'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

شاه‌کلید چاپ سه‌بعدی برای همه قفل‌ها

شاه‌کلید چاپ سه‌بعدی برای همه قفل‌ها

فناوری چاپ سه‌بعدی که برای ساخت قطعات فضاپیما، تولید اندام چاپی بدن، چاپ سلاح و ساخت خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، در تولید شاه‌کلید همه قفل‌ها نیز بکار گرفته شده است.محققان برنامه نرم‌افزاری خاصی به نام Photobump را طراحی کرده‌اند که قادر به تولید فایل سه‌بعدی مورد نیاز برای چاپ کلید است.

 

با کمک این برنامه نرم‌افزاری و از روی تصویر قفل، کلید دندانه‌داری چاپ می‌شود که زبانه‌های آن در بین پین‌های قفل قرار می‌گیرد؛ با اعمال یک فشار ظریف به انتهای کلید، کلید چند میلی‌متر درون قفل حرکت کرده و دندانه‌های آن در زیر پین‌های سیلندری‌شکل قفل جای می‌گیرند که با یک چرخش ساده، قفل براحتی باز می‌شود.بسیاری از قفل و کلیدهای جدید و پیشرفته‌ فاقد دندانه هستند، ‌اما با کمک برنامه نرم‌افزاری Photobump امکان چاپ سه‌بعدی کلید دندانه‌دار با قابلیت باز کردن این نوع از قفل‌ها نیز فراهم می‌شود.

 

شاه‌کلید چاپ سه‌بعدی برای همه قفل‌ها

 

 


دانش و تکنولوژی

بیشتر بخوانید
خودروی جالب ژاپنی که به اندازه یک سینی غذاست + تصاویر خودروی جالب ژاپنی که به اندازه یک سینی غذاست. تعجب نکنید! این یکی از جدیدترین اختراعات ژاپنی ها می باشد.   «کونیاکو سایتو» مهندس ۲۰ ساله ژاپنی با همکاری جمعی از مهندسان ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

عکس های شنای زنان لبنانی در سواحل دریا
مشاهده بیشتر