تصاویری از جذاب ترین مکان های دیدنی در ارمنستان

تصاویری از جذاب ترین مکان های دیدنی در ارمنستان

جذاب ترین مکان های دیدنی در ارمنستان

ارمنستان، با نام رسمی جمهوری ارمنستان، کشور زیبایی است و در محل قفقاز جنوبی واقع گردیده و پایتخت آن یروان ( ایروان ) است. قفقاز جنوبی یا ماورای قفقاز نیمه جنوبی سرزمین قفقاز است.

 

قفقاز ناحیه‌ای میان دریای خزر و دریای سیاه است که به دو بخش قفقاز جنوبی (ماورای قفقاز) و قفقاز شمالی تقسیم می‌شود. همسایگان ارمنستان در غرب ترکیه، در شمال گرجستان، در شرق جمهوری آذربایجان، و در جنوب ایران و جمهوری خودگردان نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) می‌باشند.

بزرگ‌ترین دریاچه این کشور دریاچه سوان است که آب شیرین دارد.

دین رسمی ارمنستان مسیحی ارمنی و زبان رسمی این کشور نیز ارمنی‌است گرچه زبان روسی نیز در این کشور رواج دارد.

همچنین صادرات این کشور را الماس، مواد معدنی، مواد غذایی و انرژی تشکیل می‌دهد و در عوض ارمنستان واردکننده گاز طبیعی، نفت، و دخانیات است.

 

جاذبه های گردشگری ارمنستان

کاسکاد
کاسکاد، جایی است که ما ایرانی ها از آن به عنوان هزار پله یاد می کنیم . این مکان دارای آبشارهایی مصنوعی و بسیار زیبا و جذاب، همچنین دارای مناظر بی نظیر شهر از بالای پله ها است.

 

در فضای باز این مجموعه مجسمه های برنز گرانقیمت قرار داده شده است که رنگ و بویی خاص به عکس های شما می دهند. همچنین کاسکاد دارای پله برقی و آسانسور برای رسیدن به آخر پله ها هست . در زیر عکس های انی محل زیبا رو می بینید .

 

 

تالار ملی اپرا
تالار ملی اپرا، ساختمان وسیع و بسیار زیبای اپرا یکی از جاذبه های دیدنی شهر یروان است . پارک بزرگی هم در نزدیکی این تالار قرار دارد که دارای یک دریاچه به نام قو و یک میدان به نام آزادی و چندین کافه ی روباز و زیباست .

 

همچنین ایا به موسیقی علاقه مندید ؟ در خیابانهای منتهی به تالار نیز تابلوهای تبلیغاتی برنامه های اپرا را مشاهده میکنید که میتوانید با توجه به زمان یکی از آنها را انتخاب و ببینید .

 

تصاویری از جذاب ترین مکان های دیدنی در ارمنستان

 

میدان هراپاراگ (جمهوری)
میدان هراپاراگ یا همان جمهوری، هراپاراگ در زبان ارمنی همان میدان را معنی می دهد . همچنین برای ما ایرانی ها به جمهوری مشهور است.

 

دور تا دور این میدان ساختمان های هتل ماریوت، موزه و پست و مخابرات و همچنین ساختمان پلیس قرار دارد . همچنین در تابستان و بهار (عید نوروز) استخرهایی در محوطه میدان فعال شده و نور پردازی های جذاب و آب بازی های بسیار هیجان انگیزی برگزار می شوند .

 

تصاویری از جذاب ترین مکان های دیدنی در ارمنستان

 

دریاچه سوان
دریاچه سوان، دریاچه ی سوان و کرانه های ان از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری ارمنستان به شمار می روند. این دریاچه بزرگ ترین دریاچه ی قفقاز و از بزرگ ترین دریاچه های کوهستانی آب شیرین در جهان است .

گالری ملی ارمنستان، یکی از موزه های مهم هنری در جهان است، مجموعه ای بسیار جالب با بیش از 19 هزار اثر از هنرمندان روس، ارمنی و اروپای غربی .

 

تصاویری از جذاب ترین مکان های دیدنی در ارمنستان

 

بنای یادبود قربانیان کشتار دسته جمعی ارامنه
بنای یادبود قربانیان کشتار دسته جمعی ارامنه، روی تپه ای در پارک تسیتسرناکابرد بنای یادبود قربانیان کشتار دسته جمعی قرار گرفته است .

 

همه ساله در 24 آوریل ارمنی ها در این محل دور هم می آیند و نسبت به این قربانیان ادای احترام می کنند. در سال 1915 یک و نیم میلیون نفر از ارمنیان ساکن در ترکیه توسط پادشاهان عثمانی آواره ، مجروح و کشته شدند .

 

تصاویری از جذاب ترین مکان های دیدنی در ارمنستان

 

زاخکازور(دره گلها)
زاخکازور، زمان شوروی سابق ارمنستان ( و منطقه زیبا و برف خیز زاخکازور) به علت تپه های شیب دار فوق العاده و آب و هوای مساعد برای ورزش های زمستانی، در تمام کشور معروف بود. در سالهای 67-1966 برگزاری مسابقات سراسری ورزشی در این منطقه شهرتی را برای زاخکازور رقم زد که تا به امروز نیز پا بر جاست.

 

تصاویری از جذاب ترین مکان های دیدنی در ارمنستان

 

امروزه زاخکازور شهری است که با وجود مدرن بودنش از طبیعتی زیبا و بکر برخوردار است و مکانی ست که علی رغم دنج و راحت بودنش به زیبایی هر چه تمام تر روح نشاط، زندگی و تکاپو در آن جریان دارد.

 

زاخکازور در گذرگاهی واقع شده، زمستانها پوشیده از برف و در فصل بهار غرقه در گل های رنگارنگ و زیبا. در فصل زمستان سفیدی برف و مخمل سبز رنگ درختان سر به فلک کشیده کاج روح هر صاحب ذوق و قریحه ای را لبریز از لطف و شرر می کند.

 

 

 مطالب مرتبط:

 

تصاویر دیدنی از جزیره جنوبی شگفت انگیز نیوزیلند

دریاچه های بی نظیر و زیبا در کشور چین

جدیدترین مطالب سایت