دکتر تاج بخش

زيگيل

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

لاغري و کاهش وزن

شهر ممنوعه در چین + عکس

شهر ممنوعه در چین + عکس

در چین شهر ممنوعه ای وجود دارد که سالانه میلیون ها نفر گردشگر جذب آنجا میشوند.

 

به گزارش تالاب شهر ممنوعه با قدمتی ۷۰۰ ساله که در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید، یکی از مجموعه‌های تاریخی منحصربه‌فرد جهان به‌شمار می‌رود. این شهر با حدود ۹۸۰ بنای تاریخی در زمینی به مساحت ۷۲۰ هزار متر مربع طی سال‌ها مقر حکومت پادشاه‌های کشور چین به‌شمار می‌رفته است.

 

شهر ممنوعه در چین + عکس

بخش جدیدی از «شهر ممنوعه» پس از حدود دو قرن از ثبت نخستین تصاویر از آنها میزبان گردشگران می‌شوند.

 

 این بخش از «شهر ممنوعه» که به عنوان یکی از سه جاذبه برتر گردشگری چین سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر است، آخرین‌بار در سال ۱۷۹۵ میزبان چند خارجی بود.

شهر ممنوعه در چین + عکس

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بخش جدید شهر ممنوعه شامل کاخ محل زندگی همسران امپراطورهای چین است که از سبک خاص معماری بهره برده و نمونه مشابه آن در سراسر چین وجود ندارد.

شهر ممنوعه در چین + عکس

 

درهای این کاخ تا سال‌ها پس از انقلاب چین برای چند دهه به روی بازدیدکنندگان بسته بود تا اینکه از سال ۲۰۰۲ پروژه مرمت آن آغاز شده و به احتمال فراوان از سال ۲۰۱۵ میزبان گردشگران خواهد بود، این در حالیست که در حال حاضر بازدیدکنندگان تنها می‌توانند از ۳۰ درصد شهر ممنوعه دیدن کنند.

 

شهر ممنوعه با قدمتی ۷۰۰ ساله که در سال ۱۹۸۷ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید، یکی از مجموعه‌های تاریخی منحصربه‌فرد جهان به‌شمار می‌رود. این شهر با حدود ۹۸۰ بنای تاریخی در زمینی به مساحت ۷۲۰ هزار متر مربع طی سال‌ها مقر حکومت پادشاه‌های کشور چین به‌شمار می‌رفته است.

شهر ممنوعه در چین + عکس

 

در حال حاضر شهر ممنوعه روزانه میزبان ۵۰ هزاز گردشگر است که این امر خسارت‌هایی را به این مجموعه تاریخی در پی داشته که حاصل آن سُست شدن سنگفرش‌ها و تخریب برخی از تصاویر به دلیل رطوبت ناشی از تنفس بازدید کننده است.

 


مکانهای تاریخی جهان

بیشتر بخوانید
تصاویر قلعه مذکر قلعه ای که در آن همه چیز مذکر است"مونت اتوث" قلعه یا عبادتگاهی در یونان است که در منطقه ای به نام "هالکیدیکی" واقع شده است و از سال 800 ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

عکس های خانوادگی بازیگران معروف ایرانی
عکس های خانوادگی بازیگران معروف ایرانی
مشاهده بیشتر