زيگيل

لاغري و کاهش وزن

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آخرین عکس منتشر شده از سیاره زحل

مجموعه : هوا و فضا
آخرین عکس منتشر شده از سیاره زحل

ناسا آخرین عکس سیاره زحل را معرفی کرد 

 

فضاپیمای کاسینی که بیرون از جو زمین قرار دارد به تازگی عکس جدیدی از قمر و سیاره زحل را دریافت کرده است و به زمین ارسال کرده شما میتوانید در ادامه با آخرین عکس منتشر شده از سیاره زحل سایت تالاب را دنبال کنید.

 

کاسینی در این گذر 10 تصویر از “میماس” گرفته است که در آنها نیمی از این قمر با نور خورشید که از طرف زحل به آن منعکس شده، روشن شده است.

 

آخرین عکس منتشر شده از سیاره زحل

آخرین عکس منتشر شده از قمر زحل

 

قمر “میماس” نزدیکترین قمر به زحل نیز محسوب می‌شود و یکی از پرچاله‌ترین سطوح را در بین سیاره‌ها و قمرهای منظومه شمسی دارد.

 

این قمر هر 22 ساعت و 37 دقیقه یکبار به دور زحل می‌چرخد و یک فاصله 4800 کیلومتری را در حلقه‌های زحل به‌ وجود آورده است. جنس این قمر بیشتر از آب منجمد و سنگ است.

 

ماموریت فضاپیمای کاسینی از سال 2004 آغاز شده است و ماه‌های پایانی خود را سپری می‌کند. ماموریت این فضاپیما تا سپتامبر 2017 ادامه خواهد داشت و پس از آن به سطح زحل سقوط خواهد کرد.

 

این ماموریت با همکاری ناسا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی ایتالیا انجام شده است.

 

آخرین عکس منتشر شده از سیاره زحل 

 


تصاویری از پیشرفته ترین فضاپیما پیشرفته ترین فضاپیما را در اینجا مشاهده نمایید.   شرکت خصوصی SpaceX توسط یک میلیاردر به نام «الون موسک» تاسیس و مدیریت می‌شود؛ دفتر مرکزی این شرکت مستقر در هاثورن در کالیفرنیا ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

آشنایی با شهر عجیب مردگان روسیه (عکس 16+)
آشنایی با شهر عجیب مردگان روسیه (عکس 16+)
مشاهده بیشتر