بروزرسانی : 10 تیر 1403

۱۳ بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ایران

۱۳ بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ایران

اگر به طبیعت گردی در ایران علاقه دارید، اگر عاشق طبیعت زیبای شمال ایران و سپری کردن چند روز پرآرامش در کلبه چوبی هستید و می‌خواهید هرازگاهی با اجاره کلبه از هیاهو و شلوغی شهر دور شوید، این مطلب را بخوانید تا بهترین مسیرهای طبیعت‌گردی در ایران را بشناسید. اگر شمال را برای طبیعت‌گردی انتخاب کردید، پیشنهاد ما به شما اجاره ویلا انزلی یا ویلا چالوس برای اقامتی دل‌انگیزتر و خاص‌تر است. برای اجاره ویلا در انزلی و اجاره ویلا در چالوس می‌توانید از طریق سایت معتبر شب اقدام کنید و بهترین ویلا را باتوجه‌به بودجه و ترجیحات خود انتخاب و رزرو کنید.

بهترین مسیرهای طبیعت‌گردی ایران

اگر به طبیعت‌گردی و سپری کردن اوقات خود در دل طبیعت زیبا و متنوع علاقه دارید، با شناخت مسیرهای طبیعت‌گردی در جنگل و دشت و کوهستان‌های ایران می‌توانید در هر فصلی از سال به بهترین مناطق سفر کنید و چند روزی را با پیاده‌روی، کوه‌نوردی و کمپینگ در طبیعت از هیاهوی شهر و مشکلات آن دور باشید. اگر به کلبه چوبی علاقه دارید، می‌توانید با اجاره کلبه در نزدیکی محل انتخابی خودتان، لذت طبیعت‌گردی را دوچندان کنید. برای طبیعت‌گردی در شمال ایران نیز باتوجه‌به طبیعت زیبای اطراف شهرهایی همچون انزلی و چالوس بهتر است با اجاره ویلا انزلی یا ویلا چالوس، سفر خود را شگفت‌انگیزتر کنید.

در ادامه، چند مسیر طبیعت‌گردی معروف را به شما معرفی می‌کنیم.

مسیر جنگل الیمستان به اقیانوس فیلبند

این جنگل که در ۶۰ کیلومتری شهر آمل قرار دارد. یکی از زیباترین جنگل‌ها است که چه در بهار و تابستان و چه در پاییز می‌توانید بهترین مناظر را در آنجا ببینید و لذت ببرید. علت نام‌گذاری این جنگل، وفور گیاهی به نام الیمه در این منطقه است.

برای اینکه از تهران به الیمستان بروید باید سفر خود را به‌سمت جاده هراز آغاز کنید و بعد از ۱۶۰ کیلومتر رانندگی با دیدن تابلوی امامزاده لهاش وارد جاده آسفالته فرعی شوید که شما را به‌سمت جنگل می‌برد. وقتی به جنگل رسیدید ماشین خود را پارک کنید، با کمی پیاده‌روی می‌توانید به دشت اول و کمتر از یک ساعت بعد از طریق جاده‌ای خاکی به دشت دوم برسید.

اگر شب را در همین‌ مکان کمپ کنید، در صبح روز بعد می‌توانید به فیلبند بروید و از تماشای اقیانوس ابر آن لذت ببرید. چنانچه قصد ماندن در فیلبند را دارید، اجاره کلبه در آنجا می‌تواند لذت سفر شما را بیشتر کند.

دریاچه سد دریوک

یکی دیگر از مسیرهای طبیعت‌گردی در شمال و در نزدیکی چالوس، دریاچه سد دریوک است. که حدودا یک هکتار وسعت و در دامنه کوه دال کمر قرار دارد. اطراف این دریاچه را چمن‌زارها و مراتع بی‌نظیری فراگرفته‌اند و زیستگاه گونه‌های متنوعی از پرندگان بومی و وحشی است. مسیر رسیدن به این دریاچه زیبا و طبیعت شگفت‌انگیز از شهر چالوس است. با اجاره ویلا چالوس می‌توانید یکی از بهترین مسیرهای طبیعت‌گردی ایران را از این شهر تا کنار سد یورک تجربه کنید.

طبیعت گردی در ایران

۱۳ بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ایران

پل غازیان

پل تاریخی غازیان که در نزدیکی بندرانزلی قرار دارد. یکی دیگر از پیشنهادهای ما برای تجربه یک مسیر طبییعت‌گردی متفاوت است. شما با اجاره ویلا انزلی می‌توانید راحت‌تر از این پل تاریخی و طبیعت زیبای اطراف آن دیدن کنید. در گذشته، برای رفت‌وآمد از انزلی به غازیان از قایق استفاده می‌شد تا اینکه این پل متحرک زیبا بنا شد و دسترسی زمینی نیز از بندر انزلی به غازیان فراهم شد. نام این پل تاریخی که باتوجه‌به زمان ساخت خود بسیار پیشرفته محسوب می‌شود. در لیست پل‌های تاریخی ایران قرار دارد. مسیر طبیعت‌گردی منتهی به پل غازیان شما را به مناظر شگفت‌انگیزی می‌رساند. شما می‌توانید مناظری همچون تالاب، پرواز مرغان دریایی، نیزارهای تالاب، کشتی‌های کوچک و بزرگ، کومه‌های کنار تالاب و قایق‌های تفریحی را مشاهده کنید و لذت ببرید.

۱۳ بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ایران

جنگل راش

یکی دیگر از مسیرهای طبیعت گردی پرطرف‌دار و بسیار زیبای شمال ایران، مسیر جنگل راش تا پلنگ دره است. این جنگل پوشیده از درختان زیبای راش است که در هر فصلی از سال جذابیت خاص خود را دارند و چشم هر بیننده‌ای را مسحور می‌کنند. این روستا ۲۳۰ کیلومتر تا شهر تهران فاصله دارد و برای رسیدن به آن باید از جاده فیروزکوه عبور کنید. سفر به این جنگل زیبا را مخصوصا در فصل پاییز به شما پیشنهاد می‌کنیم. در پاییز جنگل راش هزاررنگ می‌شود و شما از دیدن آن شگفت‌زده خواهید شد. مسیر رسیدن از این جنگل تا پلنگ دره مسیری خاکی است، اما پس از عبور از آن شما با منظره‌ای بی‌نظیر روبه‌رو خواهید شد که در فصل تابستان یکی از قشنگ‌ترین مکان‌ها برای کمپ کردن به‌شمار می‌رود.

رودخانه‌ای که در نزدیکی این جنگل قرار دارد زیبایی آن را دوچندان کرده است . و در فصل‌های گرم سال مسافران زیادی با آب‌تنی کردن در این رودخانه سفر خود را شیرین‌تر می‌کنند.

زیباترین مسیرهای طبیعت‌گردی ایران

در نوشته بالا، بهترین مسیرهای طبیعت‌گردی در ایران عزیز را به شما معرفی کردیم. اگر به‌دنبال اجاره کلبه و به‌خصوص یک کلبه چوبی دنج هستید. از سایت شب بهترین کلبه‌ها را در زیباترین و بکرترین مناطق شمالی مشاهده و رزرو کنید. به‌علاوه، اگر قصد طبیعت‌گردی در مناطق شمالی را دارید، باتوجه‌به شلوغی و پرمسافر بودن این مناطق در اکثر روزهای سال، بهتر است قبل از سفر برای اجاره ویلا انزلی و ویلا چالوس اقدام کنید.

برای اجاره ویلا در انزلی و اجاره ویلا در چالوس نیز سایت شب گزینه‌هایی متنوع را با قیمت‌ها و امکانات گوناگون در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید همواره با فراهم کردن فرصت‌هایی برای خود در طول سال بابهره‌گیری از مسیرهای طبیعت‌گردی متنوع کشورمان تجربه‌های خاص و بی‌نظیری به خود هدیه دهید و روح‌تان را تازه کنید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت