بروزرسانی : 25 دی 1394

چمدان های هوشمند دنبال کننده انسان (عکس)

چمدان های هوشمند دنبال کننده انسان (عکس)

با این چمدان های هوشمند دیگر صاحب های چمدان ها بار اضافی نخواهند داشت. چمدان های هوشمند دنبال کننده انسان می تواند کمک بزرگی به انسان ها در مسافرت ها کند.

  به لطف این چمدان جدید که نیازی به در دست گرفتن ندارد، به‌زودی ممکن است حمل چمدان‌های سنگین به تاریخ بپیوندد! طراح این چمدان هوشمند که همه‌جا شمارا دنبال می‌کند، شرکت رباتیکِ NUA است.

این چمدان از طریق بلوتوث به برنامه‌ی مرتبط در گوشی‌های هوشمند متصل می‌شود. به‌علاوه درون این چمدان حسگرِ دوربین تعبیه‌شده که از طریق آن کاربر را می‌بیند و بدون برخورد با هیچ مانعی در تمام سطوح صاف مثل کف سالن فرودگاه او را دنبال می‌کند.

این چمدان دارای یک زنگ خطر ضد دزد است، بنابراین زمانی که شما حواستان به چمدان نیست، به صدا درمی‌آید. در ضمن یک باتری پشتیبان نیز در آن جاسازی‌شده که با آن می‌توانید تمام وسایلتان را شارژ کنید.

چمدان های هوشمند دنبال کننده انسان (عکس)

الکس لیبمَن، مؤسس رباتیک NUA می‌گوید: ما شبکه‌ی حس‌گرها، بینایی رایانه‌ای (یکی از شاخه‌های علوم کامپیوتر) و رباتیک را باهم ترکیب می‌کنیم ازاین‌رو اگر شما برنامه‌ی ما را دانلود کنید و روی عبارت «دنبال کن» (follow ) بزنید، چمدان کاربر را مشخصاً شناسایی کرده و می‌داند که باید وی را دنبال کند.

البته شرکت NUA هنوز در حال آزمایش و ارتقای برخی ویژگی‌های این وسیله ازجمله سرعت و تنظیمات شخصی است اما آن‌ها امیدوارند که این چمدان را در سال جدید در دسترس همگان قرار دهند. اگر این پروژه موفقیت‌آمیز باشد، آن‌ها از فناوری بلوتوث برای خودکار کردن بسیاری از وسایل دیگر نیز استفاده کنند. به‌علاوه این وسایل به‌ویژه برای معلولین جسمی و افراد پیر بسیار سودمند خواهند بود. لازم به ذکر است ظاهر این چمدان‌ها کاملاً شبیه دیگر چمدان‌های معمولی است و ازآنجایی‌که وزن وسیله‌ای که چمدان را به یک چمدان هوشمند تبدیل می‌کند، فقط 2.5 پوند است و می‌توان آن را در چمدان‌های قدیمی هم نصب کرد بنابراین این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای همکاری با یک سازنده‌ی چمدان است.

با این کفش ها مثل جت پرواز کنید

عینک هوشمند گوگل برای تیراندازی دقیق کاربران

ساخت دوچرخه ای تاشو با قابلیت اتصال به اینترنت

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت