رونمایی از دوچرخه هوشمند کپنهاگن + تصاویر

رونمایی از دوچرخه هوشمند کپنهاگن + تصاویر

فناوری این چرخ به گونه ای است که به صورت کاملاً بی سیم و تنها از طریق بلوتوث با برنامه کاربردی شما روی گوشی هوشمندتان ارتباط برقرار می‌کند. باتری لیتیوم 48 ولتی آن نیز قابل تعویض بوده و شارژ آن 4 ساعت زمان برده و برای 1000 دور گردش چرخ کافی است.

 

این بار شرکت SuperPedestrain که یکی از سردمداران ساخت و توسعه قطعات الکتریکی است، از چرخ کوپنهاگن رونمایی کرد. اساسا از این چرخ بار اول در سال 2010 با رنگ قرمز رونمایی شده بود.سال‌ها تلاش در موسسه پژوهشی Cambridge, سبب شد که با فناوری جدیدتر بتوانند ارزش کیفی این قطعه را افزایش داده و قیمت آن را نیز تا حد امکان کاهش دهند.

 

در مورد توان و نیروی این قطعه نیز صحبت‌هایی شده است. مثلا اینکه در ایالت متحده آمریکا دو نسخه متفاوت از این چرخ قابل خرید است. انرژی حاصله از گردش این چرخ در نسخه آمریکایی 350 وات و در نسخه اروپایی نیز 250 وات می‌باشد. ناگفته نماند حداکثر سرعت نسبی این چرخ نیز به ترتیب در نسخه آمریکایی و اروپایی 32 و 25 کیلومتر در ساعت می‌باشد.

طبق اخبار موجود قرار است قیمت این قطعه در تولید 1000 تای اول 699 دلار تعیین شود و مابقی با قیمت 799 دلار به فروش رود.

 

چرخ کوپنهاگن دارای یک سیستم ترمز احیاگر است که در سرازیری یا در زمانی که به سمت عقب پدال می‌زنید فعال می‌شود. ناگفته نماند وزن نهایی این چرخ 5.9 کیلوگرم اعلام شده است.

 

رونمایی از دوچرخه هوشمند کپنهاگن + تصاویر

 

رونمایی از دوچرخه هوشمند کپنهاگن + تصاویر

 

جدیدترین مطالب سایت