ 300-777: این هواپیما نیز با ظرفیت حمل ۵۵۰ مسافر، ششمین هواپیمای مسافربری پرظرفیت جهان اسـت. سرعت این هواپیما ۸۷۱ کیلومتر بر ساعت و برد ان هشت هزار مایل دریایی اسـت.

 

با این هواپیماهای بزرگ، سفر های طولانی و مسافت‌هاي‌ دور را بـه اسانی تجربه کنید

 

چند هواپیما تا حالا ناپدید شده است؟

چند هواپیما تا حالا ناپدید شده است؟

بین سال‌هاي‌ ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۴ «یعنی حدود ۶۶ سال»؛ تعداد هواپیماهای دنیا کـه گمشده اند، ۸۵ هواپیما بوده‌اند کـه هیچ ردی از خود بـه جای نگذاشته‌اند. از این تعداد، ۸۰ هواپیما هیچ‌گاه پیدا نشدند. برخی پروازهای مشهور ناپدید شده عبارتند از:

 

1. پرواز تک نفره ناتمام در عرض اقیانوس اطلس: آملیا ارهارت، اولین زنی کـه قصد داشت پرواز تک نفره خودرا در عرض اقیانوس اطلس انجام دهد، اما ناکام ماند. این حادثه یکی از عجیب‌ترین حوادث هوایی جهان بـه شمار میرود.

 

2. مثلث برمودا و گم شدن دو هواپیما: دو هواپیمای خطوط بریتانیایی و آمریکای جنوبی دردهه ۱۹۴۰ در منطقه “مثلث برمودا” ناپدید شدند. تحقیقات نشان داده کـه یکی از این دو هواپیما ممکن اسـت با عیب فنی فاجعه‌آمیز روبه‌رو شده و علت ناپدیدی هواپیمای دیگر نیز احتمالاً تمام شدن سوختش بوده اسـت.

 

این حوادث ناپدید شدن هواپیماها همیشه موضوع تعجب‌آوری بوده‌اند و تا بـه امروز معمایی برای محققان و مردم جهان باقیمانده‌اند

 


مطالب مشابه: 9 مورد از بهترین نوع هواپیما برای سفر با امنیت و راحتی بالا


 

در پایان

بـه طور کلی، هواپیماها هرروز بیش از ۴ میلیارد مسافر را جابه‌جا می کنند. این رقم نسبت بـه ۱۲ سال گذشته دو برابر شده و برابر با نصف جمعیت زمین اسـت. این تعداد نشان ‌دهنده اهمیت و حجم بزرگ صنعت هواپیمایی در جهان اسـت.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
فیلم رنگی قدیمی از اصفهان در سال ۱۳۴۰
فیلم رنگی قدیمی از اصفهان در سال ۱۳۴۰