بروزرسانی : 13 اردیبهشت 1403

متدهای مناسب و موثر برای ترک خود ارضایی

متدهای مناسب و موثر برای ترک خود ارضایی

راه های صحیح و درست برای ترک خودارضایی را یاد بگیرید و هر چه سریع تر این عادت بد را کنار بگذارید. یکی از مشکلات و دغدغه برخی از جوانان در جوامع مختلف خود ارضایی است که این موضوع یک بیماری روانی محسوب می شود و اگر جوان مجرد و احیانا متاهلی دچار اعتیاد به خود ارضایی شده باشد باید سریعا درمان شود تا از عواقب خود ارضایی لطمه نخورد.

قضاوت راجع به خودارضایی همواره سخت بوده است. از طرفی بسیاری از افراد خودارضایی را عامل بوجود آمدن بیماری های جسمی و روحی می دانند و از سویی دیگر برخی به شدت معتقدند که خودارضایی دختران نشان از سلامت جنسی آن ها است.

موضوعی که به لحاظ علمی ثابت شده است، این است که خودارضایی در طولانی مدت و مخصوصا در زمانی که به شکل یک عادت روزانه تبدیل شود ممکن است منجر به بیماری آنورگاسمی در زنان شود. یعنی دختران در دوران نوجوانی و مجردی بتوانند با خودارضایی به اوج لذت جنسی دست پیدا کنند ولی بعد از ازدواج نتوانند لذت کامل از یک رابطه جنسی سالم ببرند. البته بیماری آنورگاسمی در دخترانی شایع تر است که با فرو کردن اجسام مختلف به داخل دستگاه تناسلی خود به آن آسیب‌ های برگشت ناپذیر وارد می کنند.

خود ارضایی

با این وجود، اصلی ترین عارضه‌ی خودارضایی در دختران تاثیرات روحی و روانی آن است. با وجود همه‌ی کسانی که خودارضایی را مفید می‌دانند، من سه دلیل دارم که باعث می‌شوند کمتر به سراغ این کار به نظر خودم زشت بروم:

1) خودخواهی جایگاهی در رابطه جنسی ندارد

خودارضایی مفهومی کاملا خودخواهانه است چرا که شخص خودش و فقط خودش در مرکز ارضای جنسی قرار گرفته است. به لحاظ بیولوژیکی رابطه جنسی بین زن و مرد به معنی یکتا شدن آن هاست و ذات ما، ما را تحریک می کند تا ارتباط جنسی را با همسرمان برقرار کنیم. این موضوعی است که خودارضایی قادر نیست پاسخگوی آن باشد. رابطه جنسی سالم و لذت بخش به معنای تسلیم و بخشش است و نه به معنای قدرت و تخسیر.

2) برخلاف باورهای مذهبی ماست

فارغ از اینکه به چه دین و مذهبی گرایش داشته باشید، اعتیاد امری غیرقابل قبول در تمامی ادیان است.  ما نباید برده‌ی هیچ چیز باشیم. حتی برده‌ی بدنمان که قرار است به معبدی برای پرستش خداوند تبدیل شود. حتی اگر فکر می‌کنید که اعتیاد ندارید به لحظه‌هایی که در حال خودارضایی هستید فکر کنید و اینکه کسی همچون خداوند در حال نظاره‌ی شماست و با خود می‌گوید: این مخلوق من است و من به وجودش افتخار می کنم…!!

3) خودارضایی با احترام به همسر منافات دارد

خانم های گل، به یاد داشته باشید که رابطه جنسی به معنای یکی شدن است و نه به این معنا که شوهر از زن استفاده کند و ارضا شود و زن نیز خودش، خودش را ارضا کند. خودارضایی نوعی بی احترامی و حتی خیانت به همسرتان است، چراکه باعث می‌شود شما بتوانید با دستان و یا یک جسم خارجی شرایطی را برای ارضای خود ایجاد کنید که همسرتان قادر به ایجاد آن فضا نباشد و در نهایت نتواند شما را ارضا کند. فکر می کنم که بهتر از من وضعیت زندگی‌هایی را بدانید که مردان قادر نباشند زنان شان را ارضا کنند، رابطه‌هایی سرد و بی‌روح که تفاوتی با طلاق ندارند.

جنگ با این تفکرات ساده نیست. قصد ندارم با نوشتن این ها شما را دچار عذاب وجدان کنم. فقط دوست دارم بدانید که نباید روی چشم هایمان نقاب بیاندازیم و خود را به خواب بزنیم، چرا که بیدار کردن فردی که خود را به خواب زده است، بسیار سخت است. چند پیشنهاد برای اینکه بتوانید با این موضوع کنار بیایید و برای همیشه آن را کنار بگذارید دارم:

1) واقع بین باشیم

در بیشتر مواقع خودارضایی ما زن ها بخاطر تخیلات فانتزی است که در ذهنمان شکل می‌گیرد. باید تا جای ممکن جلوی شکل گرفتن این فانتزی ها را بگیرید. واقعیت اینجاست. درست در روبروی شما قرار گرفته. فرار از واقعیت همیشه منجر به سقوط می‌شود. از تخیل ها بیرون بیاییم و فکر کنیم.

2) ضعف های خودمان را بشناسیم

ما زن ها و دخترها باید پی ببریم، چه چیزی است که ما را در معرض خودارضایی قرار می دهد. برای برخی افراد استرس محرک قدرتمندی است، برای برخی دیگر تنهایی یک عامل محرک است. برخی زن ها محرک عضبی خاصی ندارند و فضای اطرافشان است که آن ها را تحریک می‌کند، مانند یک فیلم یا عکس محرک و حتی یک لباس تنگ. مهم این است که این نقطه ضعف را در خودمان پیدا کنیم و اجازه ندهیم که تحریک و تشدید شود.

3) آن را تبدیل به کار راحتی نکنیم

تمامی کتاب های مذهبی به ما اخطار داده اند که شرایط گناه را برای خود فراهم نکنیم. من به شخصه انسان مذهبی نیستم ولی از اینکه قبح خودارضایی را در ذهن از بین ببرم می ترسم. در صورتی که زشتی این کار در ذهن ما از بین برود، به راحتی حاضر خواهیم شد که در طول هفته و روز بارها و بارها آن را تکرار بکنیم و با هر بار تکرار کردنش، بیشتر و بیشتر در لاک زندگی افسرده و غم زده‌ی خود غرق شویم. تا جای ممکن باید خودارضایی را عملی اشتباه تلقی کنیم تا ذهنمان انجام آن را ساده نپندارد. همچنین تمامی ابزارهای مرتبط با این کار را از خود دور کنید. مطمئن باشید که یک هویج یا ظرف شامپو جایگزین حس یک شوهر نمی‌شود. شما به خوبی می دانید که من راجع به چه چیزی صحبت می‌ کنم.

عواقب خطرناک برای دخترانی که خود ارضایی میکنند

چگونه از خود ارضایی توبه کنیم ؟

ترک عادت بد خودارضایی دختران و پسران

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت