جزیره کیش (لیست ساحل های زیبایش + مکان های تفریحی)

جزیره کیش (لیست ساحل های زیبایش + مکان های تفریحی)

جزیره‌ کیش در جنوب ایران واقع‌شده و بـه دلیل آب‌وهوای گرم و معتدل خود، سواحل زیبا و جاذبه‌هاي‌ گردشگری فراوان، یکی از مقاصد محبوب برای گردشگران داخلی و خارجی اسـت. سواحل کیش بـه دلیل شناخته شدن در سطح جهانی و توجه بـه امکانات رفاهی و تفریحی، هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان میباشد. ازجمله جاذبه‌هاي‌ مهم سواحل کیش می توان بـه سواحل شمالی با رستوران‌ها و کافه‌هاي‌ بومی، سواحل جنوبی با آب‌هاي‌ زیبا و رنگارنگ و سواحل غربی با ‌غروب آفتاب خیره‌کننده اشاره کرد.

 

جزیره کیش و لیست ساحل های زیبایش و مکان های تفریحی

آثار تاریخی کیش

ممکن اسـت بـه دلیل چهره مدرن و تجاری کیش، برای بسیاری وجود آثار تاریخی در کیش غیرممکن بـه نظر برسد ولی کیش آثار تاریخی زیادی دارد کـه در زیر بـه طور مفصل بـه انها اشاره خواهیم کرد.

 


مطلب مرتبط: به جزیره زیبای کیش سفر کنید


 

شهر تاریخی جریره کیش

شهر تاریخی حریره کیش

بـه طور کلی کاوش هاي‌ باستانشناسی در کیش بـه مانند سایر نقاط ایران صورت نگرفته اسـت ولی این جزیره پتانسیل بالایی برای کشف آثار بـه جای مانده دارد. از آثار تاریخی مشهود جزیره کیش می توان بـه تپه باستانی شهر حریره نام برد.

 

آثار تاریخی کیش

این تپه باستانی 120 هکتار وسعت دارد و شامل عمارت هاي‌ متفاوتی اسـت کـه در گذشته متعلق بـه حکام و فرمانروایان بوده اسـت. عملیات اکتشافی باستان شناسی سه محل مجزا شامل خانه اعیانی، بخش کارگاهی و صنعتی و حمام را دراین مجموعه رونمایی کرده اسـت.

 

خانه اعیانی همانند سایر خانه هاي‌ اعیانی در جای جای ایران دارای دارای معماری منحصر بـه فردی اسـت کـه نشان از این می دهد کـه این بنا بـه خانواده اي ثروتمند تعلق داشته اسـت. کاشی کاری هاي‌ موجود دراین عمارت را میتوان شبیه کاشی کاری دوره ایلخانی در تخت سلیمان و سلطانیه دانست.

 

صاحب خانه اعیانی در حریره ی کیش

دربخش دیگر تپه باستانی شهر حریره، درکنار دریا سازه اي کشف شده اسـت کـه دارای کانال هاي‌ افقی و چاه هاي‌ متعدد اسـت کـه هنوز کاربری آن ها مشخص نشده اسـت. اما بـه نظر می رسد کـه این سازه برای آسانی وارد شدن بـه دریا ساخته شد اسـت.

 

دربخش دیگر تپه باستانی حریره، حمامی با مساحت 500 متر مربع شامل صحن ها و اتاق هاي‌ زیادی اسـت کـه با توجه بـه اندازه ان بـه نظر می رسد مصرف شخصی داشته اسـت و متعلق بـه صاحب خانه اعیانی داشته و جنبه عمومی نداشته اسـت. با توجه بـه کاوش هاي‌ باستان شناسی بـه نظر می رسد کـه این حمام از قدیمی‌ترین حمام هاي‌ ایران اسـت و می توان ان را بـه دوره ایلخانی و تیموری نسبت داد.

 

معرفی ساحل  های زیبا در جزیره کیش

دراین مطلب بـه‌طور کامل‌تر با سواحل کیش و جاذبه‌هاي‌ ان‌ها آشنا میشویم:

 

معرفی ساحل  های زیبا در جزیره کیش

ساحل مرجان کیش

ساحل شنی مرجان کیش با آب بسیار زلال و آبی‌رنگ مرجانی، بـه‌عنوان یکی از زیباترین سواحل در خلیج‌فارس شناخته می شود. وجود ویژگی‌هاي‌ خاص و منحصربه‌فرد مانند مرجان‌هاي‌ زیبا در زیرآب، میلیون ها ماهی رنگارنگ و فعالیت‌هاي‌ آبی متنوع ازجمله شنا، غواصی و اسکوبا دراین ساحل، باعث شده تا همه ی ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی بـه این منطقه سفر کنند.

 

علاوه بر ان؛ ساحل مرجان نزدیک بـه برخی از تفرجگاه‌هاي‌ دیگر کیش مانند مجتمع هتلی دلفین و باغ پرندگان بوده، بنابر این امکانات رفاهی و تفریحی بیشتری را برای بازدیدکنندگان فراهم میکند. آدرس ساحل مرجان کیش: جنوب شرقی جزیره کیش، خیابان جهان، میدان مرجان

 

ساحل میرمهنا

ساحل میرمهنا

ساحل میرمهنا یکی از بزرگ ترین پارک‌هاي‌ ساحلی جزیره کیش و بهترین سواحل کیش اسـت کـه در بلوار دریا واقع شده و مسیری پُر رفت‌وآمد و شلوغ دارد. امتداد این پارک ساحلی از مسجد خاتم الانبیا شروع شده و تا میدان جاسک ادامه پیدا می کند. بنابر این ساحل میرمهنا یک خط ساحلی بزرگ و طولانی دارد.

این پارک ساحلی درست در نزدیکی محله عرب‌ها قرار گرفته ودر نتیجه می توانید پس از استراحت در ساحل میرمهنا از محله بومی عرب‌ها نیز بازدید کنید. این ساحل برای تفریحات خانوادگی بهترین انتخاب خواهد بود چرا کـه این اسکله تفریحی جاذبه‌هاي‌ بسیاری داشته و از طرفی امکانات مناسبی نیز برای ان درنظر گرفته شده اسـت.

از جمله امکانات ساحل میرمهنا میتوان بـه امکان پیاده‌روی در ساحل، وجود بازارهای متنوع، چای‌خانه سنتی، مسیر دوچرخه‌سواری، مراکز فروش مواد غذایی و همین‌طور زمین بازی کودکان اشاره کرد.

میرمهنا بهترین ساحل کیش برای عکاسی خواهد بود.

دراین ساحل زیبا می توانید کنار لاک‌پشت‌هاي‌ جزیره قدم زده و ان‌ها را از نزدیک ببینید. آبی زلال ساحل میرمهنا باعث شده تا ماهی‌هاي‌ تازه نیز در معرض باشند. بنابر این اگر مایل بـه چشیدن طعم ماهی کبابی تازه هستید، ساحل میرمهنا این شرایط را برای شـما فراهم کرده اسـت.

 

با توجه بـه وسعت این ساحل، میرمهنا بهترین ساحل کیش برای عکاسی خواهد بود. حتی میتوانید برای اجاره کشتی برای عروسی در کیش نیز اقدام کنید، چرا کـه این ساحل امکانات خوبی را دراین خصوص نیز ارائه می دهد. شاید بتوان گفت با وجود امکانات متعدد، میرمهنا بهترین ساحل هاي‌ کیش برای گذران دوران استراحت و تعطیلات اسـت.

از جمله جاذبه‌هاي‌ میرمهنا بـه‌عنوان بهترین ساحل کیش می توان بـه نزدیکی بـه شهر زیرزمینی کاریز با قدمت ۲۵۰۰ ساله، وجود جریان آب‌شیرین، هوای خنک و فسیل‌هاي‌ قدیمی، مجموعه بولینگ مریم، بازار پارس خلیج، بازار زیتون، بازار صفین و بازار ونوس در نزدیکی ساحل و امکان خرید از این مراکز اشاره کرد.

 

ساحل مرد ماهیگیر کیش

ساحل مرد ماهیگیر کیش

ساحل مرد ماهیگیر کیش یکیدیگر از جاذبه‌هاي‌ گردشگری بسیار محبوب با طبیعتی بکر و زیبا دارای سنگفرش‌هاي‌ سنتی، منظره‌اي از گیاهان بومی، با مجسمۀ بزرگ فیگوراتیو مرد ماهیگیر و آب‌هاي‌ صاف اسـت.

 

همچنین این ساحل دارای امکانات و تجهیزات موردنیاز برای ماهیگیری اسـت، بنابر این ماهیگیران حرفه‌اي و مبتدی میتوانند از تجربه‌ي یک روز آرام درکنار آب و طبیعت استفاده کنند. با توجه بـه هوای دل‌انگیز ساحل مرد ماهیگیر کیش بـه‌عنوان یک مقصد محبوب برای گردشگران و مسافران علاقه‌مند بـه فعالیت‌هاي‌ ماهیگیری، ساخت مجسمه‌هاي‌ شنی، غذا هاي دریایی و نشستن در آلاچیق‌هاي‌ حصیری بـه شمار می رود. توضیحات کامل‌تر را در مقاله مربوطه مطالعه نمایید.

 

آدرس ساحل مرد ماهیگیر: کیش، ضلع شرقی جزیره، خیابان سنایی، بلوار ساحل.

 

ساحل دامون کیش

ساحل دامون کیش

ساحل دامون کیش یکی از مقاصد گردشگری اسـت کـه با آبی کریستالی و شن‌هاي‌ سفید خود، هر ساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی میباشد. با کیفیت بالای آب و تمیزی ساحل، این مکان برای شنا، غواصی، پاراسل، شاتل، بنانا، فلای بورد و تفریحات این‌چنینی مناسب اسـت. همچنین پارکینگ و امکانات رفاهی نیز دراین ساحل وجوددارد کـه بـه‌اسانی می توان بـه ان‌ها دسترسی پیدا کرد.

 

با داشتن چندین رستوران و کافه در نزدیکی ساحل، تمامی نیازهای گردشگران برطرف می شود. ساحل دامون کیش با مناظر طبیعی خیره‌کننده، وجود ماهی‌هاي‌ گوناگون در دریا، لاک‌پشت‌هاي‌ دوست‌داشتنی، درخت‌هاي‌ نخل سر بـه فلک کشیده و خرگوش‌هاي‌ زیبای مهمان، یکی از مقاصد محبوب برای تفریح و استراحت در کیش اسـت. توضیحات کامل‌تر را در مقاله مربوطه مطالعه نمایید.

 

آدرس ساحل دامون: خیابان وصال، شهرک دیدنی‌ها، اسکله دامون، مسیر دوچرخه

 


مطلب مرتبط: آشنایی با مناطق تفریحی جزیره کیش


 

ساحل کشتی یونانی کیش

ساحل کشتی یونانی کیش

ساحل کشتی یونانی کیش با آبی بسیار زیبا و شفاف، شرایط عالی را جهت شنا و غواصی برای علاقه‌مندان بـه دریا و سیر در زیرآب فراهم می کند. بافت طبیعی و خاص این ساحل، باعث شده تا بـه یکی از مقاصد محبوب گردشگران در جزیره کیش تبدیل شود. همچنین، امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی نیز دراین ساحل وجوددارد کـه باعث شده تا برای تمام افراد و گروه‌هاي‌ سنی مناسب باشد.

 

از دیگر جاذبه‌هاي‌ این ساحل باید بـه بازارچه‌هاي‌ محلی و فروشگاه‌هاي‌ مجاور اشاره کرد کـه محصولات سنتی و سوغاتی‌هاي‌ کیش را بـه بازدیدکنندگان عرضه می کنند. توضیحات کامل‌تر را در مقاله مربوطه مطالعه نمایید.آدرس ساحل کشتی یونانی کیش: جنوب غربی جزیره، خیابان غروب، میدان غروب، نزدیکی پارک ساحلی غروب

 

ساحل کلبه هور کیش

ساحل کلبه هور کیش

ساحل کلبه هور در غربی‌ترین دماغه‌ي جزیره کیش با مجموعه‌اي از امکانات مانند آلاچیق‌هاي‌ چوبی زیبا، باربیکیو، نیمکت‌هاي‌ متعدد، ایستگاه کرایه دوچرخه، نورافکن‌ها، اسب‌سواری و اجاق‌هاي‌ خورشیدی از گردشگران پذیرایی می کند. این ساحل همه ی ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان بـه دلیل موقعیت جغرافیایی عالی در قلب جزیره کیش و نزدیکی بـه میدان کیش با دسترسی آسان اسـت.

 

همچنین وجود امکانات و خدمات رفاهی، مانند رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌ها، باعث استقبال بیشتر گردشگران از این ساحل میشود. البته فعالیت‌هاي‌ آبی مانند شنا، قایقرانی و جت اسکی، برای گردشگران ورزش دوست نیز امکان پذیر اسـت.

 

ساحل کلبه هور بـه‌عنوان یک مقصد ایدئال با وجود کشتی یونانی، شهر زیرزمینی کاریز، باغ نخل، ساحل کایت و قلعه جنی در جزیره کیش اسـت. توضیحات کامل‌تر را در مقاله مربوطه مطالعه نمایید.آدرس ساحل هور کیش: کیش، جاده جهان، میدان هور

 

ساحل درختان نارگیل کیش

ساحل درختان نارگیل کیش

ساحل درختان نارگیل کیش با داشتن درختان نارگیل بـه طرزی بی‌نظیر و دل‌نشین صحنه‌اي تماشایی را برای بازدیدکنندگان بـه ارمغان می‌آورد. دراین ساحل، درختان نارگیل زیبا و سبز، بافتی بسیار دل‌نشین و دل‌پذیر را بـه منظره اضافه کرده و بـه بازدیدکنندگان احساس آرامش و آسایش می دهند.

 

علاوه بر زیبایی درختان نارگیل، ساحل دارای شن‌هایي زیبا و دریایی آبی و صاف اسـت کـه امکان استفاده از تفریحاتی مانند شنا، جت اسکی، قایق «پدالی، پارویی، ماهی گیری» و غواصی را برای گردشگران فراهم میکند. درکنار ساحل، تعدادی رستوران و کافه نیز وجوددارد کـه با ارائه انواع غذا هاي دریایی و میوه نارگیل، تجربه‌ي لذت‌بخشی را برای بازدیدکنندگان بـه ارمغان می‌آورند.

 

ساحل درختان نارگیل با آب‌وهوایی معتدل، بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات بهاری و تابستانی اسـت. توضیحات کامل‌تر در مقاله مربوطه مطالعه نمایید.آدرس ساحل درختان نارگیل کیش: قسمت شرقی جزیره کیش، سمت راست خیابان فردوسی ودر تقاطع با بلوار ساحل جزیره، پروین اعتصامی

 

ساحل ‌اسکله تفریحی کیش

ساحل ‌اسکله تفریحی کیش

ساحل‌ اسکله تفریحی کیش دارای یک اسکله بلند و زیبا بوده کـه مکانی مناسب برای تماشای غروب خورشید و لذت بردن از مناظر طبیعی جزیره میباشد. اسکله تفریحی کیش همچنین مکانی مناسب برای تفریحات خانوادگی و دوستانه مانند تماشای نمایش‌هاي‌ موسیقی، استفاده از اسلایدهای آبی و کایاک بر روی آب و همچنین بهره‌مندی از فروشگاه‌ها و رستوران‌هاي‌ مجاور اسـت.

 

با وجود امکانات تفریحی فراوان، هم چون پیست دوچرخه‌سواری، قایق کف‌شیشه‌اي، بالن‌سواری، فلای بورد، اسکوتر دریایی، شاتل و بنانا سواری، ساحل اسکله تفریحی کیش یک مقصد ایدئال برای گذراندن وقت با دوستان محسوب میشود. توضیحات کامل‌تر را در مقاله مربوطه مطالعه نمایید.آدرس ساحل اسکله تفریحی کیش: خیابان سنایی، در انتهای خیابان دریا، پشت بازار ونوس.

 

ساحل سیمرغ کیش

ساحل سیمرغ کیش

ساحل سیمرغ کیش با ماسه‌هاي‌ درخشان مرجانی و امکانات رفاهی یکی از مکان‌هاي‌ زیبا در ایران اسـت. این ساحل با تفریحات آبی متعدد، زمین‌هاي‌ ورزشی، مسیر پیاده‌روی، ساحل زیبای مرجانی، پارک کودکان و همچنین مجموعه‌اي از هتل‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌هاي‌ توریستی یک سفر رؤیایی را برای مسافران تدارک دیده اسـت.

 

ساحل سیمرغ کیش با مناظر زیبا و فضایی آرام و صمیمی و دیدنی‌هاي‌ نزدیک مانند دلفیناریوم کیش، باغ پرندگان، قلعه وحشت، شهر زیرزمینی کاریز و پارک آبی اوشن یک مقصد عالی برای سفر و خوش‌گذرانی درکنار دریا اسـت. توضیحات کامل‌تر را در مقاله مربوطه مطالعه نمایید.آدرس ساحل سیمرغ کیش: دربخش جنوب شرقی جزیره کیش، بین مسیر دوچرخه‌سواری و جاده جهان

 

ساحل اختصاصی مارینا کیش

 

ساحل اختصاصی مارینا کیش

ساحل اختصاصی مارینا با رسالت سرویس‌دهی و پهلو گرفتن قایق‌هاي‌ کوچک تفریحی و شناورهای لوکس در منطقه آزاد کیش بنا شد. دراین منطقه با وجود طبیعتی استثنایی، هتلی مجلل درکنار حوضچه اختصاصی، باغ مارینا پارک، کلوپ تفریحات دریایی بسیار مجهز، لانژ ساحلی و رستوران هر ساله گردشگران بسیاری را بـه خود جذب می کند.

 

ساحل مارینا کیش با فضای گسترده و آرامش‌بخش خود، بـه گردشگران فرصتی عالی برای استراحت، تفریح و تماشای طبیعت می دهد. علاوه بر ان؛ وجود امکانات رفاهی و تفریحی متنوع مانند رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، فروشگاه‌ها و همچنین استخرهای آب شیرین با ساحل ماسه‌اي، پارک بادی در آب، سالن‌هاي‌ ماساژ تایلندی، پدل بورد، پاراسل، ویند سرف، ماشین پرواز، کایت بوردینگ و ویک بوردینگ این ساحل را برای گردشگران بهترین مقصد تفریحی تبدیل کرده اسـت

 

توضیحات کامل‌تر در مقاله مربوطه مطالعه نمایید.آدرس ساحل مارینا: بلوار مرجان، انتهای مرجان ۷؛ کنار برج‌هاي‌ دوقلو.

 

ساحل صخره ای کیش

ساحل صخره ای کیش

ساحل کلبه هور کـه بـه ان ساحل صخره اي کیش نیز گفته می شود یکی از جاذبه‌هاي‌ گردشگری و بهترین سواحل کیش اسـت کـه در دماغه غربی جزیره واقع شده اسـت. در گذشته این منطقه کلبه‌هایي برای استراحت ماهیگیران داشت کـه بیشتر بومیان از ان استفاده میکردند. بومیان بـه این ساحل زیبا، ساحل کلبه هور میگویند اما بسیاری از گردشگران این ساحل رابا نام ساحل صخره اي کیش می‌شناسند.

آدرس ساحل صخره‌ اي کیش

استان هرمزگان، کیش، دماغه غربی جزیره

 

بهترین سواحل کیش برای شنا

بهترین سواحل کیش برای شنا

بهترین ساحل کیش در روز قاعدتاً مناسب‌ترین ساحل برای قدم زدن و شنا خواهد بود. کیش بـه دلیل این کـه با آب‌هاي‌ نیلگون خلیج فارس احاطه شده، دارای سواحل مختلفی در قسمت‌هاي‌ شمالی، جنوبی، شرقی و غربی اسـت. بنابر این میتوان گفت کـه هر بخش از سواحل این جزیره زیبا می تواند بهترین سواحل کیش برای شنا کردن باشد.

از جمله بهترین ساحل کیش برای آفتاب گرفتن در طول روز و بهترین ساحل‌هاي‌ کیش برای قدم زدن در شب میتوان بـه ساحل میرمهنا، ساحل درختان نارگیل، ساحل مرجان کیش، اسکله تفریحی کیش، ساحل مرد ماهیگیر و ساحل سیمرغ اشاره کرد.

 

پلاژ آقایان

پلاژ آقایان

با وجود این کـه شنا کردن دربخش‌هاي‌ مختلف بهترین سواحل کیش برای آقایان ممنوعیتی ندارد، اما در جزیره مجموعه‌اي بـه نام پلاژ آقایان کیش احداث شده کـه امکانات کاملی در اختیار گردشگران قرار میدهد.فضایی دنج و محیطی آرام و زیبا درکنار ساحل خلیج فارس، این امکان را برای آقایان فراهم کرده تا بـه‌اسانی بتوانند آفتاب بگیرند، شنا کنند و از خدمات مختلف پلاژ آقایان استفاده کنند. جالب اسـت بدانید کـه هر ساله دربخش پلاژ آقایان مسابقات والیبال ساحلی نیز برگزار می شود کـه جزو رقابت‌هاي‌ جهانی دراین رشته ورزشی اسـت.

 

 

از جمله امکانات پلاژ آقایان می توان بـه ساحل اختصاصی، محیطی مختص شنای آقایان در دریای خلیج فارس، امکانات و خدمات ویژه پذیرایی، سرویس بهداشتی، زمین فوتبال و والیبال ساحلی، رختکن، سکوی ماساژ، بخش دوش و بوفه اشاره کرد.

امکانات تفریحی پلاژ آقایان شامل ورزش‌هاي‌ چون اسکی، پاراشوت، امکان قایقرانی پارویی، قایق‌هاي‌ بادبانی، غواصی، هندبال ساحلی و بسیاری ورزش‌هاي‌ آبی اسـت.

آدرس پلاژ آقایان

استان هرمزگان، جزیره کیش، خیابان فردوسی، انتهای بلوار هنر.

 

پلاژ بانوان در جزیره ی کیش

پلاژ بانوان

یکی از مهم‌‌ترین دلایلی کـه گردشگران بـه جزیره کیش سفر می کنند امکان شنا در دریا و آفتاب گرفتن در ساحل اسـت. اما چالش اصلی اینجاست کـه با توجه بـه قوانین، خانم‌ها اجازه استفاده از تمامی سواحل کیش را ندارند. بنابر این برخلاف آقایان کـه می توانند از بهترین سواحل کیش برای شنا و آفتاب گرفتن و تفریحات آبی استفاده کنند اما خانم‌ها محدود بـه یک منطقه خاص خواهند بود. بنابر این پلاژ بانوان کیش با هدف ارائه خدمات در بستری مناسب و پوشیده بـه خانم‌ها ساخته شد.

این پلاژ کـه در اصل بهترین پلاژ کیش برای بانوان خواهد بود، شرایطی را فراهم کرده تا گردشگران بتوانند درکنار احساس امنیت، ورزش‌هاي‌ آبی مختلف را انجام داده در آب‌هاي‌ نیلگون خلیج فارس شنا کنند و همین‌طور آفتاب بگیرند.

 

پلاژ بانوان کیش مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع داشته ودر شمال شرقی جزیره ساخته شده اسـت. دور پلاژ بانوان را دیوارهای بلندی کشیده‌اند و سایه‌بان برای بخش‌هاي‌ مختلف درنظر گرفته شده تا بانوان راحت باشند. جالب اسـت بدانید کـه پرواز هواپیما و سایر وسایل تفریحی نظیر هلیکوپتر دراین منطقه ممنوع اسـت. بنابر این بانوان با خیالی آسوده و راحت می توانند دراین محل شنا کرده و بـه تفریح بپردازند.

آدرس پلاژ بانوان برای شنا کردن در کیش

آدرس پلاژ بانوان

استان هرمزگان، جزیره کیش، شنال شرقی جزیره

در مطلب پلاژ بانوان کیش در مجله جاباما، قوانین و ساعات استفاده از ان؛ امکانات و تفریحات داخل پلاژ و وسایلی کـه حتماً باید برای رفتن بـه پلاژ همراهتان باشد را معرفی کرده‌ایم.

پارک آبی اوشن

پارک آبی اوشن

پارک آبی اوشن در زمینی بـه مساحت 5.6 هکتار در جزیره کیش احداث شده و نخستین تم پارک آبی روباز ایران اسـت. این مجموعه بر اساس داستان راز قلعه خورشید طراحی شده اسـت. پارک آبی اوشن کیش دارای 13 راید، 2 رستوران، 4 استخر، 1 اسپا، 2 مرکز خرید و 4 کافی‌شاپ اسـت. این پارک آبی یکی از بهترین سواحل کیش را دارد و روزهای بـه خصوصی بـه بانوان خدمات ارائه میکند.

 

از جمله رایدهای پارک آبی اوشن می توان بـه موارد زیر اشاره کرد:

آدرنالین

پیچالوپ

آناکوندا

رالی راید

گرداب

مارپیچ 1 و 2

دینگل

راشین ریور

موجاب

برکو

سونامی

از استخرهای شنای پارک آبی اوشن می توان بـه استخرهای آبان، آبتین، رابو و دینگو اشاره کرد. علاوه‌بر استخر و رایدر، این مرکز جاذبه‌ ها و خدمات دیگری دارد کـه شامل غذا و نوشیدنی، اسپا و فروشگاه اسـت.

 

دلفیناریوم کیش

دلفیناریوم کیش

اگر می خواهید چند ساعت از روز خودرا بـه تفریح و لذت بردن از جاذبه هاي‌ گردشگری کیش در بهار اختصاص دهید؛ پارک دلفیناریوم کیش یکی‌ از بهترین انتخاب‌هاي‌ شماست.شـما با خیال راحت می توانید دستکم 4 ساعت را دراین مجموعه‌ بسیار سرسبز کـه بـه ان دلفیناریُم نیز میگویند؛ بگذرانید. دراین منطقه علاوه بر تماشای حرکت‌هاي‌ نمایشی دلفین‌ها، میتوانید از سیرک و آکواریوم آب شور ان نیز دیدن کنید.

آدرس و ساعت بازدید دلفیناریوم کیش

 

ساعت بازدید

از ساعت 16:30 عصر الی 20:30

 

آدرس

جنوب شرقی کیش، پارک دلفیناریوم

 

 باغ پرندگان کیش

 باغ پرندگان کیش

اما شگفتی‌هاي‌ این جزیره بـه اتمام نمیرسد؛ بلکه در قسمتی از این جزیره، باغ پرندگان وجوددارد کـه حیوانات و پرندگان زیبایی را در خود جای داده اسـت. بازدید از این باغ بـه شـما فرصتی برای قدم گذاشتن در دنیای پر رمز و راز فلامینگوها، طوطی‌هاي‌ رنگارنگ، طاووس‌هاي‌ باشکوه، قوی‌ها و حتی توکان توکوهای بامزه را می دهد.

آدرس و ساعت بازدید باغ پرندگان کیش

ساعت بازدید

از ساعت 15 عصر الی 19

 

آدرس

جنوب شرقی کیش، بلوار مرجان، پارک دلفیناریوم، باغ پرندگان

 

آدرس پارک آبی اوشن کیش

استان هرمزگان، جزیره کیش، جاده جهان، تم پارک آبی اوشن کیش

هتل های نزدیک به سواحل کیش

هتل های نزدیک به سواحل کیش

هتل‌هاي‌ بسیاری در نزدیکی بهترین سواحل کیش قراردارند اما برخی از ان‌ها برای اقامت بهترین انتخاب خواهند بود. بنابر این در ادامه هتل‌هایي را معرفی خواهیم کرد کـه علاوه‌بر نزدیکی بـه ساحل خلیج فارس، امکانات ویژه و مدرنی دارند.

هتل مارینا کیش

هتل مارینا کیش

هتل مارینا کیش یکی از هتل هاي‌ نزدیک بـه سواحل کیش اسـت کـه در بلوار مرجان و جنب برج‌هاي‌ دوقلو ساخته شده اسـت. این هتل 5 ستاره در زمینی بـه مساحت 10 هکتار ساخته شده و ساختمان ان معماری منحصر‌بـه‌فرد و متفاوتی دارد. امکانات ویژه، دسترسی بـه ساحل خلیج فارس و خدمات گسترده از جمله مزایای اقامت دراین هتل اسـت.

هتل داریوش کیش

هتل داریوش کیش

هتل داریوش کیش یکیدیگر از هتل‌هاي‌ 5 ستاره نزدیک بـه سواحل کیش اسـت کـه در میدان داریوش واقع شده و خود بـه‌عنوان یکی از جاذبه‌هاي‌ گردشگری کیش محسوب میشود. این هتل یکی از مدرن‌ترین و بـه‌روزترین امکانات ویژه دارد.

 


مطلب مرتبط: تمام قوانینی که باید در سفر کیش رعایت کنین را بخوانید


 

هتل ترنج کیش

هتل ترنج کیش

هتل ترنج کیش یکی از هتل‌هاي‌ خاص و بسیار زیبای کیش اسـت کـه دسترسی آسانی بـه بهترین سواحل کیش دارد. اتاق‌هاي‌ این هتل بـه شکل یک ترنج ساخته شده‌اند و بـه دریا دید کامل دارند. اتاق‌هاي‌ هتل ترنج یک طبقه بوده و امکانات متفاوتی دارند و گران‌ترین اتاق این هتل شبی 11 میلیون تومان اسـت.

هتل شایان کیش

هتل شایان کیش

هتل شایان کیش در بلوار ساحل واقع شده و یکی از بهترین هتل‌هاي‌ ساحلی کیش اسـت. این هتل در زمینی بـه مساحت 55 هزار مترمربع ساخته شده و یکی از مجلل‌ترین هتل‌هاي‌ جزیره کیش اسـت کـه فضایی مدرن با امکانات ویژه و متفاوت داشته و چشم‌اندازی عالی بـه خلیج فارس دارد.

اگر بـه دنبال یک هتل خوب در کیش هستید، بهترین کار خواندن نظرات سایر مسافران جزیره اسـت. این جا بر اساس نظر مسافران بهترین هتل هاي‌ کیش را معرفی کرده‌ایم.

اجاره ویلا و سوئیت در کیش

اجاره ویلا و سوئیت در کیش

یکی از مهم ترین بخش‌هاي‌ هر سفری، اقامت اسـت. بنابر این زمانی‌کـه برای سفری چند روزه برنامه‌ریزی میکنید، باید قبل از هر چیز، محل اقامتی مناسب رزرو کنید. همان‌ طور کـه دربخش قبلی اشاره کردیم، هتل‌ها و اقامتگاه‌هاي‌ مختلفی در بهترین سواحل کیش احداث شده‌اند کـه می توانند اقامت خوشی را برای شـما رقم بزنند. اما اگر می خواهید قبل از سفر و بـه‌‌صورت آنلاین برای رزرو اقامتگاه اقدام کنید اجاره ویلا و سوئیت در کیش جاباما بهترین انتخاب برای شـما خواهد بود.

رستوران های ساحلی کیش

رستوران های ساحلی کیش

در جزیره کیش رستوران هاي‌ مختلفی راه‌اندازی شده اما برخی از ان‌ها دسترسی آسانی بـه ساحل خلیج فارس دارند یا درکنار ساحل واقع شده‌اند. بنابر این برای برخی از افراد کـه میخواهند غذای خودرا درکنار زیبایی‌هاي‌ آب‌هاي‌ نیلگون خلیج فارس صرف کنند، رستوران‌هاي‌ ساحلی کیش بهترین انتخاب خواهند بود. در ادامه تعدادی از این رستوران‌ها را بـه شـما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید در سفر بعدی غذا هاي فوق‌العاده ان‌ها را امتحان کنید.

رستوران توتی فروتی

رستوران توتی فروتی

توتی فروتی یکی از محبوب‌ترین رستوران‌هاي‌ ساحلی کیش اسـت کـه کیفیت بسیار بالایی داشته و بـه همین دلیل نیز طبق معمولً بسیار شلوغ اسـت. پس پیشنهاد می کنیم قبل از رفتن بـه رستوارن برای رزرو میز اقدام کنید. منوی رستوران بسیار متنوع بوده و تقریبا تمامی غذا هاي سنتی، ایرانی، فرنگی و فست‌فودی را پوشش میدهد.

رستوران فود سان ساحلی

رستوران فود سان ساحلی

رستوران فود سان ساحلی دقیقاً درکنار هتل ترنج واقع شده و همراه با موسیقی زنده از میهمانان خود پذیرایی میکند. رستوران فود سان منوی کاملی دارد کـه شامل غذا هاي دریایی و بسیاری از غذا هاي محبوب دیگر اسـت.

 

رستوران ساحلی هوک لانژ کیش

رستوران ساحلی هوک لانژ کیش

رستوران و کافی‌شاپ ساحلی هوک لانژ درکنار ساحل خلیج فارس واقع شده و یکی از مجموعه‌هایي اسـت کـه بـه تازگی افتتاح شده اسـت. این مجموعه دارای دیوارهای شیشه‌اي اسـت و نورپردازی فوق‌العاده‌اي دارد. منظره زیبای این رستوران ساحلی آن قدر چشم‌نواز اسـت کـه میتواند لحظات خوبی را برای شـما رقم بزند.

رستوران بین‌المللی لنج ایرانی

رستوران بین‌المللی لنج ایرانی

رستوران بین‌ المللی لنج ایرانی یکیدیگر از کافه رستوران‌هاي‌ جزیره اسـت کـه در نزدیکی ساحل خلیج فارس واقع شده اسـت. این رستوران با کشتی یونانی تنها چند دقیقه فاصله داشته و حتی پیاده‌ هم میتوانید برای دیدن این اثر زیبا بروید.

اگر اهل رستوران‌گردی و غذا هاي خوشمزه هستید، دراین مطلب فهرست بهترین رستوران هاي‌ کیش با آدرس و همه ی اطلاعات برایتان آماده شده اسـت.

 


مطلب مرتبط: منظره ای از زیبایی های کیش «خلیج فارس»


تفریحات دریایی کیش

تفریحات دریایی کیش

یکی از دلایلی کـه افراد جزیره کیش را برای سفر انتخاب می کنند، امکان انجام تفریحات آبی مختلف اسـت. با توجه بـه تعداد بالای گردشگری کـه هر ساله برای سفر بـه جزیره کیش برنامه‌ریزی میکنند، دربخش‌هاي‌ مختلف بهترین سواحل کیش، برنامه‌هاي‌ مفرحی برای گردشگران درنظر گرفته شده کـه شامل تفریحات آبی اسـت.

 

این تفریحات آبی تنوع بسیار بالایی دارند، بنابر این اگر برای چند روز متوالی در جزیره کیش اقامت دارید، می توانید از انجام این تفریحات متنوع لذت ببرید. از جمله محبوب‌ترین و جذاب‌ترین تفریحات دریایی کیش میتوان بـه موارد زیر اشاره کرد:

این تفریحات آبی تنوع بسیار بالایی دارند

پاراسل

شاتل

کشتی آکواریوم

پارک آبی اوشن

غواصی

بنانا سواری

فلای‌بورد

اسکوتر زیردریایی

قایق تفریحی

جت اسکی

کریزی بوت

کایاک سواری

کشتی تفریحی

اسکی روی آب

فلای فیش

 

کیش زیبا و دیدنی

و در پایان

بی‌شک بازدید از این آثار کهن و ارزشمند کـه در جای‌جای ان موسیقی زنده بـه گوش می رسد؛ خالی از لطف نیست. هوای مطبوع و خنک، کافه‌ها و بهترین رستوران هاي‌ کیش، امکان خرید صنایع دستی، محل عکاسی، بازدید از موزه‌هاي‌ کیش همگی خبر از لحظاتی ناب و دلپذیر میدهند.

 

شـما علاوه‌بر بازدید شخصی از این مکان ها، می توانید از طریق تور کیش نیز اقدام بـه بازدید جاهای دیدنی کیش کنید. یکی از مزایای استفاده از تور، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و دستیابی آسان‌تر با حمل‌ونقل بهتر در گشت شهری اسـت.دراین مطلب بـه کمک تیم تالاب سعی کردیم؛ بهترین جاهای دیدنی کیش  و بهترین سواحل را بـه شـما معرفی کنیم تا تجربه سفر بهتری را در کیش داشته باشید.پیروز و سلامت باشید.

جدیدترین مطالب سایت