آشنایی با باغ های تاریخی شهر تهران

آشنایی با باغ های تاریخی شهر تهران

باغ های زیبای شهر تهران بیشتر بشناسید !

 

باغ هاي شهر تهران یکی از باغ هاي دوران قدیم در ایران هست در ادامه میتوانید ما را دنبال نمایید .

 

شاید باورتان نشود اما درست در وسط همین پایتخت شلوغ و پرسر و صدا هنوز هم میتوان باغ هایي را با درختان تنومند و سر به فلک کشیده و جوی هاي روان پیدا کرد که با قدم زدن در انها روح انسان تازه میشود و یکبار دیدنشان احتمالا بارها شما رابه آنجا خواهدکشاند. در این مقاله شما را با نظیر هایي از این باغ هاي خوشگل آشنا می‌کنیم.

باغ ایرانی
 بوستان باغ ایرانی همانگونه که از نامش پیداست، براساس الگوی باغ ایرانی طراحی و ساخته شده هست. الگوی باغ ایرانی، آن قدر در دنیای طراحی و معماری باغ ها دارای ظرفیت هاي زیباشناسی ارزنده بوده که در جهان، این سبک دقیقا انحصار به فرد و با نام ایران شناخته میشود. حتی ساختمانی که درواقع غذاخوری و کافی شاپ این آلبوم هست هم نظیر اي از بناهای قدیم تهران هست. این باغ، حفاظ دارد و از ساعت 7 صبح تا 12 شب، پذیرای بازدید علاقه مندان هست و بازدید ازآن برخلاف دیگر بوستان هاي تهران، شبانه روزی نیست.

 
خبر موثر این که این مکان بهینه سازی شده و معمولا جسمی- حرکتی بدون محدودیت هاي شهری می‌توانند در محیط زیبای باغ تردد کنند. باغ 3 ورودی دارد که هر ورودی نگهبان دارد. حوض هاي متعدد، سبک هندسی قرارگیری درختان و همینطور حوض وسیع و فواره، عمارت یا کوشک در وسط باغ و رعایت تقارن ها در طراحی، زیباترین باغ تهران رابه مقصدی ناب برای گردشگران طبیعت پایتخت تبدیل کرده هست.

 نشانی: خیابان شیخ بهایی شمالی، 20 متری پیروزان، کوچه شهید صابری

آشنایی با باغ های تاریخی شهر تهران

 

 بوستان باغ ایرانی همانطور که از نامش پیداست، براساس الگوی باغ ایرانی طراحی و ساخته شده هست

  باغ نگارستان 

 باغ نگارستان یکی از بناهای قدیمی و ارزشمند تهران قدیم هست که به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شد. این بنا چه از نظر تاریخ کوتاه، معماری و هنر به کاررفته در تولید آن و چه از نظر موقعیت کنونی و آثاری که در موزه هاي آن به نمایش درآمده، اهمیت بسیار زیادی دارد و مکانی هست که شما میتوانید آرامشی بی حد و توصیف را در آن بیابید.

به محض پاگذاشتن در باغ حس و حال منزل هاي قدیمی سراسر وجودتان را پر میکند. در این باغ میتوانید از موزه کمال الملک مشاهده کنید، از خوردن صبحانه در کافه طهرون ودر زیربنای زیبایی که با الهام گرفتن از حافظیه شیراز بنا شده، لذت ببرید، از موزه ها و بناهای دیگری که در انها گالری و نمایشگاه هاي موقت برپا میشود، مشاهده کنید و از فضای آرامش بخش باغ با معماری یک باغ ایرانی لذت ببرید و برای لحظاتی هم که شده، از شلوغی و هیاهوی شهر دور باشید.

 نشانی: میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعتمدار رفیع

آشنایی با باغ های تاریخی شهر تهران

 

بهترین باغ های تهران 

باغ موزه هنر ایرانی 

 باغ موزه هنر ایرانی در منطقه الهیه قرار گرفته و بافت آن دقیقا با خانههای قدیمی در آن منطقه هماهنگی دارد. در طراحی این باغ از باغ فین کاشان الهام گرفته شده و یک بنای دقیقا مرمت شده هست. وجود درختان سر به فلک کشیده، جوی هاي پرآبی که از هر سو روانه میباشند و صدای خوش پرندگان و… باعث می‌شود این مکان یک مکان بینظیر برای دیدار هاي بهاری شما با دوستانتان باشد. مخصوصا این که میان درختان سبز باغ میزهایی چیده شده که خبر از وجود کافه اي در انتهای باغ دارد.

می‌توانید به ساختمان قدیمی با شیشه هاي رنگی که اصالت منزل هاي ایرانی را دارد، هم سری بزنید و از نمایشگاهی که در آن برقرار هست مشاهده کرده و روحتان را نیز تغذیه کنید. در فضای اطراف کافه انتهای باغ، آخر هفته ها بوفه صبحانه متنوعی چیده میشود که امتحان کردن آن خالی از لطف نیست. آرامش این باغ موزه هر شخصی را تحت تاثیر قرار میدهد.

 نشانی: میدان تجریش، خیابان مقصودبیک «شهید دربندی»، کوچه پزشک حسابی، شماره 10

آشنایی با باغ های تاریخی شهر تهران

عکس هایی از باغ های تهران 

 

باغ موزه هنر ایرانی در منطقه الهیه قرار گرفته و بافت آن با منزل هاي قدیمی در آن منطقه هماهنگی دارد

  باغ موزه مینیاتور  

 کشور عزیزمان ایران جاذبه هاي گردشگری فراوانی دارد اما برای تعداد زیادی از ما این مهلت ایجاد نمیشود که به همه ی شهر های جالب ایران سر بزنیم و از آثار باستانی ارزشمندشان مشاهده کنیم. باغ موزه مینیاتور تهران نخستین موزه مینیاتوری کشور هست که درسال 1392 به همین منظور افتتاح شده و محیطی بسیار دلنشین دارد که متاسفانه به علت تبلیغات کم و نامناسب، کمتر شهروندی در پایتخت حتی اسم آن را شنیده هست.

شاید سرزدن به هر 12 اثر تاریخی ایران که در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده، دریک روز کاری ناممکن به نظر برسد، اما شما با سر زدن به باغ موزه مینیاتور می‌توانید ماکت هاي مینیاتوری این آثار راکه با توجه و ریزه کاری ساخته شده اند، مشاهده نمایید.

 
این باغ موزه با زمینی به مساحت حدودا 3 هکتار، دقیقا هندسه باغ هاي ایرانی را دارد ودر دل خود ماکت هایي از 12 اثر تاریخی ایرانی جای داده که کار دست هنرمندان ایرانی هست. با قدم زدن در این باغ موزه ضمن مشاهده این ماکت هاي مینیاتوری می‌توانید حس و حال باغ هاي ایرانی را دقیقا درک کنید و لذت ببرید.

 نشانی: خیابان جانبازان غربی، نبش بزرگراه امام علی «ع»
 آشنایی با باغ های تاریخی شهر تهران

باغ موزه مینیاتور تهران نخستین موزه مینیاتوری کشور هست

 

جدیدترین مطالب سایت